Telekomunikacja jak na dłoni

[RBM] Darmowy Internet LTE (DIL) w RBM5 i RBM1

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Darmowy Internet LTE w Red Bull Mobile 5 (koniec w RBM7M

Postprzez future0 » 15 sty 2018, o 11:24

Ok, przy próbie migracji do RBM5 (kod *163#) na 2 i 3 pozycji pojawia się RBM na Karte 5, czy to ta sama taryfa, błąd systemu ?
future0
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez jarekt » 15 sty 2018, o 11:26

@patrix-83, jeśli masz RBM1, to z tego sposobu możesz skorzystać ale po BEZPOWROTNEJ migracji do RBM5 więc nie wiem czy byś w to "wszedł" (możesz mieć wiele powodów aby RBM1 mimo wszystko zachować).

Jeśli mimo wszystko zmigrujesz kiedyś i opuścisz na zawsze RBM1 (po przeczytaniu mojego ewentualnego opisu), a mój sposób przestanie działać po miesiącu, no to pewnie będziesz się wtedy zastanawiał kogo winić za zaistniałą sytuację: czy siebie czy mnie czy Play :).

Oczywiście nie znając szczegółów raczej nie podejmiesz decyzji (czy opuścić na zawsze RBM1) i właśnie zdecydowanie odradzam podejmowanie jakichkolwiek decyzji nie znając szczegółów, a szczegóły, to dopiero jak znajdę czas. Tyle mogę Ci teraz i innym w podobnej sytuacji (mającym RBM1) napisać.

DIL to ultra super usługa, nawet za 15zł miesięcznie bezpowrotnie stracone (a przecież wcale się ich nie traci) ale wiem że i tak wszyscy chcieliby mieć jeszcze taniej, jeszcze więcej (GB) i jeszcze szybciej (tego neta LTE). Rozumiem Was doskonale :).
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Johnny » 15 sty 2018, o 12:27

future0 napisał(a):Ok, przy próbie migracji do RBM5 (kod *163#) na 2 i 3 pozycji pojawia się RBM na Karte 5, czy to ta sama taryfa, błąd systemu ?

Tak to ta sama taryfa.
Johnny
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez future0 » 15 sty 2018, o 12:38

@jarekt

Jeśli da się przenieść środki na inny numer z taryfy RBM5 to opisz proszę jak.
future0
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez 24bis24 » 15 sty 2018, o 15:11

Takie sprawy to tylko w Orange *660*# i to jeszcze regulaminowo :D :D :D
odstąpię ZM we Freshu
24bis24
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez atlantydas » 15 sty 2018, o 17:40

jak odzyskać kase z RBM5. Do konca miesiaca konczy mi się ważnosc konta, na którym mam 25zł. Pamiętam, że były kiedyś strony z płatnymi smsami, gdzie można było odzyskać 40-50% gotówki z konta, tylko nie mogę teraz znaleźć
atlantydas
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez surface123 » 15 sty 2018, o 18:05

Wyślij jakiegoś charytatywnego.

Zrobisz dobry uczynek.
surface123
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Johnny » 15 sty 2018, o 18:22

atlantydas napisał(a):jak odzyskać kase z RBM5. Do konca miesiaca konczy mi się ważnosc konta, na którym mam 25zł. Pamiętam, że były kiedyś strony z płatnymi smsami, gdzie można było odzyskać 40-50% gotówki z konta, tylko nie mogę teraz znaleźć

Zmień taryfę np na Fakt Mobile lub dowolną inną Play, RBM i wygadaj lub wykup sobie jakiś pakiet internetu.
Johnny
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez paolo » 15 sty 2018, o 18:27

trochę off-topic ale może komuś ta wiedza się przyda:
na nju mobile testuję 2 routery: Alcatel Link Zone (za 217zł) oraz Huwaei E5577CS (za 349zł). Huwaei poza tym, że ma wyjścia na 2 anteny zewnętrzne i wyświetlacz to w testach wypada mi porównywalnie jak nie gorzej niż Alcatel. Na LTE na obu szarpie i łączą się z nadajnikiem oddalonym o ok 800m (NetWorkS! LTE 1800 oraz Orange LTE 2600 - tylko jedna kreska zasięgu) choć mam bliżej - ok 300m (NetWorkS! LTE 1800).
Przestawienie na 3G i pięknie ciągnie na HSAP+ w okolicach 20Mb/s DL i ok 8-10Mb/s UL (łączy się z bliższym nadajnikiem i full zasięg)
Niestety w obu nie ma możliwości wyboru pasma na którym chcę pracować - jest tylko włącz/wyłącz LTE, apka alcatela pomimo tego, że dość prymitywnie wyglądając to jest funkcjonalniejsza, ma więcej możliwość ustawień i jest bardziej intuicyjna niż z huwaei.
paolo
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Samsung Galaxy S6 edge
Sieć: play, nju mobile

Postprzez patrix-83 » 16 sty 2018, o 12:05

jarekt napisał(a):@patrix-83, jeśli masz RBM1, to z tego sposobu możesz skorzystać ale po BEZPOWROTNEJ migracji do RBM5 więc nie wiem czy byś w to "wszedł" (możesz mieć wiele powodów aby RBM1 mimo wszystko zachować).

Jeśli mimo wszystko zmigrujesz kiedyś i opuścisz na zawsze RBM1 (po przeczytaniu mojego ewentualnego opisu), a mój sposób przestanie działać po miesiącu, no to pewnie będziesz się wtedy zastanawiał kogo winić za zaistniałą sytuację: czy siebie czy mnie czy Play :)

Dzięki za info i radę jarekt :)

W takim razie nic nie kombinuje i nic nie zmieniam, taryfa RBM1 jest dla mnie zbyt cenna żeby robić nieodwracalne zmiany :)
Mój kod polecający do sieci komórkowej Folx: 70739302. Dzięki niemu masz 1 darmowy miesiąc rozmów no-limit, smsów i mmsów oraz pakiet internetu 20 GB. Polecam i Zapraszam. Pobierz aplikację na https://folx.com
Dzięki :)
patrix-83
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 3
Model telefonu: Huawei P8 LITE, LG K10 2017, Iphone 4 16GB
Sieć: Mix PLAY, PLAY INTERNET abo, ORANGE FREE abo, AERO2, LTE PLUS, LYCAMOBILE, KLUCZ, NJU, LAJT MOBILE

Postprzez atlantydas » 17 sty 2018, o 12:01

Johnny napisał(a):
atlantydas napisał(a):jak odzyskać kase z RBM5. Do konca miesiaca konczy mi się ważnosc konta, na którym mam 25zł. Pamiętam, że były kiedyś strony z płatnymi smsami, gdzie można było odzyskać 40-50% gotówki z konta, tylko nie mogę teraz znaleźć

Zmień taryfę np na Fakt Mobile lub dowolną inną Play, RBM i wygadaj lub wykup sobie jakiś pakiet internetu.

a przy zmianie taryfy pieniądze z konta głównego nie znikną mi?
atlantydas
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez 24bis24 » 17 sty 2018, o 12:16

Nie
odstąpię ZM we Freshu
24bis24
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Johnny » 17 sty 2018, o 12:18

Tak środki na koncie głównym pozostają .
Johnny
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez matek451 » 17 sty 2018, o 13:05

