DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #973407  autor: iphoneski
 22 sty 2018, 15:42
Szczerze ja odszedłem z Orange właśnie przez to, mamy awarie i co nam pan zrobi? Nie aktywowaliśmy panu pakietu? Zaraz to zrobimy, o co taka Afera?
 #973414  autor: andrewkaru
 22 sty 2018, 16:27
Dołączam jeszcze pytanie żeby usystematyzować. W Play to działa i działa też za granicą? Tzn to ma jakoś wyczuwać że jesteśmy gdzieś w innym kraju i wtedy nie pozwalać skorzystać z WIFI Calling? jeszcze są VPNy itd. Jak to ma działać?
 #973418  autor: iphoneski
 22 sty 2018, 16:43
W play działa i generalnie nie ma znaczenia gdzie jesteś, sam korzystam. Twoje położenie jest ustalane na podstawie numeru IP. I np w karcie Orange działa to tylko w Polsce, w abonamencie wszędzie. W play nie ma to znaczenia czy karta czy abo, wszędzie masz tak samo. Ograniczenie IP możesz pokonać, stosując VPN, ale o tym to nie będę tu pisał.
 #973445  autor: dwaeuro
 22 sty 2018, 18:53
Mnie w RBM na kartę (czyli de facto w Playu) działało i w Kanadzie i w Korei Południowej, jak i na Białorusi. Gdy inni się męczyli aplikacjami, ja dzwoniłem z komórki za te głupie 30zł na msc. Dużo mogę zarzucić Playowi, ale WiFi Calling po prostu u nich działa.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #973482  autor: andrewkaru
 22 sty 2018, 21:41
dwaeuro pisze:Mnie w RBM na kartę (czyli de facto w Playu) działało i w Kanadzie i w Korei Południowej, jak i na Białorusi. Gdy inni się męczyli aplikacjami, ja dzwoniłem z komórki za te głupie 30zł na msc. Dużo mogę zarzucić Playowi, ale WiFi Calling po prostu u nich działa.
Działa już w Orange tez - zrobili mi to ale ostro się wkurzalem i odcisnąłem ten dział co odpowiada na messangera. Nagle zgłoszenie dostało jakiś numer który ma mniej cyfr niż poprzednie i zrobili w 24h po awanturze.
Ponawiam pytanie - jak albo dlaczego ma nie działać Za granica w Orange? Skąd sieć to wie jak to działa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 #973483  autor: andrewkaru
 22 sty 2018, 21:42
andrewkaru pisze:
dwaeuro pisze:Mnie w RBM na kartę (czyli de facto w Playu) działało i w Kanadzie i w Korei Południowej, jak i na Białorusi. Gdy inni się męczyli aplikacjami, ja dzwoniłem z komórki za te głupie 30zł na msc. Dużo mogę zarzucić Playowi, ale WiFi Calling po prostu u nich działa.
Działa już w Orange tez - zrobili mi to ale ostro się wkurzalem i odcisnąłem ten dział co odpowiada na messangera. Nagle zgłoszenie dostało jakiś numer który ma mniej cyfr niż poprzednie i zrobili w 24h po awanturze.
Ponawiam pytanie - jak albo dlaczego ma nie działać Za granica w Orange? Skąd sieć to wie jak to działa?
A teraz zauważyłem - odpowiedź - mam swojego VPNa w domu to chyba się uda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk
 #973507  autor: andrewkaru
 22 sty 2018, 22:36
Przetestowałem dzis w Ikei i to działa super. Inna inszosc - mam jeszcze cos co sie nazywa RBM na Kartę 5. Nie wiem dlaczego tak. Mam 120zl na koncie. Włożyłem toto do iPada jako druga kartę i czasem odnawiam darmowy internet lte, w sumie spoko. Szkoda ze nie mozna mu zrobic internet sharing. Oraz czy jeszcze moge cos tam dodatkowo włączyć ciekawego?
 #973519  autor: ja.michal
 22 sty 2018, 23:42
iphoneski pisze:Ograniczenie IP możesz pokonać, stosując VPN, ale o tym to nie będę tu pisał.
Masz iOS? To mam pytanie. Testowałeś VoWiFi przez VPN? Wszystko leci wtedy przez zestawiony VPN? Pytam bo VoWiFi ustala sobie sam odpowiedni tunel VPN na potrzeby transmisji VoIP z operatorem. Zastanawia mnie to czy wtedy będzie VPN w VPN i czy w iOS będzie działać VoWiFi z VPN na żądanie czy wyłącznie z opcją VPN Always-On.

Wszystko to pytanie z ciekawości bo mam abonament w Orange więc VPN do szczęścia zagranicą nie jest mi potrzebny. Sprzęt odpowiedni mam (iP SE), ale bez MACa np. opcji VPN Always-On nie ustawię.
 #973651  autor: andrewkaru
 23 sty 2018, 17:31
W kraju testowałem, nie wiem czy rozróżniam opcje o ktore pytasz. Połączyłem sie przez VPN w moim domowym WIFI i nadal działało WIFI Calling. Ale nie sprawdzałem jak to zrobic jak sie połączę z niedomowej sieci WIFI, dam znac.
NIe rozumiem jednego, mam IOS, ale nie ma tam żadnej opcji takiej jak mówisz ze Always ON, gdzie to ma byc?
 #973653  autor: iphoneski
 23 sty 2018, 17:40
ja.michal pisze:
iphoneski pisze:Ograniczenie IP możesz pokonać, stosując VPN, ale o tym to nie będę tu pisał.
Masz iOS? To mam pytanie. Testowałeś VoWiFi przez VPN? Wszystko leci wtedy przez zestawiony VPN? Pytam bo VoWiFi ustala sobie sam odpowiedni tunel VPN na potrzeby transmisji VoIP z operatorem. Zastanawia mnie to czy wtedy będzie VPN w VPN i czy w iOS będzie działać VoWiFi z VPN na żądanie czy wyłącznie z opcją VPN Always-On.

Wszystko to pytanie z ciekawości bo mam abonament w Orange więc VPN do szczęścia zagranicą nie jest mi potrzebny. Sprzęt odpowiedni mam (iP SE), ale bez MACa np. opcji VPN Always-On nie ustawię.
Mam w play, dlatego nie sprawdzałem, bo wifi calling mam wszędzie. Wydaje mi się, że powinno działać. Ostatnio wywaliłem z telefonu serwer VPN, bo nie jest mi już potrzebny, także nie mam jak ci sprawdzić. Spróbuj zainstalować sobie opera VPN ze sklepu, wybierz jakiś serwer i zobacz przez co pójdzie.
 #973850  autor: ja.michal
 24 sty 2018, 16:27
Always On można ustawić wyłącznie przez aplikacje do zarządzania telefonami w mac.

Dobra, skorzystałem z VPNa na 3 dni. Jak mi przyjdzie FV z billingiem będę widział czy połączenie VoWiFi szło przez kraj, w którym stał serwer.
 #978593  autor: andrewkaru
 19 lut 2018, 09:52
Proszę bardzo mi powiedzieć czy jak mam w Orange Free na karte aktywny pakiet za 30zl czy mogę korzystać z netu w krajach unii przez RLAH? Tylko wjechałem do Uk to od razu przyszedł SMS ze za 1MB jakies opłaty są itd


Sent from my iPhone using Tapatalk
 #978602  autor: Robin560
 19 lut 2018, 10:32
tak w orange jest rlah.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #978604  autor: andrewkaru
 19 lut 2018, 10:35
andrewkaru pisze:
Robin560 pisze:tak w orange jest rlah.
A co do wificalling na karte sprawdzę w UK i Wam powiem.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ile tego netu w Unii jest w tym pakiecie za 30zl i jak mogę to sprawdzać?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 #978609  autor: Robin560
 19 lut 2018, 10:56
andrewkaru pisze:Ile tego netu w Unii jest w tym pakiecie za 30zl i jak mogę to sprawdzać?

Sent from my iPhone using Tapatalk
o jakim pakiecie mowa?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: