DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #973275  autor: jarekt
 21 sty 2018, 22:07
Ponieważ nie jestem omnibusem, a nawet jak coś wiem to przecież można zapomnieć, a w dodatku oferty w prepaidzie cały czas się zmieniają, no i jest ich cała masa, to potrzebuję pomocy ;)

Szukam oferty mniej więcej tak jak w tytule, spełniającej bez wyjątków (chyba że coś tam napomknąłem) wszystkie poniższe 6 warunków:

1. Kwota miesięcznych doładowań: celem jest średnia 5zł (czyli może to być 10zł co dwa miesiące lub np. 50zł co 10 miesięcy). Może być mniej :). Może być też więcej jeśli za 5zł się nie da.
Ważność konta za taką średnią kwotę: minimum miesiąc (lub 30 dni).
Kwota z doładowań może (lub musi) zostać przeznaczona na zakup niezbędnych pakietów i/lub usług (czytaj niżej).

2. Nielimitowane rozmowy i SMSy w sieci. Totalne 0zł (albo w cenie doładowania, w cenie pakietu czy taryfy) najlepiej bez żadnych haczyków, kruczków, dodatkowych warunków i tym podobnego badziewia.
Może być jedynie ograniczenie, że musi być na koncie minimum 1 grosz.
Konieczność aktywowania ręcznie takiego nolimitu co miesiąc, też może być.

3. Pakiet neta MB/GB (za tę średnią kwotę 5zł) ważny minimum miesiąc (lub 30 dni), albo jako bonus za doładowanie albo jako wykupiony pakiet (albo jedno i drugie). Jako gratis (np. jako element oferty) też oczywiście może być.
100MB być może (lub czasami) wystarczy, 300MB to już prawie zawsze wystarczy, 500-1000MB to już będzie duży komfort i zapas na dodatkową zabawę.

4. Lejek minimum 32kbps - jako element wykupionego pakietu albo taryfy.
Czyli internet jest zawsze za 0zł i nigdy nie schodzi kasa z konta gdy skończy się pakiet neta wymieniony wyżej w p.3. (np. 300MB).

5. Sieć dowolna, operator dowolny.

6. Wchodzę do salonu po starter (lub zamawiam przez internet), rejestruję, aktywuję, ładuję odpowiednią kwotą, włączam odpowiednią taryfę (migruję), włączam odpowiedni zestaw usług/pakietów i korzystam.
Co miesiąc (lub rzadziej) powtarzam niektóre z tych czynności (doładowanie, aktywacja usług/pakietów).

----------
7. Dodatkowy bonusowy warunek "poza konkurencją" (najważniejsza rzecz z rzeczy nieistotnych i nie branych pod uwagę): dobrze by było aby zostało parę groszy (dosłownie :)) na koncie, po opłaceniu pakietów/usług, typu np. 0,50zł czy 1zł, na kilka minut rozmów i SMSów poza sieć, albo żeby był jakiś pakiet choćby 10 minut i/lub 10 SMSów do wszystkich sieci albo jakiś promocyjny pakiet złotówek na ten cel.
Ale tak jak napisałem: to jest warunek poza konkurencją.


==========
Rzeczy na razie zupełnie nieistotne: zasięg (bo użytkowane będą tam gdzie wszyscy mają zasięg), jakość rozmów, dostęp do LTE/LTE+, dostęp technologii VoLTE, VoWiFi i innych nowoczesności i ułatwiaczy, "jakość" systemu on-line do zarządzania numerem, prędkość internetu (wystarczy 1-2Mbps), apka mobilna, jakość i szybkość obsługi klienta, błędy w systemie bilingowym, przeważający kolor w logo operatora :)

Odpadają oferty MIX, abonamentowe, łączone (typu dokup drugi numer, a daną usługę otrzymasz za 50%).
Odpadają oferty i promocje MNP, mimo że byłyby bezkonkurencyjne - np. MNP do RBM to spełnienie wszystkich powyższych warunków (łącznie z p.7. :)) i koszt miesięczny 0zł przez pierwsze 2 miesiące - właśnie dlatego, że od 3 miesiąca, to już będzie inna bajka.

Natomiast liczą się usługi/promocje, które dają jakieś bonusowe złotówki na konto główne za np. staż, albo za konkretną kwotę doładowania, albo za ilość doładowań - wtedy przy obliczaniu średniej kwoty miesięcznej można to uwzględnić.

