DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #955426  autor: vh
 11 paź 2017, 11:49
Eurokomuniści wymyślają absurdy z roamingiem, limitami emisji spalin itp., no i firmy jakoś muszą sobie radzić, żeby wyjść przynajmniej na zero. Co w tym dziwnego?

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #955433  autor: iphoneski
 11 paź 2017, 13:15
Pytanie jak i czy w ogóle odbije się to na liczbie klientów. Bo jeśli jedna sieć da za darmo, a w innej trzeba będzie dopłacić to ten, kto będzie roamingu potrzebował raczej pójdzie do sieci bez opłat.
Moim zdaniem powinna być opłata za roaming, np wyjeżdżam na tydzień, aktywuję za 5 zł rlah i mam ceny jak w kraju. I już by jakieś pieniądze operator mial, a 5 zł dla klienta nie jest dużo. Ja sam mam jeszcze pakiet roamingu w abonamencie, No limit i 0,5 gb na 30 dni w ciągu trwania umowy.
 #955477  autor: Morvius
 11 paź 2017, 16:53
Bo tak powinno być. Jak jestem w PL i nie wyjeżdzam to mam abonament w wysokości np. 29,99 i zwiększyć abonament dopiero gdy wyjeżdżam i korzystam z roamingu zagranicznego. I ustalić, że w wersji nielimotowanej zapłaci X kwotę. Dlaczego szary kowalski, który nigdy nie wyjeżdżał dalej jak ze swojej wsi do sąsiedniej, również ma mieć ponoszone opłaty za coś o co się absolutnie nie prosił? niestety ale kogoś w Brukseli poniosła fantazja EuroCudu i EuroJedności. Skoro tak bardzo na to naciskali to czemu od razu miedzynarodowych nie zmienili? Jak to, jestem w PL dzwonię do Andżeli i mam za to płacić? Ale jak wyjadę na weekend do Makaroniego i zadzwonić do Andżeli czy zajrzy na kawę to już płacić nie muszę. Europejska hipokryzja.

Klasyczny obserwator wątku.
 #955557  autor: Remington
 11 paź 2017, 21:37
Powiedzieli, że na razie nie oznacza to zmian dla abonentów. W prepaidzie (chyba z wyjątkiem starszych taryf) roaming jest promocją, więc mogą go objąć opłatami szybko. W abo musieliby dać możliwość zerwania umowy bez kary, zatem raczej się nie zdecydują.
 #955639  autor: Ron
 12 paź 2017, 09:45
Remington pisze:Zgadzam się z Tobą. Mechanizm wprowadzony przez Telestradę (lajtmobile) jest najrozsądniejszy. Wyjazd za granicę powoduje doliczenie 20 zł do abonamentu i za to klient dostaje rlah.
To jest idealne rozwiązanie. Wszyscy będą zadowoleni, ja mogę dopłacić do 30,00zł do pełnego nolimit w EU. I wtedy nie trzeba bawić się w żadne ograniczenia.
 #955813  autor: bobiwr
 13 paź 2017, 09:15
POLKOMTEL SP. Z O.O. pisze:Nawiązując do medialnych doniesień, Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu Decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych.Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej tych samych zasadach jak dotychczas.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
Polkomtel Sp. z o.o.
Zmiany pewnie nastąpią po sezonie prezentowym...
 #955818  autor: patak
 13 paź 2017, 10:18
Ja+Internet na kartę już we wrześniu zostało wykastrowane z roamingu. BOK twierdzi, że to taryfa typowo internetowa i nie ma w niej roamingu. Nie miałem wtedy czasu się kłócić, że wciąż aktualny cennik zawiera inne informacje, ale jeszcze w sierpniu korzystałem w tej ofercie z Euroatlantyckiego w EU i USA.
 #958009  autor: Remington
 26 paź 2017, 22:52
To chyba news roku. Po szumnych zapowiedziach i wielkim marketingu (oraz wyrolowaniu niektórych jak moja żona, że niby miała 2GB za granicą, a liczyli i to drogo już od pierwszego MB), Orange wystąpił do UKE o zgodę na dopłaty:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 40379.html

Ciekawe czy ograniczy się to tylko do osób specyficznie korzystających (pewnie we wniosku muszą dokładnie ich zdefiniować), czy też z czasem nie będzie rozszerzane.
 #958017  autor: Gregrin
 27 paź 2017, 00:29
WybrzezeKosciSloniowej pisze:Klienci zagłosują nogami. Jeśli nie, to znaczy, że oferta im odpowiada.
Jak, skoro większość to kontrakty pewnie na 24 ?
Remington pisze:To chyba news roku.
Raczej Hipokryzja. Wyłamali się z pośród wszystkich telekomów ze wprowadza pełny RLAH to niech teraz cierpią.
PS. Temat trzeba by zmienić na coś ogólnego a nie samego plusa albo przerzucić posty o Orange do osobnego wątku.
 #973178  autor: owsiaklg
 21 sty 2018, 10:41
Witam. Matka posiada abo 69.99 w plusie ma 120 minut ue przebywa obecnie w Niemczech od 24 Grudnia wykonuje połączenia ,smsy sporadycznie ,od 5 Stycznia czyli cyklu rozliczeniowego wykorzystała może połączń przychodzących na około 40 minut i już dostała smsa, pytanko czy to jest nadużywanie sieci ? czy minuty nie powinny schodzić z pakietu 120 ue w pierwszej kolejności, proszę o pomoc
Obrazek

Obrazek
 #973226  autor: Gregrin
 21 sty 2018, 17:06
Ważne tez, ile jest się poza zasięgiem polskich nadajników jeśli chodzi o RLAH. Nie wiem jak to jest jeśli ma się osobny pakiet. Poczytać możesz o podobnej sytuacji tutaj http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 60#p970060 i tam tez dalej pytać jeśli jeszcze czegoś nie wiesz.

PS. W twoim przypadku chodzi o "odbierane" połączenia. Moze one nie zaliczają się do tego pakietu 120min. Radze poczytać regulamin tego pakietu. Jeśli jest tam ze to na wychodzące i przychodzące w UE to pisałbym do plusa.
 #973262  autor: owsiaklg
 21 sty 2018, 20:56
Odbyłem dziś rozmowę 1 minutowa na testy i zaczęło ścigać z pakietu 120 ue nie ma znaczenia czy ja dzwonie czy do mnie ,tylko chodzi o ten RLAH czy to jest nadużywanie sieci miało być jak ktoś przegina i po 2 miesiącach miały być naliczeń opłaty no chyba ze Plus cos namieszał,wcześniej przed RLAH rozmowy były rozliczane od razu z pakietu 120 minut

Obrazek