DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #971914  autor: sruba014
 14 sty 2018, 13:43
Witam wszystkich!

Potrzebuję waszej pomocy tym razem w kwestii Internetu (wcześniej pomogliście w przedłużeniu umowy na tel z Play :)).

2 lata temu wziąłem NC+ z Internetem z Orange (Free net 40GB a gdy znajdowałem się w strefie LTE transfer spadał do 10mb/s.) Internet jest świetny bo używam o tylko jako domowego, a w strefie LTE jesteśmy cały czas bo mieszkamy 500m od masztu Orange. Także mieliśmy nieograniczony dostęp w zasadzie. Dostałem Airboxa 2 na własność.

Wypowiedziałem umowę z NC+ i z Orange (bo odziwo były to 2 oddzielne umowy) i za 30 dni będzie koniec netu i TV.
Wstępnie orientowałem się w NC+ i mówili, że mogę przedłużyć u nich tylko TV (chociaż nie daję w to wiary. W pn mam rozmowę z GU nc+).

W orange z kolei powiedzieli mi (nie GU tylko zwykły konsultant), że tej oferty Free net już nie ma (jednak jest bo znalazłem dostępną na stronie orange) i każda ich oferta ma lejek 1mb/s a nie jak kiedyś 10mb/s.

Chciałem zapytać czy ktoś z Was miał podobną sytuację do mojej lub czy przedłużał umowę Internetu a jak tak to na jakich warunkach?

Tutaj regulamin Orange free net, na str. 2 jest opis http://ncplus.pl/sklep/dokumenty/Pakiet ... %20Net.pdf

Chcemy mieć z rodziną Internet Domowy albo mobilny (nie ma u nas sieci także światłowód itd odpada), który tylko będzie używany w domu.

Czy macie jakieś propozycje co można by ugrać w samym Orange? Może być umowa i na 2 lata, grunt żeby nie płacić więcej niż 30zł, lub plus minus...

Spoko ofertę ma t mobile ale 45zł to trochę za dużo dla nas.

Bóg zapłać za pomoc
 #971920  autor: matek451
 14 sty 2018, 13:54
W Orange teraz nic nie ugrasz, obecnie 150+100GB+ noce poza limitem za 69,99 bez sprzętu. możesz negocjować z Orange rabat 20-30% na abonament czyli wyjdzie gdzieś z 49- 56 zł, do tego rata za sprzęt w wysokości 15 zł/m-c za B315 lub 22zł/m-c za MF286 z LTE-A. Bo to co masz czyli Airbox2 to złom jakich mało. W sumie może wyszarpiesz z DUK Orange za 49-56 zl bez sprzetu a z MF286 bo warto brać sprzęt z agregacja pasm LTE za około 71-78 zl te 25)GB+noce poza limitem. Ogólnie słabo i drogo. Jeśli masz zasięg Orange to tez w ramach NetWorks tez w T-mobile i to od tego operatora bierzesz ofertę z prawdziwym bez limitu za 49/59 zł na m-c do tego B525 za 49 zł. Na testy 2 tygodnie. B525 współpracuje z HManagerem i LTEWatchH. Jaka to lokalizacja, pora pozegnac się z Orange. Oferta dużo gorsza i droższa od T-Mobile, nawet po rabacie 20-30% jesli byś go ugrał.http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domo ... e1?rel=nav
 #971966  autor: Gregrin
 14 sty 2018, 18:02
sruba014 pisze:2 lata temu wziąłem NC+ z Internetem z Orange (Free net 40GB a gdy znajdowałem się w strefie LTE transfer spadał do 10mb/s.)
To ile tego netu schodzi miesięcznie ?? Moze coś na kartę (play na LTE ze 100GB a później niekoniecznym lejek 1Mbps) albo nju za 30zl jest 40GB a po 6sciu miesiącach 80GB (po 24m-cach jest 120GB) i lejek 1Mbps.
Trzeba ta umowę przedłużyć ?? Nie lepiej zostać na tych warunkach ??
 #971990  autor: sruba014
 14 sty 2018, 19:35
Kurcze nie wiedziałem, że sprawa wygląda tak marnie z tym Orange. Jutro porozmawiam z DUK Orange i NC+ i spróbuję cośugrać a gdy się nie powiedzie rozważę wasze propozycje (nju i T-mobile).

Powiem wam szczerze, że nie wiem ile dokładnie GB zużywamy miesięcznie, ale pewnie około 60-80GB tak plus minus. Co do samego routera to nie miałem zastrzeżeń do Airboxa (nawet jeśli to złom), nigdy się nie wieszał a Internet przez te 2 lata chodził szybko. Chociaż nowe urządzenie zapewne mogłoby coś poprawić.

Gregrin: na tej umowie z chęcią zostanę gdy tylko NC+ doda nam lepszy pakiet TV, jednak nie wiem czy to się uda bo przedłużając z nimi umowę chyba oddzielnie muszę przedłużyć z Orange aby zostawić obecny Internet. Jutro dopytam.

Z rachunkiem za TV i Internet chcielibyśmy się zmieścić w granicach 70zł. Dostaliśmy już propozycję TV za 40 lub 50zł pakiet extra+, teraz zostaje tylko kwestia netu.

Czy routery, które wymieniliście będą miały wpływ na szybkość działania Internetu?
 #971993  autor: iphoneski
 14 sty 2018, 20:05
A przypadkiem teraz NC+ nie ma ofert z netem od play? Jeśli koniecznie Chceż tv i internet to może zerkniesz pod tym kontem? Z tego co kiedyś czytałem nie jest specjalnie drogo.
 #972007  autor: matek451
 14 sty 2018, 21:03
Jak zawsze, brak odpowiedzi na kluczowe pytanie czyli lokalizację? Masz Airboxa 2 ( zwykły czy Plus?) , zużywasz 60-80GB i chcesz tanio to podajesz lokalizację. Masz zasięg sieci macierzystej LTE w Play to masz minimum 100GB z pełna dostępną u ciebie prędkością za 5 zł/m-c i bez umowy, a do Extra+ dobierzesz sobie 6Canal+ i za 69,99 pakiet Extra+ z 6Canal + z DUK nc+. Z abonamentem dajesz sobie spokój. Lokalizacja i LTe Play to kluczowa sprawa.
 #972016  autor: iphoneski
 14 sty 2018, 21:33
@matek451 ale nie każdy chce się bawić w DIL, pamiętać o aktywacji tego, kombinować itp. Ja też nie mam tego, nie będę tracił czasu i kombinował dla paru groszy, opłacam abonament i mam spokój. Ja zaproponowałem ofertę z play, bo nie jest drogi i masz 1 rachunek. Czy każdy musi mieć DIL w play, bo tanio?
 #972026  autor: matek451
 14 sty 2018, 22:11
Oferta internetowa z Play jest bardzo droga, 49,99 zł na m-c za 100GB i od razu lejek. Ze sprzętem dochodzi oplata za niego. Autor poszukuje najtańszego rozwiązania i w założonym budżecie za TV nc+ się nie mieści. DIL na RBM na Karte 5 to z RWK 5 zł/m-c a lejek 2Mb/s nie jest automatyczny po 100GB, w grudniu wykorzystałem 300GB bez lejka. Za 10x mniejsza kwotę otrzymujemy dużo lepszą ofertę bez umowy a te 45 zł oszczędności to nie są grosze. Jakie kombinacje, jest klientem Play więc wszystko zrobi na Play24. Ale bezcenny jest brak abonamentu i wolność wyboru innego operatora w sytuacji pogorszenia jakości usługi.
 #972062  autor: sruba014
 15 sty 2018, 12:14
matek451 pisze:Jak zawsze, brak odpowiedzi na kluczowe pytanie czyli lokalizację? Masz Airboxa 2 ( zwykły czy Plus?) , zużywasz 60-80GB i chcesz tanio to podajesz lokalizację. Masz zasięg sieci macierzystej LTE w Play to masz minimum 100GB z pełna dostępną u ciebie prędkością za 5 zł/m-c i bez umowy, a do Extra+ dobierzesz sobie 6Canal+ i za 69,99 pakiet Extra+ z 6Canal + z DUK nc+. Z abonamentem dajesz sobie spokój. Lokalizacja i LTe Play to kluczowa sprawa.
Bracie zapomniałem zupełnie o twoim zapytaniu :) Mieszkamy w Lublinie, ul. Węglinek. Airbox bez plusa

RBM, DIL, RWK.. Bracia nie mam pojęcia co oznaczają te skróty :) (RBM znalazłem chodzi o red bull mobile?)

