DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #966377  autor: KamQiX
 15 gru 2017, 15:12
Witam,

Poszukuję dobrego, używanego smartfona do 600 zł i jest to górna granica, nie do przekroczenia. No chyba że ktoś jest chętny kupić mojego Xiaomi Redmi Note 4 za więcej niż 600 zł, wtedy ja dołożę do swojego nowego nabytku :D

Ale do rzeczy. Smartfon ma służyć głównie do przeglądania internetu, oglądania YouTube, oglądania filmów w max. 720p. Oprócz tego wiadomo - do dzwonienia i pisania SMSów.

Na oku mam obecnie:
- HTC One A9
- HTC One A9s
- LG G4,
- Motorola Moto G5s,
- iPhone 5S,
- Samsung Galaxy S5 Neo

Nie ukrywam, że telefon musi się podobać, a przede wszystkim wyglądać inaczej niż obecnie posiadany przeze mnie Redmi Note 4. Bo właśnie to jest powodem mojej chęci wymiany telefonu - ma być inny, bo mi się obecny znudził. Fajnie jakby miał fizyczny przycisk Home lub przynajmniej dotykowy, ale jakoś uwypuklony jak w przypadku Moto G5s.

Jako osoby, które siedzą w temacie smartfonów dłużej niż ja (ja od wczoraj) to co możecie mi zaproponować w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam :)
 #966415  autor: Xy
 15 gru 2017, 17:05
Niemożliwe... Zamieniasz kultowy, doskonały, wspaniały übertelefon Xiaomi na coś innego? ;-)
No ok, gdybym przez przypadek kupił Xiaomi, też bym się chciał go pozbyć.
Według papierowych danych fajny jest LG G4. Mi się podoba HTC One A9. A jeszcze bardziej leży mi wizualnie Motorola G5s Plus (nie załapie się w budżet). Jak już kupujesz używany telefon to nie pakuj się w żadne Lite, Neo, Mini i podobne kastraty.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #966418  autor: KamQiX
 15 gru 2017, 17:20
Akurat z Xiaomi jestem zadowolony tylko najzwyczajniej mi się znudził, bo przed nim miałem jeszcze bardzo podobnego Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Czemu uważasz nowszą wersję Galaxy S5 za kastrata? Z tego co mi wiadomo w porównaniu do starszej wersji nie ma on jedynie czytnika linii papilarnych.
 #966442  autor: vonski
 15 gru 2017, 19:11
Nie. Ma zupełnie inny procesor, wolniejszą pamięć, minimalnie gorszy aparat, choć z lepszą przesłoną.

Tapatalk @ Honor 8
 #966450  autor: Xy
 15 gru 2017, 19:31
KamQiX pisze:Ma ktoś jeszcze jakieś pomysł na inne smartfony w tym przedziale cenowym?
Wejdź na Allegro i w filtrach zaznacz cenę od jakiejś kwoty do założonych 600 złotych (a może np. zwiększ do 620 zł?) i szukaj czegoś spośród znanych marek (Samsung, LG, Motka, Sony czy inne HTC). Daruj sobie wszelkie marki z bazaru. Napisz co Ci wpadło w oko, a my doradzimy lub odradzimy :-)
Myślę, że w tę stronę też będzie dobrze :-)
Np. jak tutaj: https://allegro.pl/kategoria/telefony-k ... acyjny=iOS Tylko nie wiem czy wejdzie cały link i czy po otwarciu będzie działał z zaznaczonymi filtrami.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #966457  autor: KamQiX
 15 gru 2017, 19:49
Heh, cały dzień dzisiaj i pół wczorajszego siedzę na Allegro bawiąc się filtrami :D

A co sądzicie o zakupie iPhone 5S w 2017 roku? Chętnie bym wypróbował iOS, bo nigdy nie miałem nawet w rękach telefonu z tym systemem, ale słyszałem opinie, że ten model ma problemy z baterią. Ponoć w 2017 ciężko dostać egzemplarz, który by dostatecznie długo trzymał na jednym ładowaniu. To prawda?