DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 22
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 22
 #965957  autor: kaspeed
 13 gru 2017, 09:17
No i jest tak:numer przeniosą bez podpisu.Play--->>Folx 24h. KOD DO SPRAWDZENIA NR *121# działa:-)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966238  autor: kaspeed
 14 gru 2017, 20:14
Mała akcja z Folx. Kolega przygarnoł odemnie kod polecający.Odebrał sim ale: wisi na ekranie dowozu karty sim.Pogadał z Folx= w ramach przeprosin za problemy wynegocjowaliśmy:
ja 2 miesiące łącznie do mojej subskrybcji.On do 3miesięcy dodatkowe 2 za problemy z aktywacją.:)
Takie rekompensaty rozumie.Wszystko wporządku. Gdyby komus problemy się pokazały warto pisać do nich.:)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966240  autor: KR2615
 14 gru 2017, 20:48
Z ciekawości spytam, na jakim telefonie była zamawiana ta karta?
 #966242  autor: kaspeed
 14 gru 2017, 20:58
Moja Huawei P8lite jego niewiem ale do czasu zamowienia wsio ok było potem okazalo sie ze kierowca mu sim dał ale jest problem z potwiedzeniem ze dostarczono kolega dalej oczekuje na kolejny etap tj skan kodu qr w apce.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966984  autor: Medelles
 17 gru 2017, 22:56
Przemyslenia po przeniesieniu nr:

1. dzwoniac z Orange na nr w folx gdy telefon jest wylaczony, abonent Orange slyszy tylko pikniecie i brak komunikatu glosowego "Osoba do ktorej dzwonisz ma wylaczony telefon badz jest niedostepna". Prolem zgloszony na chacie i pracuja podobno nad tym chyba juz 3 dzien.
2. Tu jest lepszy numer. Telefon z Niemiec +49 i dostaje komunikat nie ma takiego numeru, Ja moge ez problemu zadzwonic na niemiecki numer. Problem byl wczoraj zgloszone na chacie, podono zajeli sie sprawa i rzeczuywiscie po 3 godzinach naprawili to. Jednak na chacie brak jakiejkolwiek odpowiedzi o rozwiazaniu problemu. Wiec pytam dzisiaj co z moim problemem. Odpowiedz konsultantki, ze caly czas pracuja nad rozwiazaniem. Juz nawet nie chcialem jej mowic ze problem juz nie istnieje.

Rozmowa na chacie wyglada jakby sie rozmawialo z ludzmi z lapanki, bo co ma problem z brakiem powiadomienia w sieci orange, z pytaniem:nr tel, wersja oprogramowania, wersja apki folx. Co ma piernik do wiatraka.

Tak wiec folx to jakas dziwna zabawka trzech fajnych kolesi, ktorzy chcieli miec swoj biznes, nie pomysleli o szczegolach technicznych, systemie dystrybucji, ktora jest fatalna.

Mimo ze problem z niemieclimi polaczeniami przychodzacymi juz dziala, "konsultant" przed chwila pyta sie mnie czy wszystkie nr niemieckie nie moga sie do mnie dodzwonic. Skad ja mam wiedziec cy wszystkie, na pewno 2. I pracuja dalej ciezko nad problemem, ktory juz nie istnieje.

Fajne, maja to ze do UE rozmowy sa po 19 gr i jakosc calkiem dobra.
 #966986  autor: jarekt
 17 gru 2017, 23:16
Medelles pisze:"konsultant" przed chwila pyta sie mnie czy wszystkie nr niemieckie nie moga sie do mnie dodzwonic
Gdy dostaję tego typu pytanie (niezbyt mądre) to staram się odpowiedzieć równie "mądrze".

W tym wypadku powiedziałbym/napisał chyba coś takiego:
- Czy wszystkie numery niemieckie nie mogą się do Pana dodzwonić?
- Na razie sprawdziłem 630 tysięcy numerów więc nie wiem czy wszystkie, bo Niemców jest dużo.
 #966990  autor: Medelles
 17 gru 2017, 23:37
- Na razie sprawdziłem 630 tysięcy numerów więc nie wiem czy wszystkie, bo Niemców jest dużo.


To jest dobre Jarek, szkoda, ze nie wpadlem na to przed udzieleniem odpowiedzi.
 #966992  autor: Medelles
 17 gru 2017, 23:43
Medelles pisze:Przemyslenia po przeniesieniu nr:

1. dzwoniac z Orange na nr w folx gdy telefon jest wylaczony, abonent Orange slyszy tylko pikniecie i brak komunikatu glosowego "Osoba do ktorej dzwonisz ma wylaczony telefon badz jest niedostepna". Prolem zgloszony na chacie i pracuja podobno nad tym chyba juz 3 dzien.
I jeszcze dopisze: dzwoniac na wylaczony telefon folx, z Play lub T-Mobile, wszystko jest OK komunikaty o niedostepnosci takie jak powinny byc.

