DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #965948  autor: rechot1992
 13 gru 2017, 04:41
Witam.

Musze zmienic telefon a za bardzo nie wiem co wybrac

wymagania:
-zeby dzwonil
-wysylal sms-y
-mial dobry gps gdyz czesto kozystam z google maps
-czasami cos grzebe w internecie
-dual sim
-dobra bateria (duzo rozmawiam okolo 2 godzin dziennie i max godzinke na nawigacji)
-zeby mozna bylo operowac na nim jedna reka dlatego najlepiej do 4,5"
-dostepny w polsce (chiny, alliexpress i inne kraje daleko wschodnie odpadaja)

Do tej pory kozystalem z Pentagram Monster P-430. Kozystal bym nadal ale brak nowych egzemplazy. Znajomy polecal mi iPhone 5s albo Xiaomi Redmi Note 4 ale wydaje mi sie za duzy bo ma az 5,5" . Cena do 1000 max

Z gory dziekuje za pomoc i podpowiedzi

Pozdrawiam Rafał
 #965962  autor: vonski
 13 gru 2017, 09:59
Dual sim do 4.5"? Nie ma. Tylko jakieś no-name chińczyki.
Albo przełkniesz większy rozmiar, albo odpuść dual sim (choć poniżej 5 cali wybór jest naprawdę niewielki).
 #966216  autor: Nikita_Bennet
 14 gru 2017, 18:24
a bez dualsima?
Pytam bo założenia autora wątku są także moimi założeniami. Obecnie mam XIAOMI Kate i jedyna wada to to że jest za duży - nie mogę efektywnie obsługiwać go jedną ręką.
 #966331  autor: vonski
 15 gru 2017, 11:46
Telefony poniżej 5" to niszowa półka na rynku (choć jak czytam opnie, to mam inne zdanie na ten temat). Poza iPhone'ami i serią Compact nie ma na rynku nic z porządną specyfikacją. XZ1 Compact jest niezła, choć aparat ciągle jest w tyle za flagowcami innych firm.
No a jabłko jak to jabłko... w akcie desperacji poszukiwać sprawiłem sobie na początku roku SE, ale nie umiem się już dogadać z tym systemem.
 #966473  autor: rechot1992
 15 gru 2017, 21:01
To może zmienmy zalozenia
Telefon musi koniecznie:
-dzwonic, lapac dobrze zasieg
-pisac sms-y
-miedz dobra nawigacje
-miedz dobra baterie
mile widziane:
-Dual sim
-latarka

Budrzet bez zmian do 1000zl i koniecznie telefon z polski
Musi byc koniecznie do obslugi jedna reka. Co teraz byscie mi polecili?
 #967095  autor: Lawrence72
 18 gru 2017, 22:49
W każdym smartfonie masz teraz tryb jednoręczny który wygodnie włącza się kciukiem, dlatego jeżeli masz zrezygnować z 4,5" lub z DS to lepiej z tego pierwszego. Najtańszą opcją spełniającą Twoje wymagania jest 5" Redmi 4X (choć DS hybryda), który naprawdę jest bardzo zgrabny. Jeżeli to naprawdę za duży rozmiar to nie przychodzi mi na myśl nic innego niż A3 2017, ale on nie ma DS.