DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 117 z 165
  • 1
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 165
 #965553  autor: wasylek
 11 gru 2017, 12:48
Robin560 pisze:z tego co wiem konto ważne musi być ważne tylko w momencie składania wniosku. jeśli nie poprawcie mnie.
nie wiem jak w plusie, ale w Play nie musi być ważny na rozmowy wychodzące w dniu złożenia dokumentów do przeniesienia.
 #965956  autor: grzegi
 13 gru 2017, 09:17
Nie musi być ważne na połączenia wychodzące. Przychodzące wystarczą.
 #966115  autor: marcin19883
 14 gru 2017, 01:17
Hej. Ja zawsze po przenosinach od Orange do Playa, dostaje emaila od Orange, że się przeniosłem i mnie witają. Czy tez tak macie? bo ja zaraz padne z śmiechu. Orange mnie wita a powinien Play. HAHA
 #966154  autor: Kaland
 14 gru 2017, 11:03
Dzień dobry
Mam pytanie, może ktoś pomoże, bo znalazłem różne wersje odpowiedzi.
W styczniu kończy mi się umowa na abonament w Orange i chciałbym się przenieść do Play na kartę (taryfa od Nowa). Problem w tym, że obecna umowa jest na teścia (ze względu na rabaty), a chciałbym zachować numer już teraz na siebie.
Z tego co się doczytałem można zrobić cesję numeru już po przejściu do Playa, ale gdzieś też znalazłem taką podpowiedź:
"Z tego co kojarzę w Orange jest tak że po skończonej umowie numer jak przechodzi na kartę to mimo że był w abonamencie na daną osobę zarejestrowany, to te dane się wykasowują i numer jest niezarejestrowany. W takim wypadku po skończonej umowie i przejściu do prepaid numer wystarczy zarejestrować na siebie i można się przenosić do Play"
Czy ktoś to przerabiał i może podpowiedzieć jak to najprościej załatwić?
pozdrawiam
 #966165  autor: wasylek
 14 gru 2017, 12:01
Kaland pisze:Dzień dobry
Mam pytanie, może ktoś pomoże, bo znalazłem różne wersje odpowiedzi.
W styczniu kończy mi się umowa na abonament w Orange i chciałbym się przenieść do Play na kartę (taryfa od Nowa). Problem w tym, że obecna umowa jest na teścia (ze względu na rabaty), a chciałbym zachować numer już teraz na siebie.
Z tego co się doczytałem można zrobić cesję numeru już po przejściu do Playa, ale gdzieś też znalazłem taką podpowiedź:
"Z tego co kojarzę w Orange jest tak że po skończonej umowie numer jak przechodzi na kartę to mimo że był w abonamencie na daną osobę zarejestrowany, to te dane się wykasowują i numer jest niezarejestrowany. W takim wypadku po skończonej umowie i przejściu do prepaid numer wystarczy zarejestrować na siebie i można się przenosić do Play"
Czy ktoś to przerabiał i może podpowiedzieć jak to najprościej załatwić?
pozdrawiam
może tak był, ale od wprowadzenia obowiązkowej rejestracji pewnie tak już nie jest, bo inaczej numer po zakończeniu abonamentu powinien być nie aktywny w ofercie na karcie. Więc zapewne jest nadal aktywny i jest zarejestrowany na tą samą osobę.
 #966168  autor: ign123
 14 gru 2017, 12:44
Jak długo trwa przenoszenie numeru do Virgin Mobile?

6.12 (środa) - złożyłem wniosek o przeniesienie, wybrałem datę (nie wiem czego) 8.12,
9.12 (sobota) - kurier - podpisałem dokumenty

Do dzisiaj cisza. W mailu napisali, że przeniosą "niezwłocznie po otrzymaniu podpisanych dokumentów", ale gdzieś kiedyś mignęło mi przed oczami "7 dni od daty otrzymania dokumentów"...

Jak to wygląda w praktyce?
 #966248  autor: Gregrin
 14 gru 2017, 21:31
W innych sieciach (anp a2 mobile) kurierzy zbierają wnioski przez cały tydzień i odsyłają do opa pod koniec tygodnia...
 #966315  autor: Robin560
 15 gru 2017, 10:33
może nie stricte z przeniesieniem ale czy można wymienić za darmo sim gdy posiadam "czystą" kartę po przeniesieniu numeru?
chodzi o play.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #966322  autor: sebaa
 15 gru 2017, 11:09
A miałeś we wniosku określoną date przeniesienia? Jeśli "w następnym dniu roboczym", to po prostu musisz czekać, aż dokumenty spłyną i zostaną przetworzone. Na pewno dostaniesz wcześniej SMS od swojego opa o przeniesieniu.
 #966329  autor: ign123
 15 gru 2017, 11:43
Jeśli dobrze pamiętam to we wniosku nie było opcji "w następnym dniu roboczym" tylko można było wybrać konkretną datę niby-przeniesienia - fakt, można było wybrać dzień następny (7.12), ale ja wybrałem 8.12 wiedząc, że również ten termin jest nierealny:
6.12 (środa) - złożyłem wniosek o przeniesienie, wybrałem datę (nie wiem czego) 8.12,
Chyba rzeczywiście jest tak:
Gregrin pisze:kurierzy zbierają wnioski przez cały tydzień i odsyłają do opa pod koniec tygodnia
Pozostaje czekać do przyszłego tygodnia.
 #966333  autor: sebaa
 15 gru 2017, 11:57
A nie można w Virgin gdzieś sprawdzić statusu? Może wniosek został odrzucony. Mi kiedyś Orange odrzuciło wniosek, bo laska w salonie zaznaczyła, że nr przenoszę z mixa zamiast z prepaid. Oczywiście nie dostałem żadnej informacji o odrzuceniu i mógłbym czekać w nieskończoność.
 #966336  autor: ign123
 15 gru 2017, 12:06
Słuszna uwaga, dzięki! Spróbuję dowiedzieć się czegoś przez facebooka (podobno to najskuteczniejsza/najszybsza forma kontaktu z VM).

