DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 32 z 33
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
 #930980  autor: harys
 12 cze 2017, 12:31
@viggen niedługo każdy bedzie mógł mieć kawałek Playa. Wchodzą na giełdę w wakacje. Pytanie na co pójdzie kasa z emisji. Czy na zaspokojenie '' potrzeb'' dotychczasowych właścicieli czy podniosą kapitały a cash pójdzie w inwestycje
 #930985  autor: hoegaarden
 12 cze 2017, 12:37
harys pisze:@viggen niedługo każdy bedzie mógł mieć kawałek Playa. Wchodzą na giełdę w wakacje. Pytanie na co pójdzie kasa z emisji. Czy na zaspokojenie '' potrzeb'' dotychczasowych właścicieli czy podniosą kapitały a cash pójdzie w inwestycje
Lwia część pewnie pójdzie na spłatę długów: http://www.parkiet.com/artykul/26,15152 ... cieli.html
 #930987  autor: viggen
 12 cze 2017, 12:42
@harys
Nikt nie wiem co będzie z Play. Może ich kupi ktoś z zagranicy i zainwestuje w stacje bazowe? A może Play rozmontują, bo w końcu zrobił co miał zrobić na rynku - obniżył ceny (przy pomocy UKE i Strężyńskiej ale zrobił). Każdy podmiot kupi po kawałku P4 a potem za kulisami sie dogadają :)

P4 to jest zaleta taka, że śmiga od razu na najnowocześniejszej technologii, od razu zaczął od 3G i ma monolit techniczny (wszystko na Huawei). Gdyby mieli zasięg ogólnopolski mogliby być nr 1 w Polsce jakościowo.
Tylko powtarzam - czy do tego kiedyś dojdzie? Obawiam się, że nie. Roaming nie zniknie (taki model biznesu P4 - wg mnie narzucony przez UKE na inne sieci aby wpuszczać obowiązkowo na nadajniki swoje Play) i na pewno voice zostanie. Zauważmy, że Play na razie o VoLTE w ogóle nie myśli a pasma na voice (głównie 3G 2100) są przerzucane na LTE, gdzie voice nie ma. A te ok 12 mln gadających gęb trzeba gdzieś pomieścić ;) (pozostaje połamane 900 na 3G i 2G, oraz 2 nośne na 2100 a to troszkę mało) oraz 1800GSM (średniej jakości), które pewnie z czasem również do LTE wrzucą))

Odnośnie długów. Każda sieć lata na kredytach, tylko że Play to taki Dawid przy Goliatach Orange/TMobile. Wydaje mi się, że P4 chce w końcu zacząć zarabiać. Sprzedaż akcji pójdzie na łatanie zadłużenia a to pozwoli na kolejne kredyty. Kolejne kredyty, oszczędność na roamingu i kasa na stacje powinna być. Ale to opinia moja. Nikt nie wie co ta sieć ma w planach.
 #931001  autor: sa
 12 cze 2017, 13:44
Kryniczanin pisze:Play powinien na początek zablokować całkowicie roaming krajowy w miejscowościach gdzie ma swój zasięg.
O to jeszcze nie przejdzie za dużo dziur w zasięgu na terenie jednego miasta.To że w mojej dzielnicy zasięg jest super nie znaczy że tak jest gdzie indziej.Play musi zdecydowanie zwiększyć ilość nadajników by się na ten krok zdecydować.
 #931165  autor: marcz123456
 13 cze 2017, 12:36
Byłem właśnie ostatnio u rodziny na wsi, gdzie jest dość szarpany zasięg. Najlepiej wychodzi Orange, potem T. Na końcu Plus i Play.
U siebie mam znowu odwrotnie, korzystam z zasięgu Plusa, bo najlepszy.
Już jakiś czas temu do zasięgu Orange był brak dostępu, ale okazało się że również T mi zablokowali. Musiałem się zadowolić słabym macierzystym i Plusem.
 #950967  autor: Ruben
 17 wrz 2017, 11:33
Jak u Was jest z tym powrotem do lejka 3Mb? U mnie na TM i Orange jest 3/1 a na Plusie 3/2.
 #966519  autor: klaudia123
 16 gru 2017, 00:00
harys pisze:Play teraz stoi pod ścianą i raczej ręki nikt do niego nie wyciągnie.
zapłać dostaniesz...
sa pisze:Pewnie tak ale jak widać gdy potrzeba potrafią się dogadać.Co nie zmienia faktu że play musi nie ma wyboru zwiększyć ilość własnych nadajników bo roaming zaczyna ich przygniatać .Mówiąc wprost dojrzewają do przymusowej zmiany.
PLAY = wifi sieć... i długo długo to się NIE zmieni...