Gdy obliczamy średnią miesięczną to ustalamy, że miesiąc ma zawsze 30 dni.
Dzięki temu łatwiej obliczyć średnią i średnia jest wtedy często kwotą okrągłą bez groszy - jeśli ładujemy większą i okrągłą kwotą i co np. 50, 90 czy 100 dni.
Np. doładowanie 50zł dające np. 100 dni ważności daje w efekcie koszt dokładnie 15,00zł miesięcznie (50zł/10*3=15zł), a ściślej mówiąc 15,00zł na 30 dni.


==========
Od czegoś trzeba zacząć, tak więc proponuję na start 2 oferty (mam nadzieję, że szybko je ktoś pobije):

1. Koszt: 15zł na 30dni (50zł daje 100 dni ważności). Operator/taryfa: P4/rbmE + SD - wszystkie warunki spełnione (łącznie z bonusowym 7.). Duży pakiet neta po doładowaniu (za duży :)).
Przez rok do dyspozycji na pakiety/usługi jest cała kwota z doładowań czyli około 183zł (150zł na 300dni).

2. Koszt: 15zł na 30dni (50zł daje 100 dni ważności). Operator/taryfa: P4/PnKLT + SD - wszystkie warunki spełnione (łącznie z bonusowym 7.). Znacznie mniejszy pakiet neta po doładowaniu w stosunku do rbmE ale za to w PnKLT (ogólnie w taryfach Play) są różne bonusy i promocje przez często prawie cały rok.
Przez rok do dyspozycji na pakiety/usługi jest około 183zł (150zł na 300dni).


Dla osoby, która przedstawi najtańszą ofertę spełniającą powyższe 6 warunków, albo ofertę najbliższą ich spełnienia (a mającą np. inne walory) przygotowałem "nagrodę" w postaci 4 kodów na darmowego Tidala Premium przez 3 miesiące (czyli łącznie rok gratis).
Ja i wszyscy z mojej rodziny jesteśmy oczywiście wykluczeni z "konkursu" :)
Z nagrody można zrezygnować albo przekazać komuś innemu z tego wątku (komukolwiek kto podał swoją propozycję oferty spełniającej warunki 1-6 lub "prawie" spełniającej).
Jury "konkursowe" to ja :). Wszystkie ewentualne problemy rozwiążemy polubownie :) (sądy nie wchodzą w grę :)).

Czas na rozstrzygnięcie "zagadnienia" jest nieokreślony ale mam nadzieję, że szybko osiągniemy "ścianę" i nic już lepszego/tańszego nie wymyślimy.


---edit1---
Pogrubiłem trochę tekstu w p.1 i pokolorowałem, bo nie każdy chyba zrozumiał ten punkt :).
Może to moja wina, bo napaćkałem za dużo tekstu :). Mogłem przecież napisać jedno, dwa zdania:
"Potrzebuję oferty z nolimitem w sieci, z MB i lejkiem, za jak najmniej, najlepiej około 5zł miesięcznie. Będzie coś takiego u jakiegoś opa albo za trochę więcej złotówek?".
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 10:40 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #973287  autor: marcinb
 21 sty 2018, 23:21
To masz najprostszy sposób 8)
PlayOdNowa :-)

SD jest.
Internet pisałeś, że ok. 500MB na miesiąć czyli:
1. Pakiet za 5 zł - 1GB wystarczy na 2 miesiące,
2. Pakiet za 25 zł - 6GB wystarczy na 12 imesięcy.

Nawet łącznie z karą (2zł) zmieścisz się w 5 zł/miesiąc.