@paolo widać ze ne masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze to skąd wiesz ze korzystasz z konkretnego BTS-a LTe NetWorks na tych MiFi? Obydwa MiFi na OFW nie podają takich danych. Po drugie to na Alcatelu nigdy ich nie uzyskasz , podobnie jak nie wymusisz konkretnego pasma LTE. A na E5577 zrobisz to i uzyskasz CID, eNB i parametry sygnału na każdym z pasm. Alcatel to największy szajs, wart z 50 zł. Brak złącz antenowych i zero wsparcia ze strony producenta. Co innego E5577, Huawei więc wiele softów, w tym modowanych. Współpraca z LTEWatchH czy Toolbox 0.9 a może i z HManagerem. No i do kupienia za około 100 zł.jeśli ktoś nie korzysta z LTE-A i potrzebuje MIFi to najtańsza opcja to wybór E5577 lub E5573. Wszystko co z Alcatela omijać szerokim łukiem.
matek451
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez paolo » 18 sty 2018, o 07:40

matek451 napisał(a):@paolo widać ze ne masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze to skąd wiesz ze korzystasz z konkretnego BTS-a LTe NetWorks na tych MiFi? Obydwa MiFi na OFW nie podają takich danych. Po drugie to na Alcatelu nigdy ich nie uzyskasz , podobnie jak nie wymusisz konkretnego pasma LTE. A na E5577 zrobisz to i uzyskasz CID, eNB i parametry sygnału na każdym z pasm. Alcatel to największy szajs, wart z 50 zł. Brak złącz antenowych i zero wsparcia ze strony producenta. Co innego E5577, Huawei więc wiele softów, w tym modowanych. Współpraca z LTEWatchH czy Toolbox 0.9 a może i z HManagerem. No i do kupienia za około 100 zł.jeśli ktoś nie korzysta z LTE-A i potrzebuje MIFi to najtańsza opcja to wybór E5577 lub E5573. Wszystko co z Alcatela omijać szerokim łukiem.

oczywiście może masz rację, oczywiście może się nie znam ale:
1. w apkach oby routerów jak i ich obsłudze przez www nigdzie nie było innych opcji niż włącz/wyłącz LTE
2. robiłem wiele powtarzalnych testów DL i UL na obu routerach i ro zarówno na LTE i 3G i wyniki wychodziły zawsze takie same, bardziej na korzyść alcatela
3. może i alcatel to shit ale jeśli ma to samo co huawei to po co przepłacać
4. oczywiście, że może do mojego samochodu zamontować wiatromierz, higrometr, termometr i barometr ale przede wszystkim to ma być auto a nie ruchoma stacja meteo (taka analogia :D ) - generalni fajnie że huawei takie bajery ma ale u mnie router w 99,5% czasu będzie działała jako router stacjonarny - jest po prostu wpięty na stałe do prądu i sobie działać ma, a że działa to chyba potwierdza fakt, że przez 2 tyg zaciągnął ok 80GB danych i żadnego problemu nie ma, żadnej zwiechy czy mulenia a jak wspomniałem na 3G śmiga na DL ok 20Mb/s czyli porównywalnie do tego co mam jeszcze na neo, nie będzie używane w terenie więc sprawdzanie do jakiego nadajnika się łączy i na jakim paśmie to dla mnie informacja zbyteczna
5. skąd wiem z jakim nadajnikiem się łącze? no dedukuję - skoro mieszkam w centrum miasta i router jest tak ustawiony, że w linii prostej mam 2 nadajniki (800 i 300m) i poza tym nic więcej dookoła więc chyba na logikę, że skoro jest 1 kreska to pewnie z tym z 800m a pełny zasięg to ten 300m (położenie mojego bloku i lokalizacja mieszkania w bloku powoduje, że router nie ma prawa połączyć się z innymi nadajnikami niż te 2)

Podsumowując:
oczywiście może masz rację, oczywiście może się nie znam ale chciałem tani router który zastąpi mi neostradę i będzie całkowicie bezobsługowy i alcatel za tą cenę uważam sprawdza się całkiem dobrze, zobaczę jak będzie gdy przejdę na DIL ale o tylye dobrze, że na tym nadajniku 300m są stacje bazowe wszystkich opów i play ma tam LTE na wszystkich pasmach więc pożyjemy-zobaczymy-będziemy testować :D :D :D
paolo
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Samsung Galaxy S6 edge
Sieć: play, nju mobile

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix