DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #970343  autor: marcinb
 06 sty 2018, 14:23
Cześć.

Robiłem porządki i znalazłem kilka kart sim, podzielę znalezisko na 3 grupy:

1. Karta z T-Mobile wraz z 'kartonikiem' na którym jest PUK, PIN itd.
Po włożeniu do telefonu i próbie wykonania połączenia telefonicznego (wpt) jest komunikat o konieczności jej rejestracji.
Czyli po tej czynności karta do odratowania.

2. Kilka kart sim, gdzie po ich włożeniu do telefonu i próbie wpt jest komunikat 'nie zarejestrowano w sieci'. Nie mam do nich 'kartoników'. Da się coś z tym zrobić? Myślę że nie.

3. Trzy karty (2 x play, 1 x orange) i tu mam zagadkę: po włożeniu do telefonu jest żądanie koodu PIN. Czyli są zarejestrowane? Czy mogą być nie zarejestrowane ale z wcześniej ustawionym żądaniem PINu? Niestety nie mam do nich kartoników.

Jeszcze dodam, że nie mam pod oknem salonów poszczególnych operatorów :-)

Macie jakieś pomysły na grupę trzecią, pewnie z punktem drugim nic nie wyjdzie.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #970351  autor: kaspeed
 06 sty 2018, 14:49
Pierwsze karty do ozywienia bo dziewicze.Pozostale raczej 99%kosza

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #970353  autor: rudymax
 06 sty 2018, 15:10
marcinb pisze:3. Trzy karty (2 x play, 1 x orange) i tu mam zagadkę: po włożeniu do telefonu jest żądanie koodu PIN. Czyli są zarejestrowane? Czy mogą być nie zarejestrowane ale z wcześniej ustawionym żądaniem PINu? Niestety nie mam do nich kartoników.
Jeżeli karta ma ustawione żądanie kodu PIN to nie uruchomisz jej bez tego kodu, obojętnie czy jest aktywna, czy nie. Mogą być nie zarejestrowane.
 #970355  autor: 24bis24
 06 sty 2018, 15:27
rudymax pisze:Jeżeli karta ma ustawione żądanie kodu PIN to nie uruchomisz jej bez tego kodu,
spróbuj wbić 1234

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #970370  autor: marcinb
 06 sty 2018, 16:42
24bis24 pisze:
rudymax pisze:Jeżeli karta ma ustawione żądanie kodu PIN to nie uruchomisz jej bez tego kodu,
spróbuj wbić 1234
Wypróbowałem na jednej karcie Play - kod 1234 nie został przyjęty.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #970410  autor: fortel
 06 sty 2018, 18:33
Twoje ,,nieaktywne' ' numery mogą być już przydzielone innym użytkownikom/innym kartom sim.
 #970466  autor: Gregrin
 06 sty 2018, 23:55
Pinu chyba nie przeskoczysz ale jeśli 3x źle wpiszesz pin to trzeba puk. Puk uzyskałbyś gdyby były na ciebie zarejestrowane. Możesz szkrobnac maila do operatora czy sim o takim numerze jest aktywna i czy możesz ja u nich zarejestrować i potem dostaniesz puk ale czy to warte zachodu ?
marcinb pisze:kod 1234 nie został przyjęty.
To jeszcze 0000 albo 1111 i to koniec "standardowych" pinów ale skoro na karcie play jest pin to ktoś musiał ustawić indywidualnie.
 #970596  autor: Pawelek0787
 07 sty 2018, 16:16
Każdą kartę da się odzyskać na podstawie numeru seryjnego, o ile jest widoczny i numer już nie jest czyjś :) wiąże się to jedmak z wizytą w salonie.
 #970621  autor: dominik920
 07 sty 2018, 19:58
Pawelek0787 pisze:Każdą kartę da się odzyskać na podstawie numeru seryjnego, o ile jest widoczny i numer już nie jest czyjś :) wiąże się to jedmak z wizytą w salonie.
Dokładnie ,jeśli masz tylko numer seryjny i nie minął jeszcze termin aktywacji karty to możesz podejść do salonu ,wyrobić duplikat i dostaniesz nową kartę :)
 #970641  autor: 24bis24
 07 sty 2018, 21:13
Dokładnie ,jeśli masz tylko numer seryjny i nie minął jeszcze termin aktywacji karty to możesz podejść do salonu ,wyrobić duplikat i dostaniesz nową kartę
Ale tylko w Play dostaniesz duplikat za darmo.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #972001  autor: marcinb
 14 sty 2018, 20:29
Udało mi się dzisiaj podejść do salonu Playa. Nie wiem czy oryginał czy partner ;)
Pracownik niby coś pogrzebał przy komputerze ale stwierdził, że jak nie znam numeru telefonu z tych kart sim to nic nie znajdzie.
Po wyjściu z salonu zadzwoniłem na infolinię Play.
Konsultant poszukał i niby pierwsza karta jest zarejestrowana na jakąś firmę (?), a drugiej w ogóle nie mógł znaleźć. Także tego... karty do kosza.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #972023  autor: kaspeed
 14 sty 2018, 21:58
No tak jak mowiłem.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #984127  autor: niumen
 18 mar 2018, 00:50
Witam,
Karta Orange była ważna do 10 lutego, jednak pomimo to dn. 17,02 udało mi się zalogować do Mój Orange i ustawić na nowo RWK. Cały czas mogę się logować do konta i widzę date ważności do 2019:). Jednak aby nie było za pięknie, karta nie loguje się w sieci a gdy na nią dzwonie słyszę info- nie ma takiego numeru. Pytanie wiec do Was, czy ten numer jest już odłączony? Czy wymiana SIM załatwiła by sprawe?