Telekomunikacja jak na dłoni

Plush 25, zasady, haczyki, ograniczenia, itd.

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Plush 25, zasady, haczyki, ograniczenia, itd.

Postprzez Remington » 8 sty 2018, o 11:16

Sprawdź jeszcze czy zmienił się BTS lub pasmo. Do sprawdzenia BTS musisz w tym celu pobrać jakąś apkę, która prezentuje CellID. Może coś się psuje przy przełączaniu. Jak sprawdzić pasmo nie wiem, może ktoś podpowie.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez jacek300 » 8 sty 2018, o 11:27

Ok dzięki Remington postaram się sprawdzić te dane => może będzie to jakiś trop. Problem występuje bardzo często (kilka razy dziennie) więc nie powinno być z tym problemu.

Wg mnie mają problem w jakimś elemencie w core sieci bo taka sytuacja występuje w różnych lokalizacjach w Małopolsce więc nie jest to problem jakiejś konkretnej stacji bazowej.

Problem jest bardzo prosty do odtworzenia (przynajmniej w moim przypadku) więc nie bardzo rozumiem dlaczego nie chcą podjąć tematu.
jacek300
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Remington » 8 sty 2018, o 12:39

Sprawdź jeszcze (i napisz im na tamtym forum) jaka jest wersja Androida w obu sprzętach.

Jeśli chodzi o odtwarzanie, to poza spychologią i trudnościami komunikacyjnymi (czytanie ze zrozumieniem przez konsultanta itp.) może się okazać przydatne nagrać filmik pokazujący odtworzenie problemu, wrzucić na YT i dać im linka.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez jacek300 » 8 sty 2018, o 14:26

Ok, dzięki za wskazówki. Z tym filmikiem to faktycznie bardzo dobry pomysł. Zobaczą, że nie oprócz wł/wył
trybu samolotowego nic innego nie robię (telefon jest dokładnie w tym samym miejscu).
Zaciekawiło mnie to co pisałeś o zamrażaniu sesji w prepaid Orange. Możesz krótko opisać o co chodziło?
jacek300
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Remington » 8 sty 2018, o 14:56

W Orange prepaid po prostu w pewnym momencie zamierał internet. Pomagało przelogowanie (np. poprzez tryb samolotowy). Było to permanentne na różnych urządzeniach i modemach, trwało kilka lat, ale nie dotyczyło wszystkich. Oczywiście Orange nie potwierdzało problemu. Jakieś 2 lata temu problem zniknął.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez jacek300 » 8 sty 2018, o 22:02

Podjęli temat na plusforum => poprosili o zrzuty ekranu z aplikacji pomiarowych więc podesłałem; zobaczymy czy coś zdiagnozują.
Mogą mieć podobny problem do tego który opisywałeś w Orange prepaid (tzn bez możliwości rozwiązania w krótkim terminie) więc mogą iść w zaparte.
Czas pokaże => będę się z Wami dzielił informacjami z plusforum.
Póki co bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem.
jacek300
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Tomeqf » 8 sty 2018, o 22:24

Mam prośbę do osób które uzyskały w grudniu kod na darmowe etui w ramach promocji i nie planują go wykorzystać.

Jeżeli nie planujesz wykorzystać tej oferty, to szkoda żeby przepadła, ja z miłą chęcią z niej skorzystam. Mogę przelać jakąś drobną kwotę w ramach podziękowania/rekompensaty.

Proszę o kontakt na email tom_@op.pl / lub prywatną wiadomość na tej stronie.

Pozdrawiam

Szczęgóły oferty:

Jak otrzymać „Etui w Plushu”?

1. KUP PLUSH. Wybierz Full Abonament za 25 zł lub Full Pakiet za 25 zł w ofercie na Kartę
2. WYŚLIJ BEZPŁATNEGO SMS-a o treści ETUI pod nr 80777
3. ODBIERZ KOD NA DARMOWE ETUI z indywidualnym nadrukiem, który możesz wykorzystać na stronie http://www.funnycase.pl/kreator

Promocja „Etui w Plushu” obowiązuje do końca roku lub wyczerpania puli kodów, natomiast otrzymany kod należy wykorzystać do 31.01.2018 r.
Tomeqf
Obserwator
Obserwator

Postprzez Tomeqf » 9 sty 2018, o 15:40

update co do etui w plush. Wg tego co można zobaczyć na zdjeciu w linku poniżej, nadal można uzyskać kod na etui (pomimo że w regulaminie pisało że kod trzeba uzyskać do końca grudnia)

https://static.pepper.pl/live_pl/thread ... /67686.jpg

(zdjęcie ze strony: https://www.pepper.pl/promocje/darmowe- ... lush-67686 )

Dlatego ponawiam prośbę. Jeżeli ktoś nie zamierza skorzystać z tego kodu, to bardzo prosiłbym o kontakt na tom_@op.pl lub na tym forum na PW.
Ja bardziej niż chętnie skorzystałbym z kodu bo latam z gołym telefonem :). Mogę przesłać drobną rekompensatę pienieżną w ramach podziękowania.