:smt028

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #973293  autor: jarekt
 21 sty 2018, 23:48
Bez względu na ilość neta, musi być lejek. Może jakby było 100GB na miesiąc, to BYĆ MOŻE lejek nie byłby potrzebny (nie trzeba by było się pilnować i kogoś pilnować :)).
W każdym razie OdN, pomijając ten lejek, to być może mógłby być zwycięzca (pomijając też różne kombinacje z MNP i BzP, czy np. połączenie dwóch ofert - dwóch numerów - w fonie DualSIM).
 #973338  autor: neotele
 22 sty 2018, 10:16
jarekt pisze:proponuję na start 2 oferty (mam nadzieję, że szybko je ktoś pobije):

1. Koszt: 15zł na 30dni (50zł daje 100 dni ważności). Operator/taryfa: P4/rbmE + SD ...

2. Koszt: 15zł na 30dni (50zł daje 100 dni ważności). Operator/taryfa: P4/PnKLT + SD ...
@jarekt
Nie rozumiem dlaczego proponujesz te dwie oferty, skoro nie spełniają one podstawowego warunku: "Kwota miesięcznych doładowań: celem jest średnia 5zł "?
 #973344  autor: jarekt
 22 sty 2018, 10:27
@neotele:
jarekt pisze:1. Kwota miesięcznych doładowań: celem jest średnia 5zł (czyli może to być 10zł co dwa miesiące lub np. 50zł co 10 miesięcy). Może być mniej :). Może być też więcej jeśli za 5zł się nie da.
Docelowo przydałoby się średnio 5zł miesięcznie, ale jak się na da, to pozostanie 15zł, albo OdN bez lejka (ale to ostateczność, bo lejek jest ważny).

Masz ofertę za 5zł? Albo chociaż za mniej niż "startowe" 15zł w rbmE/PnKLT? No to napisz o niej - czekam bardzo na takie posty.

Ile w Plusie będzie taka oferta kosztować (jest tam przecież tani/darmowy nolimit w sieci)? Da się zrobić z lejkiem za mniej niż 15zł?

A jakiś mały operator MVNO? Poważnie nic nie będzie w cenie 5-15zł poza P4?
 #973355  autor: marcinb
 22 sty 2018, 11:32
Sprawdź jeszcze Klucz https://www.klucz.net/
Nie ogarniam ich strony, ale z tego co widzę to po każdym doładowaniu (min. 5 zł) są rozmowy wewnątrz sieci za darmo (chyba też smsy - do sprawdzenia). Pakiety internetowe:
1 GB - 3 zł,
2 GB - 5 zł.
Nie wiem czy jest 'lejek'.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #973360  autor: jarekt
 22 sty 2018, 11:47
@marcinb - nie ma niestety lejka ani w taryfie ani w tych pakietach (promocyjny koszt 1MB poza pakietem to 0,03zł czyli 3zł za 100MB albo ponad 30zł za 1GB).

Ale koszt będzie 5zł miesięcznie za nolimit w sieci (w zasadzie to 5000 minut czyli prawie nolimit) i 1GB neta. No i 2zł miesięcznie zostanie, bo pakiet 1GB kosztuje 3zł (choć to tylko promocja, a nie stała oferta). Pakiety po miesiącu przepadają.

Jest to powiedzmy konkurencyjna i podobna oferta do OdN (też bez lejka) pod wieloma względami lepsza ale i pod wieloma gorsza.

Czyli dalej z lejkiem mamy najtańszą ofertę spełniającą wszystkie 6 warunków (i nawet 7.) za 15zł.
Bez lejka mamy 3-5zł (2 oferty) - w OdN minimalny koszt miesięczny jest trudny do oszacowania, bo pakiety nie przepadają po miesiącu (są ważne bezterminowo) i może się okazać, że jeśli będziemy mało go zużywać, to średnio wyjdzie znacznie taniej niż 5zł. No ale nie ma lejka :)
 #973362  autor: 24bis24
 22 sty 2018, 12:08
Napisze w Twoim stylu jeszcze miesiac temu bylo to mozliwe, wszystkie oczekiwania zaspokojone lecz furtka zostala zamknieta czy na stale nie wiadomo. Nie trzeba bylo nic kombinowac tylko zmienic operatora.Dodan jeszcze,ze wychodzilo taniej niz oczekujesz.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #973363  autor: jarekt
 22 sty 2018, 12:10
Oczywiście wszystkie 6 (czy 7) warunków spełniają nolimity rozmów i SMSów do wszystkich sieci z paczką neta i lejkiem w cenie 19-25zł (jest pewnie kilka takich ofert) ale to więcej niż "rekordowe" 15zł w rbmE i PnKLT więc na razie odpadają.

Ale jeśli nic taniej niż 15zł z lejkiem nie będzie, to dopłacenie 4-5zł do pełnego nolimitu jest warte rozważenia, ale z drugiej strony te 15zł miesięcznie w rbmE/PnKLT zostaje w całości na koncie, a za nolimit nawet za 19zł to już trzeba zapłacić więc to znowu oddala te nolimity, jako mniej korzystne i niepotrzebne.

@24bis24, oferta "kombinowana" czy z wykorzystaniem jakichś luk czy błędów mogłaby być, no ale jak się skończyła to nie ma o czym gadać :)
 #973372  autor: marcinb
 22 sty 2018, 12:22
Te numery są wykorzystywane w jakiś terminalach, zwykłych telefonach, smartfonach?
Jeżeli te ostatnie to można spróbować nałożyć blokadę ilości wykorzystania danych w miesiącu - zamiast lejka, gdyby rzeczywiście ktos chciał przekroczyć kilkukrotnie zakładane na początku wątku 300 mb.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #973378  autor: jarekt
 22 sty 2018, 12:29
@marcinb, tak, rozważam też opcję bez lejka ale z nałożeniem właśnie jakiegoś ograniczenia transferu po "mojej" stronie (po stronie użytkownika). Ale z różnych względów, to może się nie dać zrobić, no i jednak lepszym rozwiązaniem jest aby ten net był (choćby 32kbps) niż żeby go nie było wcale przez np. 10 dni do końca miesiąca.
Dochodzi też dodatkowa robota z pilnowaniem tego mechanizmu i jego resetowaniem po miesiącu.

@Remington, no to też jest opcja, nawet może lepsza od zakładania jakiegoś limitu jak wyżej opisałem.
Ale odpadnie wtedy całkowicie bardzo przydatna "opcja" trzymania na koncie 5-10zł na awaryjne potrzeby/usługi/pakiety/rozmowy/SMSy aczkolwiek zakup odpowiedniej ilości nieprzepadających pakietów minut, SMSów i neta i zostawienie 0zł może problem tych "potrzeb" w zasadzie całkowicie rozwiązać.

---edit---
W granicach 10-15zł miesięcznie nic nie będzie z Plusa/Orange/T-Mobile?
Plusa podejrzewam o taką możliwość, a najmniej T-Mobile (choć była promocja nolimtu na sieci TM za doładowanie, a 50zł daje 90dni ważności ale też bez lejka, no i wychodziłoby 16,67zł na miesiąc/30dni).

Najbardziej mam pustkę w głowie w tym temacie jeśli chodzi o Orange/NJU (tzn. pustkę odnośnie nolimtu w sieci albo chociaż tanich 500-1000 minut w sieci).
 #973400  autor: dwaeuro
 22 sty 2018, 15:00
Mnie za No-limit w Plushu wyszło po roku 16,66 za msc. Gdzie jest pełny no-limit(wraz z mms i stacjonarnymi), również w roamingu oraz 10GB msc + 1,26GB w roamingu. I dla mnie to jest najlepsza oferta, nie wymagająca zbytniego kombinowania.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #973412  autor: masseter
 22 sty 2018, 16:17
dwaeuro pisze:Mnie za No-limit w Plushu wyszło po roku 16,66 za msc.
Jeśli dobrze liczę i jeszcze zadziałałby bonus 40% do 1. doładowania, to można zejść do 13,84 zł.
Bez tego bonusu będzie trudniej, najkorzystniej wychodzi wtedy doładowywanie z abonamentu Plusa (15,38 zł/mc), a nie mając abonamentu 17,50.
Powyższe ceny uwzględniają rabat 50% na 3 miesiące za przeniesienie numeru (w sumie 37,50 zł) i dotyczą pierwszego roku.

Można też polować na jednodniowe promocje doładowań, ale ostatnio dłuższy czas ich nie było i nie wiadomo czy jeszcze będą.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 17:10 przez masseter, łącznie zmieniany 4 razy.
 #973419  autor: luka916
 22 sty 2018, 16:57
dwaeuro pisze:Mnie za No-limit w Plushu wyszło po roku 16,66 za msc. Gdzie jest pełny no-limit(wraz z mms i stacjonarnymi), również w roamingu oraz 10GB msc + 1,26GB w roamingu. I dla mnie to jest najlepsza oferta, nie wymagająca zbytniego kombinowania.

Małe sprostowanie 10GBmsc+1.7GB w roamingu :smt006