Czy ktos ma wiedze techniczna co moze odpowiadac za taki stan rzeczy ?
 #966994  autor: kaspeed
 17 gru 2017, 23:59
Ja wiem;) Chodzi o wymiany międzynarodowe dotyczące numeracji.To nie tylko problem z DE.UK miałem to samo.Ale nie zgłaszalem. Tak samo jest problem z identyfikacją nr w PL i UE.ZObacz jak identyfikuje: jako stacjonarny.Zanim wystartowali powinni zglosić wszędzie (P4) że mają nową numerację.....

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966999  autor: Medelles
 18 gru 2017, 01:17
kaspeed pisze:Ja wiem;) Chodzi o wymiany międzynarodowe dotyczące numeracji.To nie tylko problem z DE.UK miałem to samo.Ale nie zgłaszalem. Tak samo jest problem z identyfikacją nr w PL i UE.ZObacz jak identyfikuje: jako stacjonarny.Zanim wystartowali powinni zglosić wszędzie (P4) że mają nową numerację.....
No dobra, DE juz u mnie chodzi na dwoch numerach. Ale oni dalej rozwiazuja problem, ktorego juz nie ma. Tak Identufikuje sie jako 45 0xxx a nie 450 xxx to juz wiemy. A te wymiany miedzynarodowe to co to jest, to ich niedopatrzenie czy cos innego ? Jesli na moich numerach juz chodzi dodzwonienie z DE to czy dziala to juz dla wszystkich numerow w folx. Chodzi mi o to czy jesli zglosilem taki problem z moim nr i oni to naprawili to czy dziala to takze dla innych uzytkownikow.

!!!!! Mala prosba do tych ktorzy maja numer w folx i moga sprawdzic czy numer z zagranicy moze sie dodzwonic do was :) pewnie macie przyjaciol, kochanki, tesciow w UK DE i sam nie wiem gdzie jeszcze w UE :)
poproscie o tel na folx i sprawdzimy jak jest.
 #967036  autor: timi
 18 gru 2017, 15:20
Szczerze podziwiam entuzjastów tej niby sieci. Mnie w Warszawie nie udało się 2 tygodnie odebrać karty. Na moje zapytanie na czacie odpowiadają że mają 3 kierowców ( tak trzech) w okolicy dworca centralnego to można sobie tam podjechać :-)
To może lepiej już dać te karty do budki z kebabem pod centralnym. Byłby to taki "salon firmowy" tej sieci. Chyba lepiej poczekać te 3 miesiące jak sami padną.
Co się rzuca w oczy? Brak logistyki brak zaplecza brak pieniędzy i na koniec najważniejsze brak wszystkiego :-)
 #967037  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 15:26
CHodzi o bazę numeracji międzynarodową.Nie wiem jak to dokładnie wygląda od strony technicznej ale kazdy prefiks czy numeracja pula numeracji jest dostepna dla kazdego ISP na świecie. Stad pobierają informacje o numerach.Czy nr istnieje czy też nie.Podejżewam że gdzieś P4 poległo na tej linii.I stąd takie cyrk :shock: jak brak numeru itd. Nie analizowalem głębiej sprawy.Dodatkowo dodam że nie kazda bramka internetowa w stylu wjakiejsieci.pl pokazuje operatora.Tu też leżą widzę.


Jest to najbardziej na dziś zbugowana sieć pod względem podstaw. prefiks 450 numeracja P4 dlaczego PLAY nie dopilnował sprawy między narodowo?? No na szybko ruszali i nie wpadli na temat ewentualnych cyrków

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967038  autor: timi
 18 gru 2017, 15:31
Dodajmy jeszcze że po 14 dniach numer przepada.Tak czytam ten wątek i się zastanawiam co w tej niby sieci w ogóle działa? za co oni chcą bardzo wygórowaną stawkę 29.90 jakość cena.
Ktoś to kupi? czy jak skończą się darmowe kody to skończy się ten twór :-)
 #967039  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 16:14
No co działa hmmm sms,mms działa rozmowy net ( tu juz kwestia kto gdzie jest i jak działa u mnie średnio )

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967381  autor: muchakk
 20 gru 2017, 13:53
Orientuje się ktoś jak są rozliczane połączenia z Play do Folx'a? Jest to rozliczane jak do sieci Play?
 #967383  autor: muchakk
 20 gru 2017, 14:04
Dzięki za info. Co do Folx'a to niestety bardzo uboga ta sieć i ograniczona. Poprosiłem o wyłącznie roamingu z T-mobile gdyż mam często sytuacje gdzie telefon z LTE ląduje w 2G T-mobile. Otrzymałem informacje, że nie mają takiej możliwości. Priorytetów na karcie zmienić też nie mogą...
 #967389  autor: kaspeed
 20 gru 2017, 14:42
Trafiłes na niedouczonego konsula.Roaming zmienić mogą.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967502  autor: kaspeed
 20 gru 2017, 22:15
Ja jestem cały czas na linii Folx--->> ja i powiem tak grzebią niby a nic nie widać.Efektów brak.Zgłoszone problemy nie rozwiązane.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 5 z 22
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 22
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 22