Kryniczanin pisze:Play powinien na początek zablokować całkowicie roaming krajowy w miejscowościach gdzie ma swój zasięg.
Nie zablokuje, bo te jego 2-3 stacje, na 5-8 partnera obsługują POL i jakoś pokrycie mają, zbyt słaba jest siateczka pokrycia miast... Rozwiązują to magnetyzmem sieci własnej = mniej reklamacji.
viggen pisze:P4 to jest zaleta taka, że śmiga od razu na najnowocześniejszej technologii, od razu zaczął od 3G i ma monolit techniczny (wszystko na Huawei). Gdyby mieli zasięg ogólnopolski mogliby być nr 1 w Polsce jakościowo.
Do pewnego momentu, wystarczy oprogramowanie do H, bez ingerencji sprzętowej - ale PLUS za sieć, jak już są to wszystko co mają...


PLAY do końca świata będzie jechał na roamingu, nie wybuduje sieci jaką ma NW! - wioski, drogi... zawsze dziura. Musiałby zrobić jedno - wejść na miejsca Nw! - albo poprzez swoje graty, albo emitować swój sygnał z ich infrastruktury - która jest na to gotowa... Niedawna współpraca z O ma na tym polegać, dostawią się do stacji wlanej O. Ale jest problem Excel...
Play po wybudowaniu własnej sieci, może mieć roaming tylko np. w 2g - tańszy... lub wszystko ale z lejkiem na @net.
Zadziwiająca jest polityka Nw! - hipersuper a ciągle grzebią, dokładają, wymieniają a $$$$$ leci.. A Play co, stacja = wszystko co mamy ma obsługiwać i .

Co do Ofert, PLAY będzie je miał gorsze - a raczej konkurencja będzie polepszać. POJEMNOŚĆ to zaleta Nw! - o ile nie zaoszczędza na stacji. Plusa celowo pomijam, od czasy wykrojenia LTE900, mam problem z połączeniami 17-19 :smt005 cofamy się cofamy...
 #966529  autor: Kryniczanin
 16 gru 2017, 05:54
Nie zablokuje, bo te jego 2-3 stacje, na 5-8 partnera obsługują POL i jakoś pokrycie mają, zbyt słaba jest siateczka pokrycia miast... Rozwiązują to magnetyzmem sieci własnej = mniej reklamacji.
Jest bardzo wiele miejscowości gdzie mamy stosunek 1:1 w liczbach stacji a fizycznie na stacji Play ma dużo więcej pasma od N.

Są też miasta gdzie Play ma przewagę choćby Dzierżoniów.
 #966531  autor: iphoneski
 16 gru 2017, 06:57
Kryniczanin pisze:
Nie zablokuje, bo te jego 2-3 stacje, na 5-8 partnera obsługują POL i jakoś pokrycie mają, zbyt słaba jest siateczka pokrycia miast... Rozwiązują to magnetyzmem sieci własnej = mniej reklamacji.
Jest bardzo wiele miejscowości gdzie mamy stosunek 1:1 w liczbach stacji a fizycznie na stacji Play ma dużo więcej pasma od N.

Są też miasta gdzie Play ma przewagę choćby Dzierżoniów.
Podobnie Bydgoszcz, wszystkie stacje z kompletem pasm. U mnie z play 2600 jest lepszy sygnał niż z 1800 Orange.
O plusie nie wspominam, bo nie dość, że słaby zasięg to jeszcze to co dociera przeciążone do granic.
 #966763  autor: WOJTAS
 17 gru 2017, 07:21
U mnie dalej blokada 3-1, widocznie gdzieś testują podniesienie prędkości
 #966768  autor: piotrzet
 17 gru 2017, 09:40
Szkoda? Chcesz mieć normalne prędkości to się przenieś do konkurencji a nie. Bardzo dobrze tak straciłby tylko na tym Orange

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 32 z 33
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33