Jak Matek napisał, interesuje mnie najtańsza opcja, a doładowania co miesiąc nie stanowią dla mnie problemu (grunt, żeby internet był LTE, tzn szybko chodził :)).

Napisałeś Matek, że 100GB miesięcznie LTE za 5zł? Szukałem tej oferty na stronie play ale nie znalazłem.
 #972071  autor: matek451
 15 sty 2018, 13:35
Czyli największy szajs Y801 z Alcatela ale trudno. Masz telefon w Play to sobie sprawdź prędkości na LTE , oczywiście bez roamingu krajowego. W pobliżu 2 BTS-y Play z kompletem pasm LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800 czyli Bursztynowa 20 i na Selgrosie. Niestety ale Airbox nie posiada ani zacz anten zewnętrznych i mozliwość wymuszania pasm LTE o agregacji LTE-A nie wspominając. Poważny błąd popelniłeś 2 lata temu, zreszta podobnie jak wybór tego neta z nc+. usluga darmowy internet LTE na kartach RBM na Kartę 5 działa juz 5 rok. Dobrych ofert nie szuka się na stronach operatorów ale na forach. Wszystko o DIL na RBM na Kartę 5, sposobie jak uzyskać na takiej karcie RWK i mieć minimum 100GB za 5 zł/m-c http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 67#p972067 lub http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... start=1965
 #972077  autor: sruba014
 15 sty 2018, 14:28
Na szczęście umowa z Orange i NC+ wygasa z końcem miesiąca. W DUK Orange zaproponowali mi takie warunki jak na u nich na stronie, umowa 2 lata i pierwsze 3 miechy za 0zł, także jak pisaliście porażka - Orange odpada.

Dzisiaj także skontaktuję się z DUK Nc+.

Za chwilę przejrzę te linki. Kompletnie nie znam się na routerach. Jaki router (model) mógłbym ewentualnie zakupić do tej oferty DIL? Bo tak na szybko myślę, że chyba zakup routera gdzieś na allegro i oferta DILL byłaby lepszym wyjściem niż abonament i raty za urządzenie np w T-mobile?
 #972079  autor: piotrzet
 15 sty 2018, 14:38
Pytanie ile GB potrzebujesz jak 100 GB wystarczy to oferta jest ok natomiast jak liczysz na coś więcej to bym nie liczył gdyż to wielka loteria. Najlepszym wyborem jest B525 od Huawei natomiast ceny na allegro są różne na pewno nie masz co patrzeć na sprzęt z plusa czy tmobile gdyż one mają możliwość założenia blokady IMEI jak ktoś nie płaci za nie rat więc wybór zostaje ograniczony do play albo bez brandu w takim wypadku cena takiego urządzenia to około 500zł coś poniżej trudno znaleźć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #972082  autor: matek451
 15 sty 2018, 14:57
W T-mobile no limit jest za 49 zł z DL do 20Mb/s i za 59 zł za DL do 60mb/s, w skład abonamentu wchodzi 29/39 zł za usługę +20 zł rata za B525,. Za router opłata początkowa to 49 zł. W sumie za router zapłacisz 24x20+49 zl czyli 529 zł. Na wolnym rynku do kupienia też E5186 za około 350 zł, też LTE6 kat. Agregują dwa pasma LTE, nie maja simlocka. Współpracują z HManagerem, Toolbox 0.9 LTEwatchH, można dzięki temu wymuszać na nich konkretne pasma LTE, LTE-A. Podstawowa zaleta DIL na RBM na Kartę 5 to oprócz ceny brak umowy na dwa lata. W T-Mobile musisz pamiętać o rezygnacji z umowy po 23 m-cach bo po okresie promocyjnym oplata wyniesie 49/59 zł ale za samą usługę. B525 po tym czasie przejdzie na twoja własność, operator zastrzega sobie jego własność przed spłata wszystkich rat.
 #972102  autor: sruba014
 15 sty 2018, 17:08
Piotrze/Matek przepraszam ale pomyliłem się, nasz router to Huawei Airbox 2 Plus E5577Cs-321. A 100GB Internetu na miesiąc z pewnością nam wystarczy.

Rozumiem, że nadal jest to szajs? :) I do sieci RBM5 nie będzie się nadawał?