Pozdrawiam, Tomek
Tomeqf
Obserwator
Obserwator

Postprzez Patryk7588 » 9 sty 2018, o 15:58

Wybrani dostają Etui za darmo.
Wątek na temat modernizacji i rozbudowy sieci Plus: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 95#p216866
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S9
Sieć: Plus

Postprzez jacek300 » 13 sty 2018, o 20:15

Cześć, odnośnie przycinania transferu w 3G (Plush na kartę) jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na plusforum gdzie prowadzę dyskusję z pracownikiem Plusa (od strony 37):
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... &start=570

Jestem przekonany, że mają problem z przycinaniem/zamrażaniem transferu w sieci 3G do poziomu 0,35-0,37Mbps. Wyniki są w 100% powtarzalnie więc nie ma mowy o przypadku. Ponadto sprawdziłem również na innym numerze/innym telefonie (również Plush na kartę) i sytuacja wygląda dokładanie tak samo tzn po 1-2 godz. użytkowania telefonu transfer jest zamrażany. Wystarczy wył i wł transfer w telefonie i przez 1-2 godz. jetst ok i później znów to samo.

Odpuściłbym temat ponieważ jak zmienię ustawienia i włączę preferowany tryb LTE to problem ustępuje ale mieszkam w miejscu gdzie jest bardzo słaby poziom sygnału w każdym paśmie i telefon ciągle się przełącza powodując mocne drenowanie baterii. Jeżeli przestawię na preferowany tryb 3G to bateria wytrzymuje zdecydowanie dłużej a do codziennego użytku internet na 3G w zupełności mi wystarcza.

Myślę, że Plus doskonale wie o tym problemie (bardzo łatwo go odtworzyć) ale idą w zaparte.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś spróbował odtworzyć ten problem i dopisać się do tego wątku na plusforum jw. Myślę, że problem jest nie tylko w Plushu ale w dowolnej ofercie prepaid Plusa. W ofertach abonamentowych ten problem może nie występować ale również byłbym wdzięczny gdyby ktoś to sprawdził.
Wystarczy:
- zmienić ustawienia telefonu na preferowany tryb 3G
- zainstalować ze Sklep Play aplikację np. Speedtest.net
- wykonać kilka pomiarów transferu => po kilku godz. od przełączenia na tryb 3G transfer (download) powinien się zamrozić do poziomu 0,35-0,37Mbps co zresztą przekłada się na komfort korzystania internetu w telefonie => wtedy wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć transfer w telefonie i problem ustępuje na kilka godz.

Będę bardzo wdzięczny za wsparcie. W pojedynkę raczej nie mam szans z Plusem.
jacek300
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tomiol » 14 sty 2018, o 19:29

Mieliście może problem ze znikającą kasą z konta w plushu na kartę , mi dzisiaj albo wczoraj wcieło około 27-28 zł. :?
tomiol
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Alcatel idol 3,Xiaomi RN 4X
Sieć: Plush , Orange

Postprzez Patryk7588 » 14 sty 2018, o 20:07

Aplikacja Mobilna Plus Online --> Połączenia.
Tam znajdziesz wykaz połączeń.
Wątek na temat modernizacji i rozbudowy sieci Plus: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 95#p216866
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez tomiol » 14 sty 2018, o 20:53

Wszedłem w połączenia ,potem w folder " wszystkie" i tam znalazłem ,są rozmowy i internet O zł i jest jedno bez oznaczenia ,wczorajsza data godz.18,43 koszt 30,75 ,jeszcze większa suma niż podałem.W Wiadomościach też wszystko 0 zł.
Ostatnio edytowano 14 sty 2018, o 20:54 przez tomiol, łącznie edytowano 1 raz
tomiol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Patryk7588 » 14 sty 2018, o 20:53

SMS Premium.
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez tomiol » 14 sty 2018, o 21:04

Wychodzi na to ,że wysłałem nie używając telefonu ,można jakąś reklamacje złożyć.
tomiol
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix