DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
 #972374  autor: 24bis24
 16 sty 2018, 21:05
surface123 pisze:no limit rozmowy można mieć za 10 zł na miesiąc ???
Jak najbardziej masz racje tylko jak można za 0zł to czy warto płacić 10zł?
a powiedz czemu większość korzysta z bonusów za przeniesienie numeru z innej sieci skoro wszystko można mieć za 20 zł?

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #972377  autor: forum_tg
 16 sty 2018, 21:14
Ja po raz kolejny napiszę: starsze osoby dzięki tej taryfie mają rozmowy kompletnie za darmo, no może za 5 zł na rok ;).
Dla osób nie korzystających z internetu i smsów, jest to jedna z najlepszych jak nie najlepsza taryfa która jest na rynku aktywana.
 #972494  autor: bolek2004
 17 sty 2018, 16:30
24bis24 pisze:Jak najbardziej masz racje tylko jak można za 0zł to czy warto płacić 10zł?
Dokładnie. Za te 10zł można na drugiej karcie w dualu uruchomić albo pakiet netu albo darmowe smsy do wszystkich więc i tak to taniej wychodzi.
Sam mam główny nr zm + 2 karta formuła pnk z pakietem sms i sporo GB z korków. Więc de facto mam pełną ofertę (no może poza mmsami ale i tak ładując wskakuje też coś na promocyjne więc i na kilka mmsów w miesiącu starczy) za 7zł/miesiąc.
 #973003  autor: marcinb
 20 sty 2018, 10:13
Jeżeli się używa/ma telefon na dwie karty. Na szczęście jest z nimi (dual-simami) lepiej niż kilka lat temu.
Wygląda na to, że użytkujemy fresha ze ZM w dwóch wariantach:
- jako (zazwyczaj seniorzy) osoby mniej wymagające tylko do dzwonienia,
- lub jest to nasz numer, do ktorego jesteśmy przywiązani, jak i do samej oferty z usługą zbieraj minuty (która przecież kiedyś była mistrzostwem świata jeśli chodzi o ograniczenia kosztów!). Ten nasz numer był kiedyś może i ważny, teraz już trochę mniej bo przecież musimy mieć net i smsy, a to już nie w PF. Stąd inna karta wyprzedziła w ważności naszego fresza.

U mnie:
- jeden z użytkowników ma jakieś stare nabite gigabajty, podtrzymywane najtańszym pakietem. Smsy ze środków promocyjnych, rozmowy wiadomo zbieraj minuty. Fresh zostaje.
- u mnie większość ruchu przejęła druga karta. Jeśli miałbym mieć tylko sima ze starym numerem to jednak zmieniłbym taryfę (brak internetu) chyba najprędzej na dniówki w nju na kartę.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 12:05 przez marcinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #973016  autor: mpiter
 20 sty 2018, 11:17
surface123 pisze:Moim zdaniem to obecnie i tak niszowa usługa a poza tym warto cebulowa gdzie no limit rozmowy można mieć za 10 zł na miesiąc ???

Sam miałem kiedyś 3 takie karty i dawno odpuściłem.
10zł na miesiąc, gdzie we Freshu można mieć za ok. 20zł na rok ok. 10 tysięcy minut bez żadnego kombinowania.

Moja mama tą taryfę i świetnym kombo jest Play Fresh ZM + RBM DIL.
 #973206  autor: Gregrin
 21 sty 2018, 14:26
marcinb pisze:Jeśli miałbym mieć tylko sima ze starym numerem to jednak zmieniłbym taryfę (brak internetu) chyba najprędzej na dniówki w nju na kartę.
Ja bym się zastanowił jeśli dla neta bo ta taryfa jest tak sprytnie skonstruowana ze wystarczy ~6MB (19gr/MB) żeby nabiło dzienny limit.
 #975826  autor: PiotrG-dz
 03 lut 2018, 14:26
Ja miesięcznie wydzwaniam z ZM we Freshu około 40 minut co kosztuje P4 w sumie 0,86 groszy bo ZM nabija co drugą minutę więc koszt MTR dla Play spada o połowę bo tak są skonstruowane Zbieraj Minuty :D
 #975894  autor: forum_tg
 03 lut 2018, 20:29
wg mnie 5 zł na rok, daje 0,41 zł na miesiąc i przy dużej ilości odbieranych połączeniach pozwala na setki minut za darmo w ciągu miesiąca.
znam to z autopsji - telefon w rodzinie, na który dzwonią najbliżsi i ten ktoś nigdy nie wykorzystał minut ile mu przybyło, co oznacza że pakiet minut tylko się powiększa.

Proste wyliczenie: odebranych dziennie 60 minut, daje 30 min wychodzących, przyjmując że ktoś nie odbiera codziennie np. 20*30= 600 min.
A jak w tych czasach chcielibyśmy nabić komuś minuty... dzwonimy z tel. no-limit po 2h w nocy (telefon odłożony a minuty lecą), co daje:
powyższe 30 min + 60 min i już jest dziennie 90 min

Jak już wielokrotnie pisałem, to jest najlepsza oferta dla osób które tylko dzwonią (bez sms/mms/danych). Stasze osoby nic więcej nie potrzebują, albo osoby które mają telefon dual sim w jednej rozmowy za 5 zł, w drugiej dane i ewentualnie smsy.
A dla starszej osoby tańszej oferty nie znalazłem, tym bardziej że jest ona bez pamiętania o doładowaniach, pakietach, kodach etc.
 #975904  autor: 24bis24
 03 lut 2018, 20:46
forum_tg pisze:wg mnie 5 zł na rok, daje 0,41 zł na miesiąc
wg mnie 0 zł na rok, daje 0 zł na miesiąc :mrgreen:
forum_tg pisze:Proste wyliczenie: odebranych dziennie 60 minut, daje 30 min wychodzących
można z tych odebranych 60 minut uzyskać również 150 minut wychodzących:D

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #975909  autor: forum_tg
 03 lut 2018, 21:05
tak to prawda, bo pieniądze są niewykorzystane. Ale założyłem, że raz na rok należy doładować telefon za 5 zł.

uzyskanie z 60 przychodzących 150 wychodzących masz na myśli kilka połączeń przychodzących równolegle czy inny sposób?
 #975911  autor: 24bis24
 03 lut 2018, 21:25
forum_tg pisze:uzyskanie z 60 przychodzących 150 wychodzących masz na myśli kilka połączeń przychodzących równolegle czy inny sposób?
Mam na myśli konferencje ale są i inne sposoby.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
  • Strona 4 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14