DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #971672  autor: dusk
 13 sty 2018, 03:43
czy jakis operator oferuje jeden numer (najlepiej na karte, ale w ostatecznosci moze byc abo) i do tego nawet jesli z oplata, to druga karte sim tylko do internetu?
 #971733  autor: dusk
 13 sty 2018, 14:14
zupelnie nie o takie cos mi chodzi, tutaj masz zwykly internet mobilny osobny abonament na internet, mi chodzi o to ze mam np abonament na 10gb i nolimit, i chcialbym miec druga karte sim ktora korzysta z tego samego pakietu internetowego co moja glowna karta, to mam na mysli mowiac "dodatkowa karta sim do internetu"
przeciez to co dales, to oferuje kazdy operator pod nazwa "oferta internetu mobilnego"

i powiedzmy jakas dodatkowa oplata za druga karte sim, tak jak w orange kiedys bylo 5zl chyba, a nie ze bede mial milion gb, ktorych nigdy nie zuzyje i dodatkowo jeszcze bede doplacal 30zl...

wyznacznikiem jest cena.
 #971766  autor: Gregrin
 13 sty 2018, 17:35
dusk pisze:chcialbym miec druga karte sim ktora korzysta z tego samego pakietu internetowego co moja glowna karta, to mam na mysli mowiac "dodatkowa karta sim do internetu"
Przeczytaj sobie to jeszcze raz "Numer zostanie dołączony do Twojego numeru głównego. Jest na nim 20 GB, które są co miesiąc dodawane do liczby GB Twojego numeru głównego. Ze wszystkich GB korzystacie wspólnie."
Pytanie ile jest ci potrzebnego tego netu.
 #971877  autor: Nikita_Bennet
 14 sty 2018, 11:44
dusk pisze:zupelnie nie o takie cos mi chodzi, tutaj masz zwykly internet mobilny osobny abonament na internet, mi chodzi o to ze mam np abonament na 10gb i nolimit, i chcialbym miec druga karte sim ktora korzysta z tego samego pakietu internetowego co moja glowna karta, to mam na mysli mowiac "dodatkowa karta sim do internetu"
przeciez to co dales, to oferuje kazdy operator pod nazwa "oferta internetu mobilnego"

i powiedzmy jakas dodatkowa oplata za druga karte sim, tak jak w orange kiedys bylo 5zl chyba, a nie ze bede mial milion gb, ktorych nigdy nie zuzyje i dodatkowo jeszcze bede doplacal 30zl...

wyznacznikiem jest cena.
Chodzi Ci np o to że masz 10GB w telefonie a wykorzystujesz max 1-2GB, chciałbyś drugą kartę którą wsadziłbyś np do tabletu aby korzystać z tych 10GB płacąc dodatkowo np 5ziko/miesięcznie.
Też bym tak chciał ;)
 #971932  autor: Gregrin
 14 sty 2018, 15:05
Nikita_Bennet pisze:Chodzi Ci np o to że masz 10GB w telefonie a wykorzystujesz max 1-2GB, chciałbyś drugą kartę którą wsadziłbyś np do tabletu aby korzystać z tych 10GB płacąc dodatkowo np 5ziko/miesięcznie.
Też bym tak chciał ;)
To wszystko rozbija się o cenę i ilość potrzebnych GB. Sama "strata" GB w prepaidzie jest iluzoryczna jeśli człowiek specjalnie musi doładowywać żeby "uratować" parę GB. W abonamencie już jest to przydatne bo jesteśmy związani umowa i nie możemy zmieniać sobie taryfy/operatora żeby dostosować sobie ofertę, chociaż w grunwaldzie tez taka opcja by się przydała ;) ale to tez ze względu ze nie można jej zmienić a przede wszystkim uzyskać :/

Wracając do tematu. Tak jak pisze Nikita_Bennet "tanich" sposobów na współdzielenie za bardzo nie ma i szczerze sam tez nie widzę powodu żeby były skoro w ofertach głosowych są duże paczki netu a jak ktoś potrzebuje kartę do internetu domowego to taka kupuje.
Na przykładzie podanym przez Nikita_Bennet to bez współdzielenia, zwykła karta z 9GB kosztuje 9zl wiec ciężko uzasadnić ekonomicznie szukanie współdzielonej karty skoro "dodatkowa" to 4zl więcej (w teorii).
Jeśli ktoś szuka karty do internetu to niech określi ile go potrzebuje, tak samo z oferta głosową. Później można kombinować z szukaniem czegoś tańszego czy połączonego ale to nie koniecznie musi wychodzić taniej a juz na pewno nie musi spełniać zapotrzebowania na net.
 #971937  autor: forum_tg
 14 sty 2018, 15:28
To ja też mam pytanie, odnoście takiego rozwiązania: którzy operatorzy i w których taryfach udostępniają dwie karty SIM przypisane do jednego numery. Jeżeli jacyś dają taką możliwość.
 #971958  autor: Gregrin
 14 sty 2018, 17:19
forum_tg pisze:Jeżeli jacyś dają taką możliwość.
Gregrin pisze:Nju internet dodatkowy http://www.njumobile.pl/oferta/internet-mobilny
Remington pisze:W abonamencie w Orange masz coś takiego za 5 zł miesięcznie.
http://www.orange.pl/kid,4002535747,id, ... ticle.html
To tyle co tu znaleźliśmy. A korzystając z okazji to chciałem zapytać (bez dyskutowania bo już swoje napisałem) jaka widzisz potrzebę/zastosowanie dla takiej usługi ??
 #971962  autor: forum_tg
 14 sty 2018, 17:38
Dwie karty równolegle korzystają z tego samego pakietu danych/minut/smsów oraz pieniędzy na koncie głównym
Przykład: promocje takie jak Grunwald lub promocyjne pakiety danych jak za doładowanie w OFnK

Wrzucasz jedną kartę do Tableta/modemu drugą do Telefonu. W razie wykorzystania danych, doładowujesz konto, dostajesz promocyjne GB, a gdy masz spoko kasy na KG, to kupujesz pakiet danych.
Wszystko de facto robisz na jednym koncie, nie powstają zbędne skarbonki itp.
 #971965  autor: Gregrin
 14 sty 2018, 17:49
Czyli względy ekonomiczne. Z punktu widzenia opa raczej to sensu nie ma ;) Dla tego lepiej wyjdzie wziąć ofertę internetowa z nju za 30zl i mieć 40GB zamiast za 20zl w numerze dodatkowym mieć tylko 20GB a to i tak tylko dla bonusu na staż, bo w orange za 25zl mamy 50GB czyli 5zl mniej a netu więcej nawet gdyby brało się dwie karty...
 #971996  autor: forum_tg
 14 sty 2018, 20:06
Ekonomia, a także wygoda. Jednak łatwiej mieć to wpięte w jeden numer.
Dla Operatora sprawa przynosząca straty, bo lepiej żeby User miał kilka kart i je doładowywał.
 #972021  autor: dusk
 14 sty 2018, 21:53
aktualnie mam a2mobile pakiet za 16.90 rozmowy i internet, w telefonie zuzyje tego neta ze 2gb miesiecznie, na tablecie podlaczonego do neta przez telefon zejdzie te 5gb, wiec za powiedzmy te dodatkowe 5zl bylaby bardzo fajna opcja na druga sim, a tak to ten operator nie zobaczy nic, bo wezme sobie numer w innej sieci gdzie jest jakis tani nieduzy pakiet gb