DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 872 z 1158
  • 1
  • 870
  • 871
  • 872
  • 873
  • 874
  • 1158
 #972730  autor: lordbyd
 18 sty 2018, 18:34
od 6 lat wiszą nieczynne anteny
Jeśli te anteny się "zamortyzowały" i są już techniczne "nieprzydatne" to widocznie nie ma potrzeby ich zabierać. Zależy jak skonstruowana jest umowa z najemcą.
Miałem do czynienia z przypadkiem gdzie nadawca zostawił na budynku maszt antenowy a wynajmujący spory problem z jego konserwacją (koszty) i późniejszą rozbiórką (koszty, pozwolenia, sposób rozbiórki).
 #972739  autor: kozien70
 18 sty 2018, 19:43
Patryk7588 pisze:Dziwne że część koszulek termokurczliwych zgrzali, a część nie...
Z tym RRU to faktycznie przeginka.
W niechlujstwie montażu tej stacji jest reguła: niezgrzane są koszulki na jumperach/portach nowych pasm (800/2600).
Prawdopodobnie wyglądało to tak: najpierw zrobiono samą wymianę dotychczasowych anten na Huawei i tu wszystkie koszulki na jumperach dotychczasowych RRU zarobiono porządnie (zgrzano).

A potem przyszła ekipa (może ta sama) z nowymi RRU pod L800/L2600 i wtedy zrobiono montaż na odpier..l, zostawiając syf w postaci niezgrzanych koszulek i otwartych złączy zasilania na nowym sprzęcie :x

Nie wiem, może oni na całą Warszawę mają jedną zgrzewarkę i jeden klucz.
 #972741  autor: habish
 18 sty 2018, 19:54
Jakiś czas temu zauważyłem że w Luboniu pod Poznaniem, do strunobetonowca Plusa dowiesza się N!, ekipa powiesiła anteny - 6x nowe Huawei, po 2 na sektor i tak je zostawiła.
Wiszą sobie niepodłączone anteny z niezabezpieczonymi portami, latem, może i problemu by nie było, ale teraz mamy zimę, pada deszcz oraz śnieg, zastanawiam się czy tych portów nie powinni jakoś zabezpieczyć, nowe anteny Kathrein mają takie gumowe nakładki na to, wątpię aby Huawei nie stosował czegoś podobnego, a jednak tam porty są zupełnie "nagie".
 #972745  autor: Robin560
 18 sty 2018, 20:03
cell info pokazuje mi band 3 czyli 2100 czy 1800? nigdy nie pamiętam tych B. -116db nie napisałem że korzystam z tego nadajnika. a jeśli bym korzystał z 2600 to prędkość powinna się powiększyć.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #972746  autor: kozien70
 18 sty 2018, 20:06
@Patryk
Huawei mają również zaślepki gumowe na portach.
Widocznie jakiś monter "mądry inaczej" zdjął je podczas zawieszania anten i pewnie trzepnął do śmieci.
Jak mnie wk... takie tępe niechlujstwo :x

Porty zaśniedzieją, intermodulacje będą potem szaleć, ale kogo to obchodzi.

@Robin560 - B3 to 1800. B1 to 2100, B7 to 2600, B20 to 800, B8 to 900.
B28 to europejski 700.
 #972815  autor: Tomaszfraczek
 19 sty 2018, 10:06
Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!
 #972820  autor: Mixiorek
 19 sty 2018, 10:40
kozien70 pisze:Na stacji ogólnie estetyczna nędza. Niechlujstwo do potęgi. Czy ktoś z ramienia operatora w ogóle robi odbiór stacji zmodernizowanych przez podwykonawców? Szukam kontaktu, by zgłosić to "wyżej", Niech "góra" ma pojęcie jak szanuje się wydatek grubej forsy na nowy sprzęt.
Rozumiem, że robią dużo, pracy mnóstwo ale tyle czasu to przesada. Rozumiem kilka dni lub dłużej jeżeli np: non stop by lało.

Komunikat TMobile na ferie:

"KONRAD MRÓZ | 18.01.2018
Lepszy zasięg T‑Mobile w górach

Nie pierwszy raz T‑Mobile poprawia zasięg i zwiększa pojemność sieci w miejscach popularnych wśród turystów. Przed tegorocznymi feriami zimowymi T‑Mobile udostępnił klientom usługi z 5 dodatkowych stacji: Ustroń Poniwiec, Jaworki Homole, Czarna Góra, Zieleniec i Białka Tatrzańska. Dodatkowo klienci T‑Mobile mogą korzystać z nowej stacji w Karpaczu jak i niedawno uruchomionej w inwestycji w Sromowcach Niżnych, na granicy Polsko-Słowackiej.

Od września 2017 roku klienci mogą również korzystać ze stacji zlokalizowanej w schronisku w Dolinie Chochołowskiej. Z uwagi na lokalizację jest to pierwsza stacja T‑Mobile, która w komunikacji wykorzystuje łącze satelitarne.'

https://firma.t-mobile.pl/pl/dla-mediow ... a4059181e6

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #972839  autor: f0ku5
 19 sty 2018, 12:22
Tomaszfraczek pisze:Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!
Zasięg obu sieci jest w 99% taki sam, więc tutaj nie będzie zbytniej różnicy.
Jeżeli chodzi o stabilność to również muszę się zgodzić, że T-Mobile działa lepiej. Był czas, że Orange to była jedna, wielka awaria, ale teraz jest już chyba lepiej. VoLTE w Orange chyba (?) nadal nie działa, ale niech ktoś inny to potwierdzi ;)
W T-Mobile masz poprawnie działające VoLTE i VoWiFi, a już na pewno lepsze, niż te w Orange.
Jedyne czego w T-Mobile brakuje to przełączanie z 3G do LTE podczas trwającej transmisji danych, ale pewnie i to już niedługo zobaczymy.

