DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #971217  autor: monyka8
 10 sty 2018, 22:30
Hej. Zdecydowałam sie na zakup xaomi mi a1.
Pytanie gdzie bezpiecznie kupic tel.? Aby to nie byl jakis bube czy bez gwarancji zwrotu zakup?
Na ceneo jest niby wiele ofert, ale nie jestem przekonana.

wymoderowano - Remington
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 22:37 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: potencjalny spam
 #971219  autor: Eragon
 10 sty 2018, 22:36
No i dobry wybór ! ;)

Ogółem to... polecam siebie ;P
Mogę Ci za 900zł kupić Mi A1 4/64 z Media Expert.
Więc pewniejszej gwarancji nie dostaniesz. Priv jak coś .

:smt006
 #971221  autor: Remington
 10 sty 2018, 22:39
Wczoraj był tam 16GB po 499 zł ;). Niezła afera z tego wyszła.

Ja bym opierał się na opiniach o poszczególnych sklepach w internecie, np. na Ceneo, Skąpcu czy Nokaucie.
 #971226  autor: monyka8
 11 sty 2018, 00:08
No wlasnie korzystam ze strony ceneo.
Myslalam nad Media Expert i nawet mam prawie pod nosem sklep. Aczkolwiek nie jestem z nich zadowolona jesli chodzi o reklamacje itp.
Zrezta jesli chodzi o ceneo to media jest dosyc daleko ;-)
Myslalam nad sklepem siglo. Najlepsze oceny ma na ceneo.. ale nie jestem pewna co do oferty.. jest napisane :
Dystrybucja europejska z pełnym polskim językiem! Smartfon w wersji Global, która obsługuje pasmo LTE B20 800MhZ!

To dobrze czy zle ? W ogole to w opisie jest "Xiaomi mi a 1 EU " ?
 #971235  autor: wojcik0602
 11 sty 2018, 00:48
Media Expert jest raczej dobre, jaką miałaś przygodę z nimi?

Generalnie sklepy stacjonarne są raczej wiarygodne. Ja natomiast odradzam Bestcena (o ile mi wiadomo, to też działają pod innymi nazwami, np. Swisstel). Z innych porad, to korzystaj z różnych porównywarek cenowych. Ceneo działa tak, że lepiej pozycjonuje sklepy, które im płacą kasę (nie tak małe pieniądze), a tych co nie płacą nie ma chyba wcale.

Jesli chodzi o zamawianie z Chin, to znam jedną osobę, która miała nieprzyjemną sytuację, ale kilkoro innych znajomych jest zadowolonych. Ogólnie rzecz biorąc, pewne ryzyko jest.

Ja właśnie odkryłem, że w pewnej sieciówce jest dostępny czerwony Xiaomi A1. Sam chyba kupię w tym kolorze :D
 #971394  autor: Lawrence72
 11 sty 2018, 19:01
Osobiście korzystałem z BestCeny i nie miałem żadnych problemów. Polecałbym sprawdzić ofertę sklepów w porównywarkach internetowcyh typu Ceneo lub Skapiec lub sklepów takich jak xcom czy sferis, gdzie sprzedawane produkty są nowe a także objęte pełną gwarancją producenta.
 #971400  autor: Remington
 11 sty 2018, 19:26
wojcik0602 pisze:Media Expert jest raczej dobre, jaką miałaś przygodę z nimi?
Sprzedawali po 499 zł Xiaomi A1 16 GB - model, którego nie ma. Kupiło co najmniej kilkadziesiąt osób, a na drugi dzień okazało się, że to 4A :D Sprawa świeża, z przedwczoraj.

Ale jest tam super promocja - płacąc VISA Checkout do 17.01 dają 50-150 zł zniżki.

Ciekawe statystyki odsłon stron internetowych w grudniu 2017, pokazują m.in. gdzie ludzie robią zakupy:

Obrazek
 #973649  autor: peres09
 23 sty 2018, 17:19
Co telefon to inna opinia, tak samo jest ze sklepami... Każdy ma inne doswiadczenia i na nich sie opiera. Tez kiedys sprawdzalem wszystko na ceneo, ale przestalem kiedy ( tak jak ktos tu wczesniej wspomnial) dowiedzialem sie o tym, ze firmy wykupuja 'miejsce' za niemale pieniadze. Tak samo mialem doswiadczenia z ... i nie uwazam by to byli jacys oszusci bo akurat w moim przypadku transakcja poszla sprawnie. Ale tak jak pisze, kazdy ma prawo miec inne zdanie.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 19:37 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nazwa sklepu
 #973759  autor: marcin19883
 24 sty 2018, 00:37
Ibuygou to chyba już nie taki dobry. Ludzie się żalą na forach, że obsługa się pogorszyła.
Ja bym w gearbest kupił kartą i priorytet line
 #974347  autor: FKS_91
 26 sty 2018, 19:29
Szczerze ja nie miałem większych problemów z tymi większymi sklepami. Sporo kupowałem w Euro Media i w sferisie. 3 zakupy zrobiłem również na bestcenie też bez żadnych problemów :) Zależy jak się komuś pewnie trafi jak w lotto hehe :)