Telekomunikacja jak na dłoni

[Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderatorzy: darkangel, thonka, Kaczy, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Postprzez Symulant » 16 gru 2017, o 08:17

bora1410 napisał(a):Wtedy rozbijając to na 4 miesiące to wychodzi 47,5 GB na miesiąc.

Tak to nie działa. Pkt 4 regulaminu usługi Darmowy Internet po doładowaniu mówi, że środki z bonusu wykorzystane są w pierwszej kolejności przed danymi otrzymywanymi w pakiecie zgodnym z posiadaną taryfą.
Symulant
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Huawei P9
Sieć: Orange

Postprzez michaelred » 16 gru 2017, o 13:41

Ile idzie max ugrac przy przedluzeniu na 2 abonamentach no limit + 10gb neta(5gb+ 5gb za przedluzenie) i jak to jest liczone? Mam tylko 2 abo w Orange i zadnej innej uslugi nie chce :P
michaelred
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: iOcean X7 HD
Sieć: Orange / T-Mobile

Postprzez Robin560 » 16 gru 2017, o 18:21

ktoś orientuje się czy są jakieś bonusy za staż w sieci ponad 10 lat?
Robin560
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Xiaomi redmi note 4
Sieć: Play, RBM,T-mobile, inne testowo

Postprzez Symulant » 16 gru 2017, o 18:24

Obecnie Orange dzieli klientów na nowych, którzy przychodzą do sieci i starych, którzy już w niej są. Twój staż pod względem bardziej atrakcyjnej oferty nic Ci nie daje w stosunku do osób, które przykładowo mają staż dwóch lat i przedłużają umowę.
Symulant
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Huawei P9
Sieć: Orange

Postprzez Gregrin » 16 gru 2017, o 20:20

bora1410 napisał(a):A jak doładuje za 100 plnów to poza 10 złotych bonusowych powinno się dostać dodatkowo 50 GB?

Warto włączyć skarbonkę to jeszcze 5zl wpadnie :) Skarbonkę można włączyć dopiero po 31dniach w sieci ale jeśli numer będzie przenoszony to warto skorzystać z promocji zaproś znajomego (chętnie zaproszę a dodatkowo na forum jest osobny temat z osobami zapraszajacymi ;)) i na 3m-ce mamy nielimitowane rozmowy i 100GB.
bora1410 napisał(a):Wtedy rozbijając to na 4 miesiące to wychodzi 47,5 GB na miesiąc.

I co miesiąc o 1GB więcej czyli 48,5; 49,5; 50,5 itd.
Symulant napisał(a):Tak to nie działa. Pkt 4 regulaminu usługi Darmowy Internet po doładowaniu mówi, że środki z bonusu wykorzystane są w pierwszej kolejności przed danymi otrzymywanymi w pakiecie zgodnym z posiadaną taryfą.

W praktyce pakiet idzie w pierwszej kolejności a dodatkowo "resztki" z poprzedniego miesiąca (również nieregulaminowo) się sumują (mowa również o pakiecie bo bonus ma w regulaminie sumowanie).

Wszystko opisane w [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez lordoza_greg » 17 gru 2017, o 11:42

Cześć, umowa kończy mi się na początku lutego
obecnie place za 2 karty sim (telefon + sim internet) po rabatach (zgoda marketingowa, efaktura, orange open extra - bo mam też swiatlowod) = 18 pln. 2 lata temu dostalem 30% zniżki w DUK

Dzisiaj miła pani (jeszcze nie wypowiedziałem umowy - dziś jade to zrobić) zarzekała się, że za to samo mogą dać -20% na abonament, zadnych miesiecy gratis itp = 39,99:
abonament 29,99 - standardowy + 10gb
internet 10 - 20gb

Jest szansa ugrać coś więcej bo podwyżka o 100% żeby mieć 30GB danych których nigdy nie wykorzystam średnio mi pasuje? A zniżka za Love ewentualnie wejdzie dopiero za rok jak mi przedlużą światłowód...
Czy jak wypowiem umowę teraz to mogę jeszcze to wycofać i przenieść się np do plusha czy lepiej od razu sie przenieść i nie bawić w wypowiedzenie?
lordoza_greg
Obserwator
Obserwator

Postprzez zielony71 » 17 gru 2017, o 12:30

Od razu złóż wniosek o przeniesienie do plusha. To zadziała tak samo jakbyś złożył zwykłe wypowiedzenie, a nie będziesz musiał później nic odkręcać.
Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
zielony71
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: lumia

Postprzez nigrin » 17 gru 2017, o 14:45

zielony71 napisał(a):Od razu złóż wniosek o przeniesienie do plusha. To zadziała tak samo jakbyś złożył zwykłe wypowiedzenie, a nie będziesz musiał później nic odkręcać.

Stoję przed podobnym ruchem.
Plush abonament, czy na kartę będzie sensowniejszy, jeżeli nic nie ugram ?
nigrin
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez zielony71 » 17 gru 2017, o 14:59

Oczywiście na kartę.
Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
zielony71
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: lumia

Postprzez Gregrin » 17 gru 2017, o 15:26

nigrin napisał(a):Plush abonament, czy na kartę będzie sensowniejszy, jeżeli nic nie ugram ?

Jestem karciarzem wiec u mnie inna opcji niż karta odpada ;)
Ale patrząc obiektywnie to karta wychodzi za 20zl z promocja 5te doładowanie gratis. Wystarczy uruchomić ta opcje i ładować cały czas jednakowa kwota żeby mieć te 20% taniej. Rozne kwoty powodują ze 5te doładowanie gratis będzie rowne najniższej a tym samym oszczędność będzie mniejsza. Dodatkowo po przeniesieniu pakiety kosztuja polowe przez pierwsze 3m-ce. Wszystko opisane oczywiście tutaj [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl
Ewentualnie gdy trzeba więcej GB to abo na czas nieokreślony za 25zl i bonus za staż 2/4/6/10GB po 3/6/12/24m-cach ale wtedy czemu nie prepaid w orange ;)
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez nigrin » 17 gru 2017, o 15:26

zielony71 napisał(a):Oczywiście na kartę.

Jak uda mi się dodzwonić do DUK, zrobię rozeznanie, czy bez wypowiedzenia coś uda się zwojować, jak nie przejdę się do plusa, zdecydowanie lepsza opcja niż wypowiedzenie.
Rozumiem, ze nie ma problemu, aby z karty wskoczyć do innego operatora w razie czego ze swoim dotychczasowym numerem ?
nigrin
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Gregrin » 17 gru 2017, o 15:34

nigrin napisał(a):Rozumiem, ze nie ma problemu, aby z karty wskoczyć do innego operatora w razie czego ze swoim dotychczasowym numerem ?

Bez problemu i najszybciej bo nie ma żadnych okresów wypowiedzenia.
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez harys » 17 gru 2017, o 16:14

zielony71 napisał(a):Od razu złóż wniosek o przeniesienie do plusha. To zadziała tak samo jakbyś złożył zwykłe wypowiedzenie, a nie będziesz musiał później nic odkręcać.
I nic pozniej nie trzeba dawac znac w pluszu?

Wysłane z Le pro 3
harys
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Gregrin » 17 gru 2017, o 16:20

harys napisał(a):I nic pozniej nie trzeba dawac znac w pluszu?

Wniosek o przeniesienie składasz w plushu a właściwie udzielasz im pełnomocnictwa żeby zrobili to za ciebie (załatwili z obecnym operatorem). Gdybyś się rozmyślił to u obecnego operatora stwierdzasz ze chcesz to odwołać i nie oddają numeru i jeśli przenosiłeś się na kartę to sprawa się kończy.
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez harys » 17 gru 2017, o 16:22

Extra, to chyba najmniej inwazyjna opcja zeby zasymulowac ucieczke z sieci i walczyc o -40% ;)

Edit: niestety nie da sie zlozyc wniosku o przeniesienie przez neta :/

Wysłane z Le pro 3
harys
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta abonamentowa