Poza aspektami technicznymi mnie T-Mobile przekupiło po prostu ofertą, bo tą mają aktualnie najlepszą. Dużo aplikacji, które nie ściągają pakietu danych, itp.
Jakby coś to pytaj :)
 #972845  autor: kozien70
 19 sty 2018, 12:45
f0ku5isko pisze:VoLTE w Orange chyba (?) nadal nie działa, ale niech ktoś inny to potwierdzi ;)
Działa już od dłuższego czasu. To, że "ktoś" nie otrzymał listu poleconego od rzecznika z informacją, że już działa nie oznacza, że nie działa. Nie siej plotek.
f0ku5isko pisze: W T-Mobile masz poprawnie działające VoLTE i VoWiFi, a już na pewno lepsze, niż te w Orange.
Mam prywatny w Orange, służbowy w T-mobile i mam porównanie na co dzień - VoLTE i VoWiFi mają podobne problemy u obydwu operatorów (wyłączając awarię VoLTE w Orange sprzed iluś miesięcy). Na forum w wątku o VoLTE/VoWiFi znajdziesz skargi zarówno użytkowników Tm jak i O.
f0ku5isko pisze: Jedyne czego w T-Mobile brakuje to przełączanie z 3G do LTE podczas trwającej transmisji danych
Jest to bardzo duży minus T-mobile. W Orange działa to już od dłuższego czasu poprawnie, w T-mobile nadal trzeba wyłączać aktywną transmisję, by wrócić z 3G do LTE.
 #972846  autor: f0ku5
 19 sty 2018, 12:50
kozien70 pisze:Działa już od dłuższego czasu. To, że "ktoś" nie otrzymał listu poleconego od rzecznika z informacją, że już działa nie oznacza, że nie działa. Nie siej plotek.
Przecież napisałem "chyba" i poprosiłem, żeby ktoś potwierdził...
Sianie plotek byłoby w przypadku, jakbym napisał, że VoLTE w Orange nadal nie działa.
 #972847  autor: ReVoLTEa
 19 sty 2018, 12:51
Tomaszfraczek pisze:Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!
Jeżeli chodzi o T-mobile i Orange to są to sieci raczej bardziej rozwojowe niż plus. (Mam obie, miałem też plusa i wypadał gorzej).
Co do T-mobile i Orange to największe różnice między nimi pomijając aspekty techniczne są w "polityce firmy". Na to też musisz zwrócić uwagę.
Szczególnie chodzi o to że T-mobile bardziej dzieli klientów abonamentowych od prepaid w dostępie do usług (np. VoLTE, czy sztuczne ograniczanie transferu do 15Mbps w prepaidzie T-mobile).
Orange nie stosuje aż tak daleko idących podziałów natomiast jest (było) bardziej podatne na awarie niż T-mobile. Obecnie od jakiegoś czasu wydaje się że się z tym ogarnęli trochę.
Obie sieci działają na Networks! i mają dużo więcej stacji niż plus czy play w dodatku lepiej wyposażonych modernizowanych i w jakiejś standaryzacji (w przeciwieństwie do plusa).
 #972850  autor: Tomaszfraczek
 19 sty 2018, 13:20
f0ku5isko pisze:
Tomaszfraczek pisze:Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!
Zasięg obu sieci jest w 99% taki sam, więc tutaj nie będzie zbytniej różnicy.
Jeżeli chodzi o stabilność to również muszę się zgodzić, że T-Mobile działa lepiej. Był czas, że Orange to była jedna, wielka awaria, ale teraz jest już chyba lepiej. VoLTE w Orange chyba (?) nadal nie działa, ale niech ktoś inny to potwierdzi ;)
W T-Mobile masz poprawnie działające VoLTE i VoWiFi, a już na pewno lepsze, niż te w Orange.
Jedyne czego w T-Mobile brakuje to przełączanie z 3G do LTE podczas trwającej transmisji danych, ale pewnie i to już niedługo zobaczymy.

Poza aspektami technicznymi mnie T-Mobile przekupiło po prostu ofertą, bo tą mają aktualnie najlepszą. Dużo aplikacji, które nie ściągają pakietu danych, itp.
Jakby coś to pytaj :)

Ekstra, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) To już wiem gdzie pójdę :)
 #972851  autor: Tomaszfraczek
 19 sty 2018, 13:28
ReVoLTEa pisze:
Tomaszfraczek pisze:Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!
Jeżeli chodzi o T-mobile i Orange to są to sieci raczej bardziej rozwojowe niż plus. (Mam obie, miałem też plusa i wypadał gorzej).
Co do T-mobile i Orange to największe różnice między nimi pomijając aspekty techniczne są w "polityce firmy". Na to też musisz zwrócić uwagę.
Szczególnie chodzi o to że T-mobile bardziej dzieli klientów abonamentowych od prepaid w dostępie do usług (np. VoLTE, czy sztuczne ograniczanie transferu do 15Mbps w prepaidzie T-mobile).
Orange nie stosuje aż tak daleko idących podziałów natomiast jest (było) bardziej podatne na awarie niż T-mobile. Obecnie od jakiegoś czasu wydaje się że się z tym ogarnęli trochę.
Obie sieci działają na Networks! i mają dużo więcej stacji niż plus czy play w dodatku lepiej wyposażonych modernizowanych i w jakiejś standaryzacji (w przeciwieństwie do plusa).

Dzięki za odpowiedź :)
  • Strona 872 z 1158
  • 1
  • 870
  • 871
  • 872
  • 873
  • 874
  • 1158
  • 1
  • 870
  • 871
  • 872
  • 873
  • 874
  • 1158