DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #972538  autor: pajonk
 17 sty 2018, 18:43
Witam, panowie kilka lat temu na tym forum doradzano moto g(2013) to i ja się skusiłem dałem za niego w 2014r. 350zł i szczerze, gdyby była możliwość wymiany procesora i ramu w tym telefonie to bym go nie zmienił na żaden inny, ten telefon jest niezniszczalny pod każdym względem ale niestety wydajnościowo już nie daje rady z aplikacjami, z których często korzystam, nawet custom romy nie pomagają.

Dlatego mam pytanie czy jest obecnie na rynku taki wariat jak moto g do 800zł ,który spełni te warunki: RAM min. 3GB ,płynne działanie przy otwartym google maps + yanosik + youtube + chrome + messenger. Możliwe jak najczystszym romie z dużym wsparciem aktualizacji od producenta. Dobrze leży w dłoni, musi być poręczny stąd max 5", z możliwie jak najszybszym procesorem. Oczywiście może być używany.
Wydaje mi się, że nie wymagam wiele, ale niestety większość to 6 calowe patelki które ledwo wchodzą w kieszeń.
Z motoroli mam tylko G5, ale posiada snapdragona 430 i wydaję mi się, że może być kiepsko i ogólnie telefon nie robi na mnie wrażenia, gdyby moto z play była mniejsza nie byłoby tematu.
Z xiaomi wypatrzyłem redmi 4 prime, ale brak podświetlenia tych klawiszy i fakt miui odrzuca, z tym pierwszym jakoś da radę ale czy można wgrać po zakupie czystego androida ?
Myślałem jeszcze nad honor 8, na filmikach sprawia wrażenie mega szybkiego, tylko jest cały ze szkła i wątpie, że przeżyje tyle upadków co mój obecny :wink: no i chyba delikatnie poza moim budżetem.

Jak ktoś siedzi w tym temacie i może mi pomóc to chętnie skorzystam, z góry dzięki.
 #972585  autor: Kozik_7X
 17 sty 2018, 22:30
Jeśli używkę Honora znalazłbyś w tej cenie to warto ;) Choć ostatnio producent potwierdził wydanie Androida 8 dla kilku swoich modeli - niestety zabrakło w nim Honora 8, co jest dzwinym zagraniem. Ale wygląda na to że nie ma co liczyć na dalsze wsparcie.. Podobną specyfikację ma Huawei P9, a widzę że używane latają po 850 zł. Sprzęt bardzo fajny, wydajny. Zarówno Honor jak i Huawei mają ekran 5,2", ale to jest teraz taki rozmiar "mini".
Jeszcze jeden model przychodzi mi do głowy - Huawei P9 Lite 2017, kosztuje teraz 799 zł nowy. Producent zapowiedział update do Oreo.
Inne ciekawe modele to już niestety 5,5 cala.
 #972613  autor: harys
 18 sty 2018, 06:44
Jest jeszcze p10 lite.
Co do braku Oreo na H8 to nie oznacza to braku wsparcia. Będą łatki (także bezpieczeństwa) ale na nougacie, pytanie czy emui 8 zrobią na nougacie. Jeśli tak to dla mnie osobiście byłoby to bez różnicy na jakiej bazie androida jest ten soft. Emui jest tak przebudowane że tego nie odczujesz

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 #973399  autor: pajonk
 22 sty 2018, 14:58
No trochę szkoda że nie dostanie oreo, ale jak honor 8 lite dostanie oreo jak tam są gorsze podzespoły WTF ? I trochę niepokoi mnie ten współczynnik sar w honorze 8 i automatyczne ściemnianie obrazu w przeglądarkach. Jaki snapdragon jest porównywalny z tym Krin 950 ?
 #974345  autor: FKS_91
 26 sty 2018, 19:26
Wydaje mi się że porównać można z Snapem 820. Według mnie Honor to fajny telefonik i warty tej ceny która teraz jest jak najbardziej :) Na szczęście nugat w miare fajnie wyszedł wiec nie ma potrzeby usilnie robić aktualki :)
 #974528  autor: Morvius
 27 sty 2018, 21:51
Wymienił bym Motorola G na Motorola G5s? Ewentualnie G5s plus.

Klasyczny obserwator wątku.
 #974567  autor: FKS_91
 28 sty 2018, 10:43
G5s byłby dobrym wyborem tylko ma 5.2", autor pisał max 5". Z tego co kojarzę tam jest w miarę dobry aparat, ale procek średni bo tylko snap 430.