DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #967062  autor: 7sekund
 18 gru 2017, 18:57
Witam,
chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów jest w stanie podać mi , w jaki sposób mogę ustawić w NJU Mobile na kartę blokadę połączeń z numerów zastrzeżonych ?

Tak samo chciałbym zapytać, w jaki sposób mogę skonfigurować telefon do obsługi MMS-ów? Wysłałem z ich strony SMSa do skonfigurowania MMS-ów ale przyszło info z numeru 111, że za chwilę dostanę SMS z konfiguracją MMS-ów no i czekam już na tego SMSa ze 3 godziny i nie przychodzi, a wybrałem poprawnie model telefonu...
Czy ktoś wie w czym problem i ile trzeba czekać?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 19:09 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Kolory są dla moderatorów, a szczególnie czerwony
 #967063  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 19:05
Blokada : BOK

MMS: u mnie karta działa na cfg z ORANGE nie musiałem nic robić

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967072  autor: 7sekund
 18 gru 2017, 19:44
No tak ale BOK w NJU kosztuje sporo i chciałbym tego uniknąć:-(
Pozostaje chyba tylko zablokować w smartfonie, bo na tym poziomie się da i będzie odrzucało.

A co do MMS-ów to jak ten problem rozwiązać? JA przeszedłem do NJU właśnie z Orange ale ta konfiguracja już nie działa teraz.

Mam jeszcze pytanie odnośnie poczty głosowej , bo deaktywowałem ją kodem i pisze, że jest już wyłączona, a guzik prawda, bo nadal jest aktywna . Co ciekawe wyłączyłem ją także przez panel klienta na stronie , a mimo to nadal jest aktywna i nie mam powiadomień Kto Dzwonił tak jak to było w Orange. Czy z tą pocztą głosową jak ją wyłączą to wtedy przyjdzie SMS z info czy nie wysyłają?
 #967074  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 19:50
http://www.njumobile.pl/obsluga/pomoc-t ... uslugi-MMS jest tu ustawianie ręczne. A BOK przeciez jest darmowe.


tel 690 610 610 dzwon z telefonu w innej sieci to wtedy zaplacisz za minute polaczenia normalna stawke a nie 5zł dzwoniac z numeru w nju mobile.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967075  autor: 7sekund
 18 gru 2017, 19:54
BOK w NJU jest płatny - tak widzę na stronie www oraz konsultant ze sklepu 690 300 400 też mi to potwierdził.
Z tym numerem 690 610 610 tez myślałem ale nie mam akurat pod ręką kogoś kto jest z innej sieci niz nju..:-( a wiem, że jak ktoś ma nielimitowane połączenia to za ten numer nie zapłaci :-)

Nooo tak ale ręcznie to ustawić to ja nie umiem, bo nie wiem kompletnie gdzie to znaleźć w smartfonie ... Mam Samsunga Galaxy J3 (2016)...
 #967076  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 20:02
Naciśnij APLIK. i wybierz USTAWIENIA
W zakładce POŁĄCZENIA wybierz WIĘCEJ SIECI, a następnie wejdź w SIECI KOMÓRKOWE
Zaznacz pole TRANSMIS. DANYCH PO SIECI i wejdź w NAZWY PUNKTÓW DOSTEPU
Naciśnij PLUS
Jako NAZWA ustaw MMS nju mobile
W pole APN wpisz mms
W pole NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz mms
W polu HASŁO wpisz mms
W pole MMSC wpisz http://mms.njumobile.pl
W pole PROXY MMS wpisz 192.168.006.104
W pole PROXY PORT wpisz 8080
Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
Jako TYP APN wpisz mms
Naciśnij MENU i ZAPISZ
Wróć do głównego ekranu
Wybierz APLIK., a następnie WIADOMOŚCI
Naciśnij MENU, a następnie USTAWIENIA
Wejdź w zakładkę SMS/MMS
W sekcji USTAWIENIA MMS, włącz opcje AUTOM. POBIERANIE i AUTOM. POBIERANIE W ROAMINGU

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967078  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 20:04
Naciśnij APLIK. i wybierz USTAWIENIA
W zakładce POŁĄCZENIA wybierz WIĘCEJ SIECI, a następnie wejdź w SIECI KOMÓRKOWE
Zaznacz pole TRANSMIS. DANYCH PO SIECI i wejdź w NAZWY PUNKTÓW DOSTEPU
Naciśnij PLUS
Jako NAZWA ustaw Internet GPRS
W polu APN wpisz internet
W polu NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz internet
W polu HASŁO wpisz internet
Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
Jako TYP APN wpisz default
Naciśnij MENU i ZAPISZ
Na liście APN postaw kropkę przy profilu Internet GPRS
Powróć do głównego menu i wybierz INTERNET
Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA
Wejdź w OGÓLNE
Przejdź do USTAW STRONĘ GŁÓWNĄ następnie z listy wybierz INNE
W pole USTAW wpisz www.njumobile.pl i naciśnij OK


Mam nadzieje ze znajdziesz i dasz rade.Wg mnie NJU nie jest dla ciebie

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967080  autor: 7sekund
 18 gru 2017, 20:13
kaspeed a czemu uważasz, że NJU nie jest dla mnie?

To co mi podaliście to już zrobiłem ale nic to nie dało.
Potrzebowałbym SMSa, który mi automatycznie to ustawi. Ponowni wybrałem model tel i wpisałem numer więc przyszło z nr 111 info, że dostanę za chwilę ustawienia, a one znowu nie przychodzą:-( . Nie rozumiem tego.
 #967081  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 20:22
To nie są do konca sms. W większosci telefonów z androidem jest to jako wiadomosc sieciowa.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967082  autor: 7sekund
 18 gru 2017, 20:24
Już zrestartowałem telefon po jako takim wpisaniu tych ustawień i o dziwo MMS-y wysyłam !! :-)

A teraz jest ten sam problem z ustawieniem internetu, bo konfiguracja automatyczna nie przychodzi ze strony NJU Mobile..

Internet też już zrobiłem i działa, jedynie co, to ta poczta głosowa mnie denerwuje, bo pisze, że jest nieaktywna, a jednak jest i nie wiem jak ją skutecznie wyłączyć.
Ma ktoś jakiś sposób może?