DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #966856  autor: 24bis24
 17 gru 2017, 15:48
Aby dyskusja mogła toczyć się dalej to postanowiłem założyć swój pierwszy wątek na forum :D
Mogę potwierdzić, że pierwsze simki z czasów kiedy Play wchodził na rynek 2007 bez daty ważności bez problemu można zarejestrować i odpalić z aktywnymi usługami jakie były na starterze.
Startery, których data ważności kończyła się np.2011 i nie były aktywowane również bez problemu się rejestrują i działają jak te bez daty ważności.
Piszę o simkach Play.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 14:45 przez 24bis24, łącznie zmieniany 3 razy.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #966858  autor: jarekt
 17 gru 2017, 15:52
Ale napisz coś więcej (że chodzi o nieaktywny/nieaktywowany starter i jak to wygląda u różnych opów). Tylko nie w nowym poście - ten pierwszy edytuj, aż nabierze treści i formy :).
 #966931  autor: kaspeed
 17 gru 2017, 19:34
Comtu dużo gadać. Niektóre startery można odkurzyć niektóre po terminie już nie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966939  autor: TomekErek
 17 gru 2017, 20:01
Ja dwa tygodnie temu uruchomiłem starter Play na karte, który miał ważność do września 2015 a więc to już ponad dwa lata po terminie ważności i nie było żadnego problemu (starter odebrałem jakoś w wakacje 2013 roku w zamian za kod z nakrętki coli i była na nim naklejka z datą ważności i odgórnie przypisanym numerem 883 xxx xxx).

Rejestracja dokonana SMSowo przebiegła w ciągu kilku minut no i widać, że takiego startera Play nie "skonfiskował" i pozwolił go odpalić ponad 2 lata po terminie :D
 #966956  autor: kaspeed
 17 gru 2017, 20:56
Chyba PLAY jest najbardziej liberalny ku temu.Napewno miałem 2 sim z Tmobila które 3lata po juz nie mogłem odpalic.( Tu uwaga BOK załatwilo sprawe)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966982  autor: Gregrin
 17 gru 2017, 22:13
Remington pisze:TM na pewno unieważnia, nie wiedziałem, że można to przez BOK jeszcze negocjować.
Skoro ma się starter (jego puk i może numer seryjny) i widza numer w systemie bo nie został zabrany żeby ponownie wydać go w formie startera, to ma to sens ;)
 #966996  autor: kaspeed
 18 gru 2017, 00:01
Można probować.Mi się raz udalo.Ale to jest kwestia też ile mineło.U mnie bylo to moze pół roku.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967041  autor: tele2017
 18 gru 2017, 16:31
Jak była pod koniec roku zeszłego promocja GB za rejestracje w Orange to babka w kiosku wcisnęła mi jakieś stare startery orange. W całym podekscytowaniu że za chwile będe miał Neta za free nie sprawdziłem ważności przy kasie. Po powrocie do domu dopiero sie kapłem.
Tego samego dnia wybrałem się do sklepu z reklamacją i co?... babka wciska mi kit że nie odda pieniędzy bo starter będzie działał napewno, tylko trzeba najpierw zarejestrować jak wszystkie karty.
No to wracam do domu wkładam w telefon a on bez końca szuka sieci i nic. No to ide do sklepu z pretensjami - oddawaj kase bo bubla mi sprzedałaś nie działającego. Ona że kasy nie odda bo sam sobie jestem winien że nie umiem zarejestrować. Ja mówie że wiem że przez sms-a można. Ona mi "że tylko w telepunkcie". Użerałem sie z nią długo aż oddała kase zbulwersowana i więcej do tego sklepu nie chodze już nawet po gazety.

Dodam że nawet babce uwierzyłem przez chwile że da się reaktywować przeterminowany numer orange. W tamtym czasie miałem spora niewiedze techniczną na temat działania sieci GSM i kart SIM.
 #1019545  autor: Gomez-C4
 25 wrz 2018, 18:51
@24bis24 , ale mówisz ogółem o wszystkich kartach w PLAY ? np. stare RBM 1 i RBM 5 także sukcesywnie wyłączają ? czy startery ze starym PInK także do odstrzału ? generalnie skąd masz tą informację ? sprawdzałeś to empirycznie czy to tylko na zasadzie plotek " bo ktoś coś powiedział " ? :D
 #1019548  autor: krychu3
 25 wrz 2018, 19:00
rzecznik na blogu dał wyraźnie do zrozumienia że karty mają swoją ważność i się wystrzegać z aukcji więc prawdopodobnie wszystko starsze/bez daty niedługo pójdzie off.
 #1019588  autor: jarekt
 25 wrz 2018, 20:36
@marcz, niektóre startery bez dat były wydawane w ramach promocji. W regulaminie promocji jest podana data, do której są one ważne (z reguły znacznie krócej niż 3 lata, bo to zawsze były resztki magazynowe, choć czasami było tego kilka tysięcy).
Tak było np. z ostatnimi promocjami PnKSurf ("starter youtubera").

Bardzo stare startery miały niby 5 lat (Regulamin), a potem 3 lata od wyprodukowania, ale daty produkcji też nie uświadczysz. Ale nie były blokowane po takim czasie.
Temat chciałem rozgryźć w tym wątku viewtopic.php?f=22&t=92027
ale nikt nie pomógł (a tylko przy pomocy innych mogłem to zrobić).
 #1020388  autor: macqmacq
 27 wrz 2018, 20:39
marcz123456 pisze:Ale co z kartami bez daty ważności? Nie na wszystkich starterach jest ta data.
Tak jest np. w przypadku darmowych starterów w ramach różnych promocji od redbula - trzeba wtedy odszukać regulaminy, a tam jest napisany termin ich ważności ;)
 #1025611  autor: ign123
 13 paź 2018, 15:22
Koledzy, mam w szufladzie kila darmowych starterów PLUSa (opisanych "Ja + karta sim", a na naklejce z kodami kreskowymi jest napisane "Pakiet rekl Plus rozm,smsy i 3GB 3zł") z datą ważności 2018-11-02 ("Aktywacja możliwa do dnia 2018-11-02").
Pytania:
1. Czy Plus restrykcyjnie przestrzega dat ważności starterów i 3.11 będą do wyrzucenia (jeśli ich nie aktywuję), czy też mogą jeszcze sobie poleżeć i poczekać?
2. Jaka jest ważność połączeń wychodzących na tym starterze?
 #1025614  autor: macqmacq
 13 paź 2018, 15:47
ign123 pisze:Koledzy, mam w szufladzie kila darmowych starterów PLUSa (opisanych "Ja + karta sim", a na naklejce z kodami kreskowymi jest napisane "Pakiet rekl Plus rozm,smsy i 3GB 3zł") z datą ważności 2018-11-02 ("Aktywacja możliwa do dnia 2018-11-02").
Pytania:
1. Czy Plus restrykcyjnie przestrzega dat ważności starterów i 3.11 będą do wyrzucenia (jeśli ich nie aktywuję), czy też mogą jeszcze sobie poleżeć i poczekać?
2. Jaka jest ważność połączeń wychodzących na tym starterze?
ad.1 - ja bym nie ryzykował :wink:
ad.2 - pewny nie jestem, ale z reguły jest to 14 dni? :/
 #1025935  autor: Robin560
 14 paź 2018, 20:23
mam starter orange ważny do 31.12.18. da radę go aktywować po tej dacie?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: