DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #973255  autor: LukaszHDI
 21 sty 2018, 20:24
Na początku w pierwszym dniu miałem tak że mi wyciągnęło pieniądze z konta z jednej karty zamiast korzystać z pakietu na drugiej ale to z mojej winy bo nie zauważyłem ustawień i po przestawieniu nigdy sytuacja się nie powtórzyła. Obstawiam na jakaś wadę telefonu.

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #973513  autor: ukefake
 22 sty 2018, 23:01
Czyli serwis i wgranie softu?
 #1066073  autor: ukefake
 23 lut 2019, 18:08
Czy są jakieś driwery które umożliwią obsługę tej nokii na kompie jako dysk? chciałbym wgrać trochę mp3.
Wiem, że jest nokia suite ale chcę uniknąć takiej kobyły do tak prostej czynności.
 #1066074  autor: sa
 23 lut 2019, 18:22
A nie wystarcza sam kabel i podłączenie do kompa?Np. na noki 3310 2g 2017 bez problemu podłączasz kablem do kompa a do niego telefon,który najpierw zaczyna ładować a potem pojawia się komunikat czy ma być tylko ładowanie czy też ładowanie dysk usb i wtedy klikasz ładowanie i dysk usb .Biorąc pod uwagę że oba modele mają ten sam soft tj s30+ i tylko inny wygląd ikonek(koloryt głównie) to i ta funkcja powinna wypadać podobnie.Na viście i win 10 funkcja ładowania i dysku usb działa poprawnie.Na 8 i 8,1 nie mogę sprawdzić bo mi lapek padł...
 #1066220  autor: ukefake
 26 lut 2019, 00:41
Też mam vistę i po podłączeniu telefon tylko się ładuje, nie pojawiają się na nim żadne dodatkowe opcje (długo czekałem), a vista od razu zaczyna szukać sterowników, których nie znajduje :(
 #1066221  autor: sa
 26 lut 2019, 01:34
No to jest faktycznie problem :( .Ale programu noka suite itp. ten telefon nie obsłuży, bo nie pracuje z tym programem i nie jest z nim kontabilny....Zostają ci tylko 2 wejścia
a. czytnik kart sim usb ,może być modem z usb np. 3131 huawei albo inne numerki np.3372 itp.modemy z funkcją dodatkową czytnika kart(mam 3131 i alcatela key link oba sprawnie działają) lub po prostu sama karta sim z adapterem i oby twój komp odczytywał taki format.
b. bt to powinno działać bez problemów na noki 206 przerzucałam przez bt pliki mające jeden ponad 100mb wiec da się :wink:
Możesz też spróbować ponowie podłączyć najpierw kabel do kompa potem telefon i jak pojawi ci się szukanie sterowników to wyłącz to szukanie sterowników czy też anuluj i może wtedy załapie na telefonie funkcje dysku?Sprawdzić nie zawadzi.
Odnoszę wrażenie że winne jest tutaj albo wejście usb 1,1 jakie jest w noki 216 i dlatego vista ma problem z odczytem karty pamięci z telefonu,bo np. 3310 2g ma usb 2.0 jako wejście plus normalny microusb i nie mam problemu z połączeniem tego telefonu a lapkiem...albo.... kabel winny. Ja mam 2 różne i z jednym strasznie długo mi łączy a na drugim bez problemu.Jeden kabel to typowy tani za 15 zł nabyty w sklepie z artykułami gsm i to ten ma problem a drugi znacznie solidniejszy bo grubszy i dłuższy nabyty został z ładowarką do czytnika książek i nigdy nie miałam na tym kablu problemów z podłączeniem czegokolwiek a z tym drugim bywało że trzeba było odłączać i łączyć ponownie.Ja bym z kablami popróbowała najpierw.
 #1066288  autor: ukefake
 26 lut 2019, 21:52
Udało się!
Rozwiązanie: pobrałem program USBDeview 2.79, usunąłem wszystkie wpisy mające w nazwie nokia 216, podłączyłem ponownie telefon, pojawił się komunikat o połączeniu danych, wybrałem a vista ładnie skonfigurowała jako dysk. I działa :)

Mam za to kolejną zagwozdkę: kopiuję na kartę katalog z mp3. Chciałbym stworzyć na komputerze stworzyć playlistę która będzie kompatybilna z telefonem (chodzi o kolejność utworów). Czy i jaki format playlisty obsługuje ten telefon?

sa, a kable proponuję kupować na aliexpress i innych chińskich sklepach. Są promocje gdzie sztuka kosztuje niecałe 4 zł za dobry sprzęt.
 #1066297  autor: sa
 27 lut 2019, 01:37
Super że się udało co do playlisty bieda z tym jest
Na noki 3310 2g 2017 utworzyłam początkowo skopiowany folder na muzykę o nazwie muzyka a jak przesłałam plik mp3 to utworzył mi się samoczynnie nowy folder o nazwie..music files, po otwarciu okazało się że utworzył mi się tam kolejny folder o nazwie received music,wiec pierwszemu folderowi zmieniłam nazwę i przeniosłam do music files..Nie odtwarza m4a , odtwarza mp3 i wave i powinien zwykłe aac i prawdopodobnie format wma,ale głowy nie dam bo nic w tym formacie nie mam.
A playlista , nie ma tam w zasadzie czegoś takiego,Po prostu chaos rządzi,ani daty zrobienia utworu,ani rozmiar ani alfabet :roll: no jeszcze nie ogarnęłam w jaki sposób układa utwory w odtwarzaczu ale próbuję, może to kiedyś ogarnę...Czasami mam wrażenie że rozpoznaje daty powstania utworu(np.utwór z 1990 roku na przód daje) ale niedługo potem kolejny utwór z tego okresu ląduje w innym miejscu.Myślę że liczy się jeszcze czy utwory bierzesz z np. list z komputera czy z you tube czy innych źródeł.Np. masz album we flac i przekonwertowany jest na mp3 i kiedy to było albo album z formatu wave przekonwertowany też na mp3. Miałam tak cały album zrobiony kilka lat temu i o dziwo te utwory wyrzucił mi na przód bo date powstanie rozpoznał na kilka lat temu.Zaś stare utwory ale pobrane jako mp3 z you tube potrafi dać na koniec bo świeżo pobrane....Tylko w plikach wygląda to normalnie tj alfabetycznie...Ale tam każdy utwór trzeba ręcznie wybrać włączyć bo nie robi tego samoczynnie.Czasem czyta tagi czasami nie, zrobionych utworów,i te z you tube czyta w większości bez problemów,ogólnie działanie tego odtwarzacza wygląda jak czysta loteria...Do tego żadnych skrótów,żadnego wyboru utworów alfabetycznie przy wciskaniu pierwszych liter no nie ma nic ułatwiającego życie,więc jak masz dużo utworów to zostaje ci spora lista do przewinięcia nim najdziesz na właściwy utwór... jak mp3 masz z "fabryczną "numeracją to są zazwyczaj na przodzie ,Ten odtwarzacz nie ma żadnych własnych list poza jedną" ulubione" ale tylko do 100 utworów....I to jest jedyna opcja.W sumie co można zrobić aby jakoś to poukładać to po przydzielać numerację plikom mp3 przed nazwą na początku i popakować w foldery jak masz np. jakiś album.A i jeszcze ciekawostka jak odtwarzasz muzykę z odtwarzacza i ktoś ci zadzwoni i odbierasz połączenie t po jego zakończeniu czekaj cierpliwie na ponowne włączenie odtwarzacza bo czasami to wolno pracuje....Oczywiście samo odtwarzanie jest ok i dość przyjemnie się muzyczki słucha mimo tej prostoty.Ciekawe na ile 216 różni się od działania i wyglądu odtwarzacza od 3310 2g 2017 :roll:
 #1066624  autor: ukefake
 02 mar 2019, 19:12
Ta nowe 33110 to jest trochę softwarowo inna wersja niż 216. W 216 można przeglądać pliki wg katalogów. Sęk w tym, że kolejnośc nie jest taka jak bym chciał. Odtwarzacz nie widzi plików m3u, myślałem, że może obsługuje jakiś inny format :(
 #1066648  autor: sa
 02 mar 2019, 22:40
Na noki 3310 2g 2017 też mogę przeglądać pliki wg. katalogów najpierw same pliki a potem pliki w katalogach,bo odtwarzacz muzyczny je...dubluje czyli pokazuje mi je 2 razy w różnych ustawieniach w normalnie liście a potem na końcu jako osobny folder-katalog.... A o wybranej kolejności utworów możesz zapomnieć...Co do formatu to masz krótki wybór bo albo mp3 albo aac najniższej jakości ewentualnie Wave, o tak nietypowych formatach jak m3u to możesz zapomnieć i zostaje tylko konwersja do mp3. Za to odtwarza mp3 vbr najwyższej jakości a nie tylko mp3 cbr. Ten format m3u to chyba tylko smartfony odtwarzają i to też pewnie nie wszystkie.
 #1067121  autor: ukefake
 08 mar 2019, 15:32
M3U to rozszerzenie pliku z playlistą, która jest kompatybilna z większością playerów. Myślałem że może 216 ma swój format (rozszerzenie) i wtedy możnaby dokonać konwersji.
 #1067150  autor: sa
 09 mar 2019, 01:57
Nie otworzy m3u bo jest na to ....zbyt prosty.Jakiś czas temu zrobiłam na mojej noki 3310 2g 2017 eksperyment i sprawdziłam wszystkie pliki tekstowe(formaty) i żadnego nie czyta łącznie z txt więc jest mało realne by czytał zrobione listy z plikami m3u czy jakimkolwiek bardziej zaawansowanym formacie tekstowo muzycznym to nie mp3 niestety tylko bardzo prosty telefon z funkcją odtwarzania muzyki..nie ten soft niestety.Jakby miał system kaios czy stary s40 to niewykluczony byłby odczyt ale nie na tym sofcie.
 #1085552  autor: Luks
 13 gru 2019, 14:19
Potrzebuję zarchiwizować SMS z tego telefonu - jest taka szansa?
Nie wchodzi w grę przesyłanie z telefonu na telefon, bo musi być w oryginale.
  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7