DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #969345  autor: monika87
 01 sty 2018, 12:42
Witajcie,

Umowa w Orange kończy mi się 20 stycznia 2018. Aktualnie przebywam zagranicą i nie mam za bardzo jak jej przedłużyć.

Wymyśliłam więc, że przejdę z abonamentu na kartę wysyłając napisane pismo odręcznie skanem na bok orange żeby z dniem końca umowy abonamentowej przenieśli mój numer do oferty na kartę bo nie chce go stracić. Wtedy aktywowałabym sobie pakiet https://www.orange.pl/kid,4002009309,id ... tu_plus_gb za 25 zł na 31 dni mając tak samo jak teraz wszystko bez limitu również tu zagranicą (w ramach roamingu na terenie UE)

Mogę prosić o pomoc w zredagowaniu takiego pisma? Chcę mieć pewność, że wszystkie najistotniejsze informacje zostaną uwzględnione i moja dyspozycja zostanie zrealizowana. Żeby nie okazało się, że po 20 stycznia stracę numer :/

Z góry dzięki za pomoc.
 #969402  autor: forum_tg
 01 sty 2018, 20:16
To że kończy się umowa, nie oznacza że twoja umowa zostanie rozwiązana. Musisz operatora na 30 dni przed zakończeniem umowy wysłać pismo lub złożyć w punkcie. Czasami próbują Operatorzy oszukać i mówić że okresu rozliczeniowego - UKE ma swoje zdanie zgodne z literą prawa, czyli 30 dni przed końcem umowy.

Najlepiej wysłać listem poleconym oraz skan żeby przyśpieszyć.

pismo ma zawierać nr telefonu, informacje o wypowiedzeniu oraz czego oczekujesz.
Np.
Informuje, że z dniem 01.01.2018 rezygnuje z kontynuowania abonamentu dla numeru 987-654-321 i proszę o przeniesieniu numeru do systemu prepaid (tzw. na kartę). Wybieram taryfę "OFnK".

Po realizacji proszę o informację zwrotną że abonament został zakończony.

Pozdrawiam
Jan Kowalski
 #969406  autor: monika87
 01 sty 2018, 20:33
@forum_tg - dziękuję za podpowiedź, spróbuję w ten sposób, zobaczymy jak się do tego ustosunkują.

Do jakiej taryfy w Orange na kartę najlepiej byłoby aktualnie się przenieść? Od 5 lat miałam do czynienia wyłącznie z abo, na temat ofert na kartę nie mam bladego pojęcia.
 #969447  autor: zielony71
 02 sty 2018, 09:43
Obawiam się, że nie uda Ci się przejść na kartę drogą korespondencyjną. Na ogół wymaga to wizyty w salonie. Także zmiana rodzaju abonamentu czy nawet operatora będzie trudna, bo wymaga to podpisania umowy/aneksu.
Dobra wiadomość natomiast jest taka, że 20 stycznia, po zakończeniu umowy nie wyłączą Twojego numeru, tylko umowa przejdzie w umowę na czas nieokreślony, czyli z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Dotychczasowe warunki umowy z większości pozostaną bez zmian, poza tym, że jeśli miałaś jakieś rabaty promocyjne (z kuponu czy DUK) to je stracisz. Szczegóły znajdziesz w swojej umowie.
 #970670  autor: Gregrin
 08 sty 2018, 03:42
monika87 pisze:1. możliwość aktywowania tego pakietu: https://www.orange.pl/kid,4002009309,id ... tu_plus_gb
2. Rok ważności konta,
Orange ma dostępne tylko dwie taryfy na kartę Yes i free ale "logicznym wyborem" jest free.
Ja jednak chciałem zwrócić uwagę na "pomysł" korzystania z tego pakietu w roamingu. Obowiązuje zasada uczciwego korzystania (FUP) i gdy przez okres ostatnich 4rech miesięcy więcej wykorzystania/czasu mamy w roamingu to będą dopłaty niezależnie czy mamy pakiet czy nie. Jeśli załapie się na FUP (będą informować wcześniej sms'em) to z pakietem za minute rozmowy będzie sama dopłata 16gr a bez pakietu stawka cennikowa 29gr +16gr. Natomiast odbierane 5gr za min niezależnie czy mamy pakiet czy nie.
 #970797  autor: forum_tg
 08 sty 2018, 17:46
Nie przekazujcie informacji nieprawdziwych!!! to co chcą usilnie narzucić operatorzy, jest często niezgodne z prawem. Stanowisko UKE jest jasne! można wysłać pismo i się tym nie martwić.
Ja tak robiłem kilkukrotnie, wypowiadałem umowę z Orange, oczywiście żadnej nie uznali, dwie sprawy przekazałem do UKE i okazało się, że miałem rację i za każdym razem okres od kiedy Orange otrzymało pismo, do przeniesienia numeru do systemu "na kartę" był za darmo! nie zapłaciłem nic za korzystanie z telefonu (rozmowy/wiadomości/dane) i na końcu otrzymałem przeprosiny!

Oczywiście często łatwiej iść do salonu, ale nie jest to jedyna możliwość. Operatorzy chcą żeby userzy szli do salonu, bo jest szansa że sprzedawcy przekonają Klienta do przedłużenia umowy, czyli gwarancję wpływu pieniędzy (a może uda się jakieś dodatkowe usługi "wcisnąć")
 #970798  autor: zielony71
 08 sty 2018, 17:51
Ja też przekazałem sprawę do UKE i otrzymałem od nich odpowiedź, że migracja z abonamentu do prepaida nie jest unormowana przepisami i to jak to zorganizuje operator jest jego wewnętrzną sprawą. Fakt, że to już było ze 3 lata temu. Może się coś zmieniło, ale jak widać nie można mieć nigdy pewności.
 #970996  autor: maklos
 09 sty 2018, 16:27
Witam
Prosze potwierdzic czy jest mozliwosc migracji na karte w wypadku wyslania dyspozycji poczta / e-mail? Jestem w podobnej sytuacji co autorka posta. Pozdrawiam