DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #966656  autor: Jamkassi222
 16 gru 2017, 19:11
Witajcie,

Poszukuję oferty na kartę do przeniesienia numeru dla starszej osoby. Wymagania:
-długa ważność konta
-darmowe połączenia w sieci/na wybrany numer
Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)
 #966661  autor: 24bis24
 16 gru 2017, 19:23
orange z numerem bez limitu

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #966663  autor: sa
 16 gru 2017, 19:28
No i trzeba włączyć RWK a wybrany numer koszt na m-c bodajże 3zł
 #966665  autor: wasylek
 16 gru 2017, 19:34
sa pisze:No i trzeba włączyć RWK a wybrany numer koszt na m-c bodajże 3zł
3zł kosztuje aktywacja, po 100 dniach jest darmowa aktywacja.

Ja polecam Virgin Freemium otrzymujemy co miesiąc darmowe 30minut,30smsów i 300mb, a po doładowaniu rok ważności konta.
 #966667  autor: 24bis24
 16 gru 2017, 19:44
3zł kosztuje aktywacja, po 100 dniach jest darmowa aktywacja.
po 93 dniach
wasylek pisze:Ja polecam Virgin Freemium otrzymujemy co miesiąc darmowe 30minut,30smsów i 300mb, a po doładowaniu rok ważności konta.
włączenie Freemium daje RWK

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #966668  autor: ReVoLTEa
 16 gru 2017, 19:46
Jamkassi222 pisze:Witajcie,

Poszukuję oferty na kartę do przeniesienia numeru dla starszej osoby. Wymagania:
-długa ważność konta
-darmowe połączenia w sieci/na wybrany numer
Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)
Najpierw trzebaby określić jaka sieć działa najlepiej w miejscu zamieszkania tej osoby bądź najczęstszego korzystania. Ja polecam Orange (teraz no limit za 25zł, albo pakiety minut w niezłych cenach0, albo T-mobile (tak samo no limit za 25zł albo wszystko dziennie za 1zł - ale pobierają całą złotówkę z góry od razu za skorzystanie np. jeden sms albo minuta rozmowy i potem masz cały dzień darmo, RWK jest ustawiany po wyborze tej opcji a wydłużany po doładowaniu konta.
Dlaczego te sieci? Bo działają najlepiej.
Nie polecam play ani wirtualnych wynalazków w rodzaju virginów i innych, cena to nie wszystko, to ma działać.
 #966669  autor: adacomp
 16 gru 2017, 19:49
Play Odnowa - brak ważności konta oraz Stan Darmowy (rozmowy i sms) do P4 (Play/RBM/Fakt).
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 22:13 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Informacja wprowadza w błąd. Stan Darmowy dotyczy też MVNO działających na sieci P4.
 #966670  autor: 24bis24
 16 gru 2017, 19:50
ReVoLTEa ale po co twórca wątku ma płacić za coś czego nie potrzebuje?

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #966671  autor: sa
 16 gru 2017, 19:51
wasylek pisze:
sa pisze:No i trzeba włączyć RWK a wybrany numer koszt na m-c bodajże 3zł
Ja polecam Virgin Freemium otrzymujemy co miesiąc darmowe 30minut,30smsów i 300mb, a po doładowaniu rok ważności konta.
Tak. ale mi chodziło o to ile kosztuje wybrany numer czyli był z tego co pamiętam za 3 zł na m-c, a nie aktywacja RWK w orange za 3 zł przez pierwsze 3 mc-e...
A co do oferty Freemium może ta osoba potrzebuje więcej niż 30 minut a wtedy Freemium już nie jest takie atrakcyjne.Równie dobrze można polecić ODnowę z playa gdzie w sieci jest za darmo tylko trzeba pamiętać by zadzwonić poza sieć raz na m-c.Albo fakt mobile 15 gr bez kombinowania z pakietami a i pakiety też są tylko droższe.
 #966672  autor: Gregrin
 16 gru 2017, 19:52
Jamkassi222 pisze:-darmowe połączenia w sieci/na wybrany numer
Jeśli będzie dzwonione tez na inne numery to taryfa OdNowa w Play. Stan darmowy do play, konto ważne bezterminowo i minuta w pakiecie (pakiet tez ważny bezterminowo) do innych sieci za 15gr/min.
Dodatkowo po przeniesieniu z innej sieci do play za darmo dostajemy bonus 500zl 50GB na 5m-cy!

Jedynym problemem jest gdy w danym okresie rozliczeniowym nie wykonamy płatnej aktywności (czyli nie zadzwonimy/wyślemy sms'a POZA play. Korzystanie z internetu, pakietu zalicza się już do płatnej aktywności.) to skasuje z konta 2zl i wyłączy stan darmowy i trzeba będzie go ponownie włączyć. Opłaty 2zl można uniknąć kupując za wszystkie środki z konta głównego pakiety (minut/sms/netu -co kto potrzebuje). Jest to o tyle "fajne" ze pakiet jest ważny bezterminowo wiec nic się nie zmarnuje. 12scie miesięcy pod rząd bez płatnej aktywności spowoduje prawdopodobnie wyłączenie numeru.

Zwrócę tez uwagę ze najtańszy "nolimit" rozmów (kom i stac) to aktualnie 9,90 i to w ofercie abonamentowej na czas nieokreślony (niestety 30zl aktywacja) i maja nawet jakaś darmowa opcje ze 100ma minutami, sms'ami i MB'ami za darmo przez 6mcy (ale dalej jest aktywacja 30zl) w neti http://mobile.netia.pl/ 120zl rocznie i nie trzeba o nic się martwic tyko płacić rachunki ;)
adacomp pisze:Stan Darmowy (rozmowy i sms) do P4 (Play/RBM/Fakt).
A nie obejmowało to tez MVNO czyli np virgin, viking itd ?
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 20:38 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #966674  autor: kamerling
 16 gru 2017, 19:56
ReVoLTEa pisze:
Jamkassi222 pisze:Witajcie,

Poszukuję oferty na kartę do przeniesienia numeru dla starszej osoby. Wymagania:
-długa ważność konta
-darmowe połączenia w sieci/na wybrany numer
Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)
Najpierw trzebaby określić jaka sieć działa najlepiej w miejscu zamieszkania tej osoby bądź najczęstszego korzystania. Ja polecam Orange (teraz no limit za 25zł, albo pakiety minut w niezłych cenach0, albo T-mobile (tak samo no limit za 25zł albo wszystko dziennie za 1zł - ale pobierają całą złotówkę z góry od razu za skorzystanie np. jeden sms albo minuta rozmowy i potem masz cały dzień darmo, RWK jest ustawiany po wyborze tej opcji a wydłużany po doładowaniu konta.
Dlaczego te sieci? Bo działają najlepiej.
Nie polecam play ani wirtualnych wynalazków w rodzaju virginów i innych, cena to nie wszystko, to ma działać.
Wypowiedź mogę podsumować tak - #zaslepionynienawisciadoplay

Ja odpaliłem mojej babci taryfę RBME na kartę w Play. W skrócie wygląda to tak:

- doładowanie za 50 zł na 3 miesiące celem utrzymania połączeń wychodzących
- raz włączyłem pakiet za 20 zł : nolimit na stacjonarne i komórki na 30 dni. Ostatniego dnia jego ważności uruchamiam pakiet za 10 zł - 100 min do wszystkich, co w efekcie robi NO-LIMIT

tak pi razy drzwi, koszt miesięczny to 16-17 zł, z czego dyszkę wydaje się na pakiet i te 6-7 miesięcznie zostaje, albo i też nie, bo babcia może zadzwonić sobie za granicę.

Oczywiście zasięg jest, wszystko działa. Ale malkontenci dalej będą p*******, że Play to g****, że nie działa, itp itd. BREDNIE. Na wiosce jest super zasięg i nawet LTE. Oczywiście, nie piszę, że na każdej wiosce w PL. Tak jak było radzone na samym początku - grunt to sprawdzić jakie sieci sprawdzą się najlepiej. I nie generalizować, że np. wirtualne na starcie odpadają, bo nie działają.
 #966687  autor: jarekt
 16 gru 2017, 20:21
Gregrin pisze:
adacomp pisze:Stan Darmowy (rozmowy i sms) do P4 (Play/RBM/Fakt).
A nie obejmowało to tez MVNO czyli np virgin, viking itd ?
Nie tylko że obejmowało ale nadal obejmuje :) (@adacomp ma podstawową wiedzę)

Na sieci P4 działa obecnie 12 opów/marek (MVNO + 3 marki P4):
1.Play 2.RBM 3.FaktM (marki P4)
4.Virgin 5.Vikings
6.Netia 7.Inea 8.Vectra 9.IZZI 10.TruPhone 11.nc+
12.Folx (nowość)

I przy aktywnym Stanie Darmowym (darmowym lub płatnym) rozmowy i SMSy do tych wszystkich "opów" są darmowe.
 #966693  autor: darekka
 16 gru 2017, 20:36
Jeśli Plus ma dobry zasięg to może a2mobile i nolimit rozmów za 9,90zł/msc? Jak Play śmiga to RBMenergy i kombinowanie z nolimitem rozmówza 20zł. przedłużacy 100minutami za 10zł. Ewentualnie Playodnowa i Stan Darmowy-warunek kilka sekund połączenia z inną siecią lub SMS poza sieć miesięcznie, bo Stan Darmowy się wyłączy i skasują 2 zł.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 20:40 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #966694  autor: Gregrin
 16 gru 2017, 20:36
ReVoLTEa pisze:Trzeba patrzeć na sieć i jej dostpność a potem na cenę.
Szukając oferty dla starszej osoby która tylko dzwoni ??
 #966695  autor: ReVoLTEa
 16 gru 2017, 20:38
Gregrin pisze:
ReVoLTEa pisze:Trzeba patrzeć na sieć i jej dostpność a potem na cenę.
Szukając oferty dla starszej osoby która tylko dzwoni ??
No a jak inaczej? Po co jej telefon w sieci która "prawie" ma zasięg w jej miejscu zamieszkania?

Nie wiemy gdzie ta osoba mieszka. Może to wieś albo bardzo mała miejscowość?
 #966696  autor: Gregrin
 16 gru 2017, 20:43
Sorry, chyba mnie zamroczyło bo zamiast "dostępność" przeczytałem "pojemność" xD
To nie zmienia jednak faktu ze do rozmów, play, nawet gdyby w danej lokalizacji działał na roamingu krajowym nie będzie sprawiał problemów.
 #966700  autor: ReVoLTEa
 16 gru 2017, 20:47
Gregrin pisze:Sorry, chyba mnie zamroczyło bo zamiast "dostępność" przeczytałem "pojemność" xD
To nie zmienia jednak faktu ze do rozmów, play, nawet gdyby w danej lokalizacji działał na roamingu krajowym nie będzie sprawiał problemów.
A więc po co pośrednik jak mozna to mieć bez roamingu krajowego? Przecież plej nie ma nadzwyczajnej oferty która by uzasadniała go nawet jako pośrednika w dostępie do innych istniejących działających sieci.
 #966702  autor: zoltan666
 16 gru 2017, 20:52
darekka pisze:Ewentualnie Playodnowa i Stan Darmowy-warunek kilka sekund połączenia z inną siecią lub SMS poza sieć miesięcznie, bo Stan Darmowy się wyłączy i skasują 2 zł.
Jeśli skasują 2 zł. to Stan Darmowy się nie wyłączy.
 #966704  autor: 24bis24
 16 gru 2017, 20:56
zoltan666 pisze:Jeśli skasują 2 zł. to Stan Darmowy się nie wyłączy.
jeśli będzie na KG kasa

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #966711  autor: Gregrin
 16 gru 2017, 21:08
ReVoLTEa pisze:A więc po co pośrednik jak mozna to mieć bez roamingu krajowego? Przecież plej nie ma nadzwyczajnej oferty która by uzasadniała go nawet jako pośrednika w dostępie do innych istniejących działających sieci.
A wiec weź warunki z pierwszego postu i daj mi lepsza ofertę niż odnowa.
Bo przy tych założeniach odnowa będzie... ~darmowa. Ewentualnie będzie trzeba "wygenerować" jedna aktywność. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz wyliczenia jarekt ze za parę zl starczy to na kilkaset lat :P