DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #972446  autor: kubuswujo
 17 sty 2018, 11:45
Cześć!
Posiadam obecnie Xiaomi Redmi 4x. Jestem z niego mega zadowolony
główne zalety to:
-B. dobra bateria (1,5 dnia ciaglego użytkowania, 2,5 dnia mniej intensywnego)
-Poręczny rozmiar (nie klocek)
-Zadawalająca wydajność (nie potrzebuje większej)
-czytnik lini z tyłu obudowy

Wady tego modelu to:
-brak usb C
-brak szybkiego ładowania
-przeciętny aparat
-przeciętny wygląd
(mało elegancki)

Teraz choć nadal uważam że telefon jest super to mi się już znudził i zmienilbym na coś innego i lepszego. Od nowego telefonu wymagam:

-B dobrej baterii (na pewno wytrzyma 20h bez ładowania)
- Poręcznego rozmiaru (5,15 cala to absoutny max)
- lepszego aparatu niż Xiaomi
-nowszego wyglądu


Dodatkowo fajnie jeśli będzie ale nie musi:
-usb typu C
-szybkie ładowanie
-czytnik z tyłu

CENA: BEZ OGRANICZEŃ
Iphone- NIE

Zastanawiałem się nad flagowcami typu Samsung S8, S7 ale z opinie znajomych dowiedziałem sie ze przy intensywnym użytkowaniu nie wytrzyma dnia, co je przekreśla. Kupiłem sobie też IPHONA 5s i wymieniałem baterie na nową (by ewentualnie później kupić Iphona 7 lub Iphona X) ale po dwóch tygodniach, nadal wolę androida, a bateria choć nowa to dnia nie wytrzymuje.
Wydajności też nie potrzbuje na poziomie 100 tys antutu, wystarczy to co ma w REdmi 4x.

Czy w chwili obecnej jesteście w stanie mi coś lepszego zaproponować?
 #972460  autor: vonski
 17 sty 2018, 13:10
S7 ma dobrą baterię, spokojnie dzień wytrzymuje. Nie tak dobrą jak 4X, ale daje radę. Aparat to przepaść, ale czytnik jest z przodu. Możesz też pomyśleć nad Honorem 8/9, albo Huawei'em P9/10. Wymagania spełniają.
 #972503  autor: harys
 17 sty 2018, 16:47
Honor 9 czy Galaxy S7 będzie trzymał połowę tego co redmi 4x :(
Niestety to przerabiałem.
Mi6 kupi w dobrej kasie juz, dobrać dobry soft i nie będzie dużego spadku jeśli chodzi o wydajność zasilania.

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 #972533  autor: FKS_91
 17 sty 2018, 18:31
Myśląc o s8 jakoś wolalałbym s7 osobiście, s8 bardzo ładny z wyglądu ale bałbym się że szybko się rozwali i stosunkowo bebechy nie różnią się bardzo od s7 a cena już robi różnicę hehe. Iphony przez swój system mnie odrzucają hehe
 #972754  autor: kubuswujo
 18 sty 2018, 21:17
Oglądałem i duzo czytałem o Honorze 9 i p10 oba z wyglądu mi sie podobają i chyba bym się na nie zdecydował ale porównałem z Xiaomi Mi6 i jednak on znów wygrywa ;)
Tyle że w przeciągu dwoch lata miałem:
Mi4
Mi4i
Mi4c
Mi4s
Mi5
Mi5s
Redmi 4x

Więc troche tych Xiaomi przerobilem ( u mine w rodzinie wszystkim pokupowałem itp.)
I chciałem wreście spróbować czegoś innego by nie popaść w "Xiaomi lepsze" :P
Ale jak widać jak chce mieć najlepszy stosunek osiągów do ceny, wielkości i bateri to nie mam wyboru..

Samsunga S7 kupiłem bateria trzymała przy moim użytkowaniu ok 6 godzin i miał problemy z zasiegiem w mojej okolicy. Zraziłem się
 #972766  autor: harys
 18 sty 2018, 22:13
Jeśli lubisz coś pogrzebać w softach i nie razi Cię brak złącza Jack to polecam leeco le pro 3.
Duża bateria, znośny aparat ( sporo lepszy niż w r4x) świetne audio, modem z 3ca i lte800, snap 820 i to wszystko poniżej 7 stówek. Warunek- sam musisz wrzucić soft. Ten od producenta jest słabo przetłumaczony. Ale jest sporo custom romow. Ja siedzę na AOSP- czysty android 8.1 z poprawkami bezpieczeństwa ze stycznia 2018.


Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 #972768  autor: Eragon
 18 sty 2018, 22:17
Chłopie xD
Skoro w ciągu 2 lat miałeś 7x Xiaomi...
To jakim cudem jeszcze nie popadłeś w #Xiaomilepsze?:D

Ja przez te 2 lata, tylko Mi5 się trzymałem. Ale przyznam że już po tyluuu cyklach, bateria zaczyna tracić pojemność. 2018 będzie chyba stać pod znakiem Mi7.
No bo co.. Samsunga? :D Huawei? Bez jaj. A OP za duże. Chociaż bezramkowość...Dobra, koniec o mnie.

Tak, Mi6 pod względem baterii wypada najlepiej. Chociaż, skoro Redmi znudził... To może jednak poczekaj wraz ze mną na Mi7? Miesiąc, dwa.
Bo teraz, jest najgorszy okres kupowania telefonu gdy za rogiem czai się jego następca.

:smt006
 #972778  autor: harys
 18 sty 2018, 23:04
Eragon pisze:Chłopie xD
Skoro w ciągu 2 lat miałeś 7x Xiaomi...
To jakim cudem jeszcze nie popadłeś w #Xiaomilepsze?:D

Ja przez te 2 lata, tylko Mi5 się trzymałem. Ale przyznam że już po tyluuu cyklach, bateria zaczyna tracić pojemność. 2018 będzie chyba stać pod znakiem Mi7.
No bo co.. Samsunga? :D Huawei? Bez jaj. A OP za duże. Chociaż bezramkowość...Dobra, koniec o mnie.

Tak, Mi6 pod względem baterii wypada najlepiej. Chociaż, skoro Redmi znudził... To może jednak poczekaj wraz ze mną na Mi7? Miesiąc, dwa.
Bo teraz, jest najgorszy okres kupowania telefonu gdy za rogiem czai się jego następca.
Ja też porzuciłem xiaomi po ponad 2 latach i 6 różnych modelach. Poprostu już się znudziło

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka