DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #969424  autor: hippoppotam
 01 sty 2018, 22:47
Witam! Szukam nowego telefonu w okolicach podanej w temacie ceny. Interesuje mnie telefon raczej ze sklepu stacjonarnego. Moze być też inne źródło, w którym mam możliwość korzystania z przepisów prawnych w wypadku, gdyby coś było nie w porządku. Ale raczej odpadają podejrzane sklepy typu 'best cena' albo telefony 'tylko otwarte w celu sprawdzenia' z allegro. Używane już odpadają kompletnie. Najchętniej po prostu przejdę się do sklepu, pomacam i kupię. Przekonałem się już nie raz, że czasem chcąc przyoszczędzić...wychodzi po prostu drożej :D

Od telefonu wymagam:
1. Dobrego aparatu głównego (również po ciemku), ten do selfie jest mi obojętny.
2. Bateria przynajmniej jeden dzień dość intensywnego użytkowania. Im więcej wytrzyma, tym lepiej ;)
3. Bezproblemowość i niezawodność, a także przynajmniej 2/16gb pamięci.
4. No i cena również ma znaczenie, niby mogę trochę dołożyć, ale lepiej znaleźć coś w budżecie ;)

Dziękuję z góry za odpowiedzi
 #969816  autor: Xy
 03 sty 2018, 18:02
Samsung Galaxy A5 2017 (1400 zł minus 200 zł zwrotu w Euro)*
Samsung Galaxy J7 2017 (1200 zł)
Huawei P9 (1300 zł)
Motorola G5S Plus (1300 zł, bez Plusa 1200 zł)
Samsung Galaxy S6 Edge (1500 zł - jakaś wyprzedaż)

Galaxy S6 Edge ma okrągły ekran po bokach (dla mnie to jest wybitnie paskudne) i nie jest pierwszej młodości ale to w dalszym ciągu porządny flagowiec.
Idź do sklepu, pomacaj, zdecyduj się. I pamiętaj: Jak ma być dobrze, nie będzie tanio. Jak ma być tanio, nie będzie dobrze. Moje typy na szybko:
1. Galaxy S6
2. Galaxy A5
3. Huawei P9
4. Galaxy J7
5. Motorolka




* - ceny na przykładzie sklepu euro.com.pl

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #969833  autor: Lawrence72
 03 sty 2018, 19:19
Proponowałbym Honor 8 lub Huawei P9. Modele dostępne np. w Sferisie. P9 ma dobry aparat, powinien dawać radę także w ciemności. Poza tym wart uwagi Samsung Galaxy A5.
 #969840  autor: FKS_91
 03 sty 2018, 19:44
Ja oczywiście wszedłbym w Honora 8. Bardzo dobre 2 aparaty z tyłu, 4 gb ram, wydajny procek.
 #970092  autor: hippoppotam
 04 sty 2018, 22:58
Xy pisze:być tanio, nie będzie dobrze. Moje typy na szybko:
1. Galaxy S6
2. Galaxy A5
3. Huawei P9
4. Galaxy J7
5. Motorolka
W tej kolejności? ;)

Ten Honor i Huawei bardzo często są polecane, to chyba jedni z głównych kandydatów. Samsung s6 chyba trochę stary (Androidy szybko się starzeją jednak i są porzucane) + podobno słaba bateria która raczej nie spełnia wymogu przyzwoitej baterii z tego co widzę.

Czy to prawda, że bateria w Honorze trzyma dłużej niż w Hauweiu? Strasznie mnie to zdziwiło, bo to bliźniaki.

A inne flagowce z zeszłego roku? Taka Xperia XZ mi się bardzo podoba. Co prawda ponad budżet, bo w dobrych sklepach to jakieś 1600zł, ale gdybym upolował jakąś promocję i dorwał za np. 1400zł? Czasem się zdarzają jakieś promocje :) Jak się ma do takiego Honora/Huaweia?
 #970236  autor: jaca87
 05 sty 2018, 19:31
Hej,

Podłączam się do pytania ponieważ mam podobny budżet. Co myślicie o Huawei P10? Podoba mi się on wizualnie ale nie wiem jak technicznie on wypada na tle konkurencji.
 #970301  autor: tattared
 06 sty 2018, 10:58
Huawei P10 to jednak trochę większy budżet, bliżej budżetu z tematu jest będący z tej samej stajni Honor 8, który ma minimalnie słabsze baterię, procka i wyświetlacz.
 #970305  autor: vonski
 06 sty 2018, 11:24
Akurat bateria w Honorze jest bardzo dobra.

Tapatalk @ Honor 8
 #971071  autor: hippoppotam
 10 sty 2018, 07:35
Ostatecznie wybrałem Huaweia P9.

W kwestii baterii, jest w porządku, ale nic więcej. Screen on time to 4-5 godzin na LTE. Mam telefon od 4 dni i raz udało mi się wyciągnać 5,5 SOT, ale standardem chyba będzie te od 4 do 5 godzin. Nie wiem jak na wifi - nie korzystam, gdyż mam nielimitowanego neta w Play. Aparat jest super. Jestem bardzo zadowolony z kolorów, przede wszystkim ładnie i realistycznie wygląda ludzka skóra - jako że głównie fotografuję telefonem ludzi, to ważna sprawa. HTC 10 mojej siostry bardzo pobledza ludzi tongue.gif W ogóle Huawei moim zdaniem robi lepsze zdjęcia w dzień i sztucznym świetle od HTC. Natomiast HTC robi lepsze zdjęcia w nocy gdy jest ciemno. Z innych kwestii - P9 jest super szybki, mam go dwa dni i nie udało się temu telefonowi złapać zadyszki. Pewnie to kwestia nakładki.
 #972368  autor: chriss
 16 sty 2018, 20:43
cześć, przepraszam, że się podpinam pod wątek, ale szukam bardzo podobnego telefonu w identycznym budżecie , z jednym zastrzeżeniem - dual sim.

Wiem, że p9 ma wersję dual sim, ale z tego co zrozumiałem jest to ta uboga wersja (tzn. druga karta sim jest na zmianę z kartą pamięci).

A czy możecie doradzić jakiś telefon za około 1300 zł, z dobrym aparatem i baterią i pełnym dual-sim? (czy np. huawei mate 10 lite jest pod tym względem ok)?

dodam tylko, że telefon jest wykorzystywany jako aparat i kamera regularnie i bardzo zależy mi na dobrej jakości. Dotychczas korzystałem z lumii 950 i galaxy s7 , więc poprzeczka w zakresie fotografii i wideo jest dość wysoko, ale teraz muszę zmienić telefon na dual-sim.


ps. oczywiście nie oczekuję, że telefon za 1300 zł będzie tak dobry jak s7, ale po prostu szukam czegoś najlepszego w tej cenie.

ps2. honor 8 chyba podobnie, prawda ? (tzn. też ma drugi sim wspołdzielony z kartą pamięci?)
 #972375  autor: Eragon
 16 sty 2018, 21:05
chriss pisze:A czy możecie doradzić jakiś telefon za około 1300 zł, z dobrym aparatem i baterią i pełnym dual-sim? (czy np. huawei mate 10 lite jest pod tym względem ok)?
No to Mi6 i nic innego.

:smt006
 #972378  autor: chriss
 16 sty 2018, 21:19
a g5s plus dual sim? to też jest hybryda ? bo coś nie mogę znaleźć w specyfikacji na stronie producenta
 #972513  autor: pinxit
 17 sty 2018, 17:42
g5s plus ma slot hybrydowy
 #972586  autor: Kozik_7X
 17 sty 2018, 22:41
Nie wiem czy znajdziesz coś z nowszych modeli bez hybrydowego Dual Sima, to taki jakby standard teraz.. Zaletą Honora 8 jest aktywny Dual SIM, co jest również mało spotykane w obecnych smartfonach.
Mate 10 Lite też ma hybrydę
 #972843  autor: chriss
 19 sty 2018, 12:33
kurcze, to szkoda , a gdybym mógł dołożyć 200-300 zł , to coś by się znalazło z niehybrydowym dual-simem (albo np. 128 gb na pokładzie) wartego zainteresowania ?
 #972849  autor: vonski
 19 sty 2018, 13:12
Samsung J5 2017 ma normalny dual sim + microSD. Spełnia wymagania poza bardzo dobrym aparatem, bo ma tylko dość dobry (zwłaszcza jak na tą cenę).
 #973004  autor: Xy
 20 sty 2018, 10:16
hippoppotam pisze:
Xy pisze:być tanio, nie będzie dobrze. Moje typy na szybko:
1. Galaxy S6
2. Galaxy A5
3. Huawei P9
4. Galaxy J7
5. Motorolka
W tej kolejności? ;)

Ten Honor i Huawei bardzo często są polecane, to chyba jedni z głównych kandydatów. Samsung s6 chyba trochę stary (Androidy szybko się starzeją jednak i są porzucane) + podobno słaba bateria która raczej nie spełnia wymogu przyzwoitej baterii z tego co widzę.

Czy to prawda, że bateria w Honorze trzyma dłużej niż w Hauweiu? Strasznie mnie to zdziwiło, bo to bliźniaki.

A inne flagowce z zeszłego roku? Taka Xperia XZ mi się bardzo podoba. Co prawda ponad budżet, bo w dobrych sklepach to jakieś 1600zł, ale gdybym upolował jakąś promocję i dorwał za np. 1400zł? Czasem się zdarzają jakieś promocje :) Jak się ma do takiego Honora/Huaweia?
W takiej kolejności, mniej więcej. Hłałeja drugi raz bym nie kupił.
Sony? Jak najbardziej.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71