DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #966267  autor: Vendeur
 14 gru 2017, 22:57
Witam,

zachorowałem rok temu na telefon bez ramek, po premierze Xiaomi Mi Mix. Jest to ideał wyglądu jak dla mnie. Natomiast największym problemem wszystkich nowych telefonów jest dla mnie ich wielkość. Denerwuje mnie ta idiotyczna pogoń za wielkością ekranu i wydajnością podzespołów.

Mój obecny telefon to od 7 lat Samsung Wave, który ma wymiary 12cmx5,5cm. Ekran 3,2" - cudo! ;)

Zastanawiałem się nad przejściem na Xiaomi Redmi 4X, nie potrzebuję nic droższego do szpanu. Ale to już 5" i wymiary 14x7 cm, czyli znacznie więcej od mojego.

Natomiast tak jak pisałem na początku, moim marzeniem jest telefon z ograniczonymi ramkami, w stylu Xiaomi Mi Mix. Czy ktokolwiek zna taki telefon, którego wymiary byłyby w miarę kompaktowe? Najmniejszy jaki widziałem, to ekrany 5,5" i wymiary 15x7,5cm (Mi Mix 2, BlueBoo S1 i inne podobne chińskie w cenach za około 600 zł - swoją drogą fajna słuchawka http://www.mgsm.pl/pl/katalog/bluboo/s1/Bluboo-S1.html ). Ale to wszystko są cegły.

Dlaczego do cholery żaden producent nie może zrobić mniejszego telefonu dla normalnego i świadomego odbiorcy? A może (mam nadzieję), ja o takim modelu nie słyszałem? Może być chińczyk, cokolwiek...
 #966317  autor: mp107
 15 gru 2017, 10:39
Ja również preferuję mniejsze smartfony (jak na dzisiejsze standardy to nawet malutkie) i niestety potwierdzam, że nie ma bezramkowych smartfonów tej wielkości.
Jeśli pominąć ową "bezramkowość" to i tak do wyboru pozostają co najwyżej smartfony z serii Xperia … Compact.
Ewentualnie Jelly, ale w mojej opinii jest to raczej ciekawostka niż smartfon nastawiony na normalne użytkowanie.
Niestety, producenci, wykorzystując modę na smartfony bez ramek, kierują się raczej stronę większego ekranu w tej samej wielkości obudowie, niż zmniejszaniem wymiarów samego urządzenia.
 #966335  autor: harys
 15 gru 2017, 12:00
Bo gdzies pozostale podzespoly trzeba schowac. Zobacz ze telefony z ekranami 4cale mialy male baterie, i zaakceptowalbys takiego 5 calowca bezramkowego z baterią ok 2000 mAh?

Wysłane z Le pro 3
 #966348  autor: Vendeur
 15 gru 2017, 13:08
harys pisze:Bo gdzies pozostale podzespoly trzeba schowac. Zobacz ze telefony z ekranami 4cale mialy male baterie, i zaakceptowalbys takiego 5 calowca bezramkowego z baterią ok 2000 mAh?

Wysłane z Le pro 3
harys, weź zacznij myśleć zanim napiszesz kolejne bzdury, albo nie wypowiadaj się proszę w ogóle i nie nabijaj sobie tu postów, bo nie chce mi się czytać tych bredni... Piszesz bez zastanowienia i bez jakiejkolwiek wiedzy. Pierwszy z brzegu telefon bezramkowy mogę podać ze znacznie większą baterią...

@mp107 - niestety, najmniejsze bezramkowe są w okolicach 14cm, ale to zazwyczaj chińczyki z bardzo słabymi prockami i specyfikacjami. Natomiast jest jedna ciekawostka, mianowicie SHARP Aquos S2 http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sharp/aqu ... os-S2.html . Też spory, ale jednak nie tak jak inne cegły, wygląda nieźle, ma w zasadzie wszystko, co potrzeba. Tylko od chińczyków droższy ze 2x, najtaniej widziałem za 1100 zł w Chinach, więc do tego jeszcze by doszedł Vat :/
 #966349  autor: harys
 15 gru 2017, 13:10
No dawaj, podaj jakis przyklad 5 calowego bezramkowca. Skrytykowales bez zadnych kontrargumentow.
I wybacz, nie Ty decydujesz co i gdzie bede pisal

Wysłane z Le pro 3