Wybierając opcję bez umowy z sieci RBM dokupił bym zapewne router, o których pisaliście (raczej te tańsze opcje opisane przez Matka).

Znalazłem instrukcję jak dołączyć do tej sieci, poprawcie mnie gdy coś jest źle napisane.

1. Kupić starter jakiejkolwiek sieci z wyjątkiem P4(Play/Fakt/RBM) i go zarejestrować
2. Nie kodem, tylko iść do salonu Play i tam im powiedzieć że chcesz przejść do RBM i tam w salonie muszą mieć startery RBM.
3. Odpalić Bonus za Przeniesienie w taryfie RBM7MNP kodem *111*340*1# lub poprzez BOK RBM 790666666
4. przejść do RBM5
5. doładować za min.30zł ale lepiej za 50zł i odpalić DIL

Jeżeli jestem obecnie abonentem sieci Play w jaki sposób mogę skorzystać z tego Internetu? Wtedy tylko pilnować się terminów i doładowywać zgadza się? (mam abonament na czas nieokreślony umowa, 25zł/miesiąc wszystko za free i 7gb internetu w telefonie)

Nie rozumiem jeszcze jednej kwestii, opłata miesięczna będzie wynosiła 5 czy 15zł za Internet?

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale moja żona jest w sieci Virgin na kartę i co miesiąc doładowuje tel za 29zł.

