Telekomunikacja jak na dłoni

Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Postprzez Dorotea » 14 gru 2017, o 23:37

justicef napisał(a):Zapomnialem zasilic konta przez ostatnie pol roku i VIRGIN dezaktywowal mi numer (bez jakiegokolwiek powiadomienia mnie).
...
Jest to dla mnie bardzo wazna sprawa, gdyz moj numer figuruje w roznych formularzach kontaktowych, u ubezpieczycieli, w bankach, w urzedzie miasta itd. Po 14 latach nazbieralem naprawde sporo kontaktów.
justicef napisał(a):Zaden operator nie załatwil mnie przez te 14 lat tak jak VIRGIN...informacje, ze brakuje srodkow na koncie dostawałem gdy tylko konczyli mi sie srodki, ale nie otrzymałem ani jednego sms, ze moj numer straci ważność...po prostu nieporozumienie.
Współczuję, ale niestety jak pisali przedmówcy - załatwiłeś się sam. Numer bardzo ważny i przez pół roku nie doładowałeś - praktycznie u każdego operatora jest on nie do odzyskania. Nie chciałam Cię dobijać, ale taka jest prawda, a nadzieje na odzyskanie numeru są złudne.
Dorotea
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez Eon » 15 gru 2017, o 23:07

Podepne sie pod temat bo mam identyczną sytuacje jak justicef i oferuje zapłate za pomoc w tym temacie.
Jakis czas temu (ponad rok) straciłam swój numer tel który był w Play (numer przeniesiony z Orange). Wyjechałam za granice, numer był nieuzywany i niedoładowywany więc został wyłaczony przez Play i zwrócony do Orange. Gdy dzwoni się na ten numer to jest informacja ze "wybrany numer nie istnieje". Kontaktowałam sie z Orange telefonicznie i pisemnie ale konsultanci ze swoimi uprawnieniami i wiedzą nie mogą nic zrobić bo w dostępnych numerach go nie ma. Czy jest jakaś możliwość nawet odpłatnie odzyskania lub zakupienia dokładnie takiego numeru? ( np. numer na życzeni itp.) ? Jeśli nie da sie odzyskać to może ew. jest jakaś możliwość odebrania jednego SMSa który zostanie wysłany na ten numer ??
Jeśli ktoś odpłatnie może mi pomóc to prosze o kontakt na PW.
Eon
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 3
Sieć: Play Mix + Fresh, Orange OFnK, mBank 19gr

Postprzez Dorotea » 18 gru 2017, o 23:29

Po co dublujesz posty? I robisz złudne nadzieje? Po roku numer jest nie do odzyskania.
Dorotea
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez pixi81 » 6 sty 2018, o 14:22

PawlusG napisał(a):Jeżeli numer był przeniesiony do Virgin i oni go już zwolnili do macierzystego operatora, to już nic nie zrobisz. Powiadomienia na pewno były, bo przysyłają wcześniej informację, że kończy się ważność konta. Musiałeś to przeoczyć, albo skasować SMSa.

oni nie powiadamiaja o tym żeby zasilic konto bo strace numer, to ciulowy operator w orange np. 14 dni na zgloszenie sie w salonie doladowanie numeru i wszystko ok
pixi81
Obserwator
Obserwator

Postprzez kaspeed » 6 sty 2018, o 17:32

Ale masz okres odbioru połączen 90dni czy iles. I wtedy przywroci nr.A tu fizycznie dead
folx.com kod polecający:​68678939
1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo.
kaspeed
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 11
Model telefonu: Huawei P8Lite
Sieć: Orange POP,Heyah

Postprzez PawlusG » 6 sty 2018, o 23:39

Powiadamiają, żeby doładować bo nie będzie można wykonywać połączeń, a po miesiącu od tego czasu jest wyłączony.
:)
PawlusG
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Model telefonu: Honor 7 + Xiaomi Redmi 4X
Sieć: Orange + Play + Aero2

Postprzez dalmashin » 7 sty 2018, o 07:46

Można zaryzykować piątaka i spróbować doładować przez np bank gdzie podaje sie tylko numer i kwotę. Albo będzie błąd, albo operator zarobi, a może się uda...
dalmashin
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Kryniczanin » 7 sty 2018, o 10:08

Odzyskanie nr sprzed roku jak wrócił do puli operatora macierzystego jest możliwe, ale nie na wasze(nasze) możliwości.

Słyszałem o przypadku gdzie jedna osoba uparła się by taki nr odzyskać i odzyskała - jednak była prezesem firmy która ma kilkaset aktywacji i kilkadziesiąt tysięcy złotych rachunków miesięcznie.
Kryniczanin
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 37
Model telefonu: HP9L
Sieć: W4 i dziewica

Poprzednia strona

Powrót do Sieci komórkowe