DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 16 z 22
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 22
 #971600  autor: Rhode4321
 12 sty 2018, 19:17
Za dwa tygodnie będę w kraju i właśnie liczę na indywidualne rozpatrzenie sprawy. Choć pewnie czeka mnie ciężka batalia. Dziś pojawiłem się w Norwegii i dostałem smsa powitalnego, gdzie o dziwo jest napisane, że opłaty za połączenia wykonane, SMS i MMS takie jak w Polsce. Miesieczny limit roamingowy na transmisje danych w UE - 4.1 GB za 0zl, kolejne MB 0.03 zl/MB.
Niestety, kiedy wyślę sms aby sprawdzić stan limitu transmisji danych dostaję smsa zwrotnego że nie mam przyznanych żadnych limitów.
I tu już jest niekonsekwencja.
 #971675  autor: Gregrin
 13 sty 2018, 04:54
reboot pisze:Mnie ciągle zastanawia jak np. w T-Mobile jest liczone korzystanie z VoWiFi - czy jako zalogowanie do polskiej sieci?
Nie wiem, ale t-mob nie oferuje w prepaidzie a orange ma w prepaid ale tyko w kraju. O ile jeszcze restrykcje typu "w prepaid nie ma" rozumiem, bo zachęca do korzystniejszego (z punktu widzenia operatora) abonamentu (jest jakby jego wartością dodana) o tyle brak możliwości skorzystania z zagranicy jest chyba właśnie tylko po to, żeby mało dochodowy prepaid nie uciekł od dopłat w UE a tym samym znaczyłoby to ze VoWifi na to pozwala. Kolejnym przemawiającym za tym argumentem jest fakt, ze przy VoWoFi odpadają opłaty dla partnerów roamingowych bo zwyczajnie się z ich sieci nie korzysta. Nie ma kosztów, nie ma podstaw do dopłat. Tyle logiki ;) Pytanie jak z praktyką...
Rhode4321 pisze:Dziś pojawiłem się w Norwegii i dostałem smsa powitalnego, gdzie o dziwo jest napisane, że opłaty za połączenia wykonane, SMS i MMS takie jak w Polsce. Miesieczny limit roamingowy na transmisje danych w UE - 4.1 GB za 0zl, kolejne MB 0.03 zl/MB.
Te sms'y to automat po przekroczeniu granicy chociaż ciekawe ze jest w nim prawidłowa (jak rozumiem) ilość GB w UE.
Rhode4321 pisze:Niestety, kiedy wyślę sms aby sprawdzić stan limitu transmisji danych dostaję smsa zwrotnego że nie mam przyznanych żadnych limitów.
Nie wiem jak jest w plusie ale często można było tutaj przeczytać ze na samym początku ciężko było znaleźć info o dostępnych jednostkach w roamingu (albo nie było takiej możliwości i jedynym sposobem była infolinia a tam nawet liczenie ręczne przez konsultanta -chyba orange ;) albo te kody/smsy nie działały) wiec tez nie wiadomo na ile to już działa i jest wiarygodne ;)
Rhode4321 pisze:I tu już jest niekonsekwencja.
Burdel na kółkach i po pół roku to dopiero zaczyna jakoś działać...
 #974062  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 16:58
I jak na razie tylko play. Plus pomimo dostania zezwolenia nie planuje na razie wprowadzić z tego tytułu opłat. Także jak coś na razie tylko odbije się to na play. Moim zdaniem akurat to było dobre posunięcie że wprowadzili RLAH tylko jak to u nas bywa wszyscy szaleli z cenami mimo tego że wiedzieli że takie opłaty będą zniesione.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974066  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 17:07
Kwestia dni kiedy się rozpocznie. Na początek Plus potem Orange i T.

Roaming pełny owszem, ale w taryfie za minimum 300pln.
 #974070  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 17:09
Mają FUP mogli stosować po to on jest. Ciekawe jak im się to odbije na klientach. T-Mobile miał strefę T-Mobile za nim był bezpłatny roaming więc nie tak prędko wprowadzą opłaty szczególnie tam gdzie mają swoją sieć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974072  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 17:17
Ja bardziej nie kumam tego : dopiero Gruszka dał opis ile mamy neta w UE.Teraz co te przeliczniki nie mają zastosowania?Ja myslalemże dalej płacąc te 30zł abo będe miał te 1,95gb a tu wychodzi ze mniej.Myślałem że dla nas sie nic nie zmieni poza tym że po 30dniach bedą dopłaty.A tuco wycinają postanowienia Unijne :o

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974074  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 17:21
Tak to jest właśnie jak się wprowadza oferty na skraju opłacalności. Muszą sobie jakoś odbić moim zdaniem zyska Orange i T-Mobile, którzy albo w ogóle nie wprowadzą opłat albo jak proponował CEO T-Mobile będą abo z i bez RLAH. Ale tutaj akurat tych 2 ma największe pole manewru

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974077  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 17:30
Orange może już jutro wprowadzać w NJU dopłaty, także do aktualnych umów. T-Mobile pierwszy po VIRGIN przeraził się roamingiem już we wrześniu tworząc internet domowy bez roamingu.

Ja zdecydowanie jestem za dopłatami.

Najwięcej korzystają Ci co pracują w dawnym DDR. Stawki Niemieckie, do tego 500+, ale mało i mało i jęki.

Operatorzy to nie instytucje charytatywne.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 17:31 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #974078  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 17:30
Dalej nie ogarniam sprawy PLAY. Roaming powinien wyglądać jak obecnie.Ileś neta za 5zł itd wg tego co zapodali ostatnio.A dopiero po przekroczeniu 30dni dopłaty!! a nie kasowanie no limitu czy ilosci neta.Bo tak wychodzi z tego co zrobić chcą.Jak pozostali zaczną podobnie wariować to KE powinna sie dobrac do tyłka!! jedyne co bym zmienil to okres bezkarny na 30dni.a może nawet na 15dni miesięcznie.Resztę czyli pakiety min itd uwazam za niezgodne z KE

Do 15dni przebywam w UE płace jak w kraju.+ wydzielona paczka neta.A nie od razu jade mam sztywne limity.( w UE miała byc zasada jak w kraju.)Play tymi limitami pokazuje ze ma gdzies.Dostali zgode na dopłaty o ile wiem a nie na limitowanie ofert. :arrow: Dopłaty 30dni ok ale nie pakietowanie.....

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974081  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 17:34
Jakoś nie widzę żeby T-Mobile wycofywał się z RLAH mało tego w pakietach biznes są dodatkowe kraje których nie ma w UE to samo Orange nie wspominając już o tym że przed wprowadzeniem RLAH mieli strefę T-Mobile. Najbardziej przestraszyli się play i plus bo oni nie mają nigdzie indziej sieci i to widać. Do tego kto ma teraz najgorszą ofertę? Play a nie Orange czy T-Mobile. Więc nie wypisuj bzdur. Nie mówię żeby nie było dopłat czy jakiś pakietów minut zamiast nolimits ale prawda jest taka że najbardziej gaciami trzęsie play. Nawet nie plus który taką zgodę już dostał a nie zaczął naliczać opłat. Wyszło szydło z worka jaki to play jest faktycznie tani :lol: Jeszcze do tego brak własnej infrastruktury w Polsce i płacenie u nas za RK i przychód spada i bardzo dobrze odbiją się w końcu czkawką reklamy z celebrytami a nie ładowanie kasy w infrstrukturę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974086  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 17:38
Ktoś musiał być pierwszy.

Jeszcze przed wakacjami szykował się pozytywny kartel - pamiętasz pierwsze cenniki. Wszystko było dogadane i Orange się wyłamało.

Teraz ktoś musiał też pierwszy zrobić krok.

Strefa T-Mobile to usługa płatna ekstra a nie pełny no limit i 1,96GB neta za 21pln.

(Oferta na kartę z 20% doładowaniem extra TMUB).
 #974087  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 17:41
Piotrek mi chodzi o to że pozostali też mogą wołać dopłaty.No właśnie DOPŁATY a nie limitowanie ofert na smieszne ilośći minut czy sms.Już wystarczające jest 1,61gb za np 25zł majac w kraju 6gb.Powinni dopłaty po 15-30dniach a nie niszczenie celowe ofert bez limitowych limitując na UE.Podwójna chęć zarobku dla nich.W kraju mam nie limitowane ok w UE tez chce do 14-15dni.No do 30 po wyżej tego dopłaty!!! a nie smieszne 100min czy 50sms.

Kartel nie Karte Ale dogadali sie wszystko z deklaracją którą chciała Unia.Teraz PLAy pokazał DNO które przeczy zasadą RLAH. Przeczyć by nie przeczyło jeśli by dopłata była dopiero po czasie xxx dni a nie od razu po wykorzystaniu 100min czy 50sms....( dodam ze to dalej jak mam w Pl no limit w UE powinno byc nielimitowane ale krótszy okres czasu do 15dni powiedzmy) potem dopłata.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974088  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 17:41
Strefa T-Mobile była bezpłatna w abonamentach T3 bodajże bez telefonu koszt 69,99 a z telefonem 30zł więcej także nie pisz bzdur do tego w biznesie były większe pakiety danych. I było to dokładnie SMS i połączenia bez limitu i 1 GB netu w krajach T-Mobile.
kaspeed
Mnie chodziło o to że po jakimś okresie wprowadzają limit minut/sms a 30 dni jest za darmo np tylko w abonametach a nie w ofercie na kartę za 25zł tam powinien być jasno limit minut/sms to byłaby między innymi przewaga ofert na abo a nie że janusz kupi kartę za 25zl i już może 30 dni gadać bez limitu w UE.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 17:47 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974089  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 17:44
I takie oferty są zgodne i tak z RLAH.Jest wzmianka o przekroczeniu czasowego itd i płacisz.A tutaj niezgodne z RLAH. Wniosek złozyli o dopłaty dla nadmiernie siedzących poza PL ok ale dlaczego obcieli reszte na jakies pseudo ilosci sms czy minut?Juz przeczą zasadzie RLAH. Dopłata ok ale nie to co zrobili.Widać jak szybko chcą kase trzepać...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974090  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 17:46
69,99 miesięcznie to już jakiś pieniądz konkretny.

W karcie za 0,99pln możesz w jeden dzień zrobić kilkadziesiąt pln kosztów opowi w roamingu.

MTR 0,01Euro * 5 godzin rozmowy = coś koło 13pln a op kasuje 0,99pln...
 #974091  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 17:51
59,99 nie 69,99 właśnie sprawdziłem w regulaminie za darmowy romaing w UE to śmiesznie niskie pieniądze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974093  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 17:53
Ja się w pełni zgadzam, że to śmieszna kasa za roaming i będę każdego opa bronił który wycofa się z tej patologii.
 #974095  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 17:56
A ja nie będe bronil.Mimo że korzystam 2x na rok to uważam że powinno być zgodnie z komisją europejska jak w kraju.Ale Dopłata do tego po powiedzmy 15dniach.Zapobiegnie to naduzyciom napewno. Nie wierze że ktoś ponad 500minut wygada.Dziennie będąc w UE gadałem moze 60minut dziennie za to smsowałem ponad 200-300sms na dzien i tak cały czas.Zgodnie z zasadami jak w domu.Net limitowany super 1,60 czy 1,72 wykorzystałem nie całkowicie ale było prawie jak w domu przez te 4-15dni. I na tym to miało polegac.Dopłata dopiero po jakimś czasie a nie od razu kastracja z zasad.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974096  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 17:56
Bronić można ale tych co wycofają roaming w UE w tych śmiesznych ofertach na kartę poniżej 30zł lub ogólnie ofertach na kartę i abonamentach poniżej 100 zł w innym wypadku nie. Tym bardziej że skoro T-Mobile wprowadził taką strefę tzn że było to opłacalne. I do tego dopisać FUP że np jak wykorzystanie będzie zbyt duże obetną do jakiejś liczby min/sms jak było w strefie T-Mobile.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 16 z 22
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 22
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 22