Bóg zapłać panowie za pomoc!
 #972116  autor: matek451
 15 sty 2018, 18:29
To całkowicie zmienia postać rzeczy, E5577 to zupełnie inna sprawa. wprawdzie to wciąż tylko mobilny routerek LTE ale ma złącza anten zew. i współpracuje z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h to program który zarządza pasmami LTE na nim, dzięki niemu wymusisz po kolei LTe2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Program pokaże parametry sygnalu i eNB, CID BTS-a z którym się połączysz. Do tego na każdym speedtest. Wybierzesz pasmo, które da najlepsze prędkości. sprawdzisz też z którego BTS-a, pozwala to tez dobrać ewentualną antenę zew. Starter do przenosin do RBM to RBM7MNP nie do sprzedaży i taki musi być w salonie Play to oraz uruchomienie bonusu jest kluczowe, potem przejście na taryfę RBM na Kartę 5 kodem *163# lub na Play24, RWK z bonusa przejdzie na tą taryfę. Potem wg. instrukcji czyli doładowanie i DIL. za doładowanie 30 zł bonus 1GB/m-c i nie musisz kupować pakietu 600MB za 5 zł. W drugim m-cu doladujesz za 5 zł, kupisz pakiet 600MB za 5 zł i aktywujesz DIl a potem tak samo. RBM na Kartę 5 to taryfa głosowa więc aby DIL działał z pełna prędkością musisz mieć aktywny jakiś pakiet internetowy , np ten 600MB za 5 zł. Jak doładujesz za 50 zł to dostaniesz 2GB na 100dni ale musisz pilnować aby jak skończy się DIL nie zużyć tego pakietu. DIL jest darmowy. Kolejna sprawa to na E5577 wymuszasz tylko LTE aby nie łaczył w 3G oraz wyłączasz roaming krajowy aby nie łączyl z LTE Orange bo teraz jest dostępny dla tej karty a DIL działa tylko na sieci LTE Play. I tyle, korzystasz a usługami i kartą najlepiej zarządzasz na Play 24.
 #972169  autor: Vieslav
 15 sty 2018, 22:17
Pytałeś w Orange o ofertę Orange Love? Telewizja (pakiet optymalny, ale za dopłatą można dokupić większy), internet domowy LTE (250GB w strefie domowej + 100GB poza strefą + noce bez limitu), komórka wszystko bez limitu i 5GB internetu to koszt raptem 99zł. W dzisiejszych czasach najbardziej opłaca się pakietować usługi u jednego operatora.
Podałem cenę za trzy usługi zakładając, że przenosisz komórkę. Sam przelicz, co się najbardziej opłaca: ile płacisz a ile będziesz płacił w różnych wariantach.
 #972178  autor: matek451
 15 sty 2018, 22:59
A wiesz jak wygląda ten pakiet optymalny? Dno i metr mułu. W nc+ za 69,99 na przedłużenie z DUK dostanie Extra+ z 6Canal+, za 25 zł w Orange Free ma no limit i 15GB a w RBM na Kartę z DIL minimum 100GB za 5 zł /m-c. Z tego dwie usługi bez abonamentu i łańcucha na 2 lata. Bezcenne, dywersyfikacja usług to podstawa. Usługi pakietowe z abonamentami to pułapka dla Januszy. Na dynamicznie zmieniającym się rynku idealna dla operatorów.
 #972188  autor: JFK2016
 16 sty 2018, 00:24
iphoneski pisze: Czy każdy musi mieć DIL w play, bo tanio?
To nie jest kwestia tylko ceny i wygody. DIL zabija sieć operatora, jak ktoś ma pasję płacić za usługę 10x tyle, która "ni w ząb" nie działa lepiej (uruchomienie DIL, reaktywacja jest tak prosta że nie wiem czego się tutaj bać) to proszę bardzo. @sruba014 co do sprzętu to zalecałbym zeskanowanie wszystkich pasm zgodnie z sugestią @matek451 (zwłaszcza pasma LTE2100 i LTE2600), mam tego Airbox 2 i zmodyfikowany soft (wybór pasma bezpośrednio z GUI oraz możliwość wyłączenia WiFi)- u mnie z siecią Plusa działa od ponad 110dni w ramach jednej sesji pod tym samym IP. Także przy Twoich nie dużych wymaganiach nie pchałbym się w modemo-routery LTE-A (bo do Play agregacja 2 pasm to "średnie" rozwiązanie, a poza tym nie zawsze można uzyskać odpowiednie wskaźniki sygnału aby ta agregacja działała prawidłowo). Jeżeli byłaby możliwość skorzystania z LTE2100 lub LTE2600, to przy zastosowaniu anteny zewnętrznej może to działać przyzwoicie.
Vieslav pisze:Pytałeś w Orange o ofertę Orange Love? Telewizja (pakiet optymalny, ale za dopłatą można dokupić większy), internet domowy LTE (250GB w strefie domowej + 100GB poza strefą + noce bez limitu), komórka wszystko bez limitu i 5GB internetu to koszt raptem 99zł. W dzisiejszych czasach najbardziej opłaca się pakietować usługi u jednego operatora.
Podałem cenę za trzy usługi zakładając, że przenosisz komórkę. Sam przelicz, co się najbardziej opłaca: ile płacisz a ile będziesz płacił w różnych wariantach.
Obecne oferty pakietowe Orange są po prostu kiepskie, także nie ma nad czym się zastanawiać.
matek451 pisze:Usługi pakietowe z abonamentami to pułapka dla Januszy. Na dynamicznie zmieniającym się rynku idealna dla operatorów.
Usługi pakietowe wychodzą z reguły taniej i są na jednej fakturze (jeżeli komuś odpowiada CP i Plus to "SmartDom" daje wymierne korzyści, jeszcze lepsze opcje były w Orange, ale dziś to już przeszłość). Mnie np. interesują tyko kanały premium-dlatego biorę abonament z 8 C+ za 47zł w NC+, a całą resztę to mam za free poprzez IPTV na E2 (o ile mam czas i chce mi się oglądać kanały z reklamami).
 #972205  autor: sruba014
 16 sty 2018, 07:46
Panowie tak na szybko bo lecę do pracy, wgłębię się w posty po powrocie :)

Vieslav - pytałem o tą ofertę w GU Orange jednak nie ma szału. Umowa na 2 lata a moja żona nie chce przenosić się do Orange bo ma złe doświadczenia z abonamentem w tej sieci. Jednak dziękujemy za sugestię. Tak jak napisał Matek, rynek jest bardzo dynamiczny także 2 lata "smyczy to długo"

JFK - Bracie operujesz skrótami, których nie bardzo rozumiem przyznam :) Niestety nie mam za dużej wiedzy na temat kwestii internetowych. Nie wiem czy będę potrafił zmienić soft w tym Airboxie (najwyżej poproszę kogoś o pomoc). Nie bardzo także wiem w jaki sposób zeskanować te wszystkie sieci przy użyciu Airboxa? Nie wiem co znaczy GUI... Zagłębię się w to wieczorem gdy wrócę do domu.

Jeści chodzi o TV w NC+ zaproponowali pakiet Extra+ z 2xC+ i HBO z umową na 15misięcy za 47zł, także chyba z tym zostanę.

Błogosławionego dnia bracia i do wieczora!! :)