DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #966153  autor: Pragmatyk
 14 gru 2017, 10:58
Mam taki problem z telefonem 9 letniej córki. Sony Xperia XA1 Android 7.0, karta Orange Free na kartę.
Telefon ma od 1/2 roku. Od jakiegoś tygodnia rozdzwoniły się telefony. Zarówno komórki jak i stacjonarne, ale głównie stacjonarne. Niestety nie jeden czy klika numerów, ale za każdym razem z innego numeru i innego województwa. Ręczne blokowanie w telefonie numeru nic nie daje, bo za każdym razem inny numer.
Czy jest możliwość ustawienia telefonu tak, aby przyjmował numery tylko z książki adresowej?
Jeśli nie, to może ktoś mógłby mi polecić jakąś aplikację odrzucającą wszystkie połączenia poza tymi z książki.
 #966209  autor: MikiQQ
 14 gru 2017, 17:36
Są programy w sklepie play do takich rzeczy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 #966258  autor: zoltan666
 14 gru 2017, 22:26
Kontakty > Więcej > Blokowanie połączeń/SMS-ów > Tryb blokowania > Odbieraj tylko od kontaktów.
 #966291  autor: sumix
 15 gru 2017, 07:28
Niestety w Orange tak jest. Nagle zaczynaja do Ciebie dzwonic i wysylac smsy z ofertami garnkow itd.
U mnie dzieje sie tak tylko na numerach Orange i szczyt przypada przed swietami.
 #966391  autor: Pragmatyk
 15 gru 2017, 15:44
zoltan666 pisze:Kontakty > Więcej > Blokowanie połączeń/SMS-ów > Tryb blokowania > Odbieraj tylko od kontaktów.
W tym telefonie nic takiego nie ma
Kontakty > ustawienia> Blokowanie połączeń > dodaj numer
W tym miejscu mogę ręcznie dodawać numery, ale to mi nic nie daje, bo jak pisałem za każdym razem są inne numery.
 #967996  autor: 7sekund
 23 gru 2017, 20:16
Do blokowania połączeń znalazłem aplikację "Odebrać telefon?" - podobno jest taka opcja , której potrzebujesz.
Do blokowania SMS-ów - apka "SMS Blocker" - ma blokować też wszystkie spoza listy kontaktów SMS-y.

W Sklepie Google znalazłem jeszcze darmową apkę "blokowanie połączeń i SMS".

Przetestuj któreś z tych aplikacji . Może coś podpasuje.
 #968103  autor: Archi334
 25 gru 2017, 00:49
Sam używam "odebrać telefon?" i polecam. Posiada opcję blokowania zarówno połączeń jak i sms. Można włączyć dodatkowo opcję blokowania numerów negatywnie ocenionych przez innych.
 #975218  autor: Berg70
 31 sty 2018, 16:24
Witam was ludziska! Jak w temacie, szukam już jakiś czas aplikacji która będzie blokować nieznane numery na sim1 a na sim2 nie blokować żadnych numerów.

Dodam od razu że w telefonie nie mam takich opcji (Huawei P10 lite)
- w grę wchodzi tylko i wyłącznie apka.
- W grę też nie wchodzi ręczne blokowanie bo spamerzy mają jak wiadomo masę numerów.
- W grę również nie wchodzi zmiana numeru!

ps. jeśli ktoś taką apkę znajdzie (może być nawet płatna) wynadgrodzę się.
 #975421  autor: kowal2200
 01 lut 2018, 12:18
Ja korzystam z Hiya, która jest wbudowana w Samsunga. Po aktywacji i i aktywnym połączeniu z netem natychmiast kojarzy przychodzący numer z olbrzymią bazą danych i jeśli jest to spam to podpowiada albo wyświetla kontakt tak jak ktoś (a więc i Ty) byś miał wpisany w książkę.
 #976022  autor: Berg70
 04 lut 2018, 19:13
kowal2200 pisze:Ja korzystam z Hiya, która jest wbudowana w Samsunga. Po aktywacji i i aktywnym połączeniu z netem natychmiast kojarzy przychodzący numer z olbrzymią bazą danych i jeśli jest to spam to podpowiada albo wyświetla kontakt tak jak ktoś (a więc i Ty) byś miał wpisany w książkę.
Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem. W grę wchodzi dual sim, i nie propozycje programu lecz rozwiązanie problemu definitywnie