Telekomunikacja jak na dłoni

Czy spalona ładowarka podlega gwarancji?

Wszystko, co dotyczy telefonów marki Apple, iPod-ów oraz iTunes - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderatorzy: LuiN, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Czy spalona ładowarka podlega gwarancji?

Postprzez bambiboo » 21 sty 2018, o 09:04

Witam serdecznie,

Iphone 6s wraz z ładowarką (travel adapter) oraz kablem usb, kupiony 2 tygodnie temu na aukcji: http://tnij.at/228352
Na telefon udzielona jest 3 miesięczna gwarancja i roczna rękojma, nie ma żadnej informacji o gwarancji na akcesoria. Dzisiaj chcąc podładować iPhone zauważyłam, że na ładowarce i kablu usb jest ciemny osad. Powąchałam i czuć spaleniznę. Kabel USB działa, natomiast ładowarka sieciowa nie. Czy przysługuje mi prawo wymiany z racji gwarancji? Pisać do sprzedawcy ? Pozdrawiam
bambiboo
Obserwator
Obserwator

Re: Czy spalona ładowarka podlega gwarancji?

Postprzez Kryniczanin » 21 sty 2018, o 11:56

Ładowarka to akcesoria. Gwarancja 6 miesięcy do roku do zakupu (zakupu pierwszego).
Obrazek
Kryniczanin
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 37
Model telefonu: HP9L
Sieć: W4 i dziewica

Postprzez Remington » 21 sty 2018, o 14:04

Jeśli kupiłeś jako osoba fizyczna, a nie firma, to chroni Cię rękojmia liczona od daty zakupu. Obejmuje wszystko co kupiłeś, czyli też akcesoria.

Gwarancję Apple zweryfikujesz na stronie Apple, natomiast gwarancja udzielana przez sprzedawcę obejmuje tylko telefon zgodnie z NA KAŻDY ZAKUPIONY TELEFON UDZIELAMY 3 MIESIĘCZNEJ GWARANCJI SERWISOWEJ.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez bambiboo » 25 sty 2018, o 20:31

Sprzedawca bez problemu wymienił ładowarkę na nową ;) Dzięki wielkie za pomoc!
bambiboo
Obserwator
Obserwator

Powrót do Apple i iOS