Aktualizacja
Na FB dostałem odpowiedź:
Dla wszystkich numerów czekamy cały czas na powrót dokumentacji. Jak sprawa będzie realizowana, nasi spece od MNP będą Cię informować o postępach w sprawie
Czyli Gregrin miał rację :)

Aktualizacja 2
Dostałem smsa od VM:
Dziękujemy za odesłanie kompletu podpisanych dokumentów. Proces przeniesienia numeru został rozpoczęty, czekaj na dalsze informacje.
Nie wiem, czy ktoś się zajął sprawą po mojej interwencji na FB, czy to może zwykły zbieg okoliczności (wersja podana przez Gregrina - oznaczałoby to, że każda osoba przenosząca numer do VM otrzymywałaby takiego smsa w piątek).

Aktualizacja 3
Ok. 17 dostałem smsa od VM, źe dotychczasowy operator wyznaczył termin przeniesienia numeru na 16.12.2017 :)
Wydawało mi się, że przekazywanie numerów odbywa się tylko w dni robocze (pn-pt), ale widocznie się myliłem.

Aktualizacja 4
16.12 rano otrzymałem 2 smsy (na numer "kontaktowy", nie ten przenoszony): potwierdzenie, że numer został przeniesiony oraz że został zarejestrowany.
W poniedziałek aktywowałem starter VM, data ważności ustawiła się na 18.01.2018, po chwili przyszedł sms z informacją, że aktywowany został darmowy pakiet 10GB z ważnością 17.01.2018.
 #967301  autor: michaelred
 20 gru 2017, 01:17
Pytanko
Chce przenies 2 numery do Play na karte. Z tego co czytam jedyna opcja do przeniesienia to wizyta w salonie. Czy faktycznie musze posiadac przy sobie obie przenoszone karty SIM czy wystarczy tylko dowod?
Pytanko nr2
Zlozylem w Orange wniosek o rezygnacje z abonamentu i przeniesienie do oferty na karte. Czy musze doladowac te nr po aktywacji oferty na karte zeby bezproblemowo przeniesc nr do innej sieci? Jest zapis w regulaminie, ze jezeli w ciagu 30 dni nie doladuje to moga wylaczyc nr. Zastanawiam sie wiec czy nie beda robic problemu z przeniesieniem?
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, 01:26 przez michaelred, łącznie zmieniany 3 razy.
 #967302  autor: adbadbad
 20 gru 2017, 01:20
michaelred pisze:Pytanko
Chce przenies 2 numery do Play na karte. Z tego co czytam jedyna opcja do przeniesienia to wizyta w salonie. Czy faktycznie musze posiadac przy sobie obie przenoszone karty SIM czy wystarczy tylko dowod?
wystarczy tylko dowód
 #967360  autor: artix
 20 gru 2017, 12:02
@michaelred
W teorii powinieneś przyjść z kartą sim. Raz mi jeden gość odmówił przeniesienia z tego powodu. Po prostu szukał powodu, żeby nic nie robić. Zwykle chodzę z samą ramką.
Co do drugiego pytania, to nie musisz nic ładować.
 #967464  autor: Robin560
 20 gru 2017, 18:44
nigdy nie mam ramki przy sobie i nikt nie zwraca uwagi tylko "numer na pana zarejestrowany?"

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #967470  autor: kaspeed
 20 gru 2017, 19:55
U mnie zawsze kazali jakis kod z smsa przepisywac więc musiałem sim wsadzac specjalnie do telefona

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #967472  autor: 24bis24
 20 gru 2017, 20:05
jaki kod z sms o czym Ty tu piszesz?
nigdy oprócz dowodu nic nie chcieli tylko numer jaki chciałem przenieść

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #967505  autor: kaspeed
 20 gru 2017, 22:21
U mnie kazali pokazac aktywną sim w telefonie.( i karte sim wkładać) nie wiem cos tam stukali twiedząc ze kod z smsa musza przepisać.Orange takie jajca i PLAY.Ile z 3miesiace temu?

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 117 z 165
  • 1
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 165
  • 1
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 165