DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 105 z 173
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 173
 #964894  autor: reboot
 07 gru 2017, 17:23
Kurier przyjeżdża i pokazujesz mu dowód, wpisuje bodajże 2 ostatnie cyfry numeru PESEL, Ty się podpisujesz w iluś miejscach, kurier zostawia Ci kartę sim i gotowe. Nikt nic nie skanuje, nie kseruje, nie robi zdjęć.
Po kilku dniach papiery trafiają do a2mobile, oni zgłaszają się do starego operatora z wnioskiem i dostajesz sms, że numer zostanie przeniesiony dnia X. Koniec :)

WKS
 #964910  autor: Robin560
 07 gru 2017, 18:46
w mobile vikings jest tak że dostajesz wniosek w kopercie z sim podpisujesz w domu i wysyłasz skan na maila stąd moje pytanie.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #964934  autor: jogus48
 07 gru 2017, 19:54
Właśnie przeniosłem nr z Ofnk do A2. Jak widzę, można doładowywać nr zarówno kartami A2 jak i Plusa (czy to ma sens?)

Pytanie czy można doładowywać konto z pozycji konta bankowego, zaznaczając Plusa jako wybór sieci? Czy przez internet jedynie można doładować konto na stronie A2?
 #964958  autor: jogus48
 07 gru 2017, 21:06
I jeszcze jedno - korzystanie z FB i Messengera jest darmowe. Chciałbym tylko wiedzieć czy wysyłanie, odbieranie zdjęć też się w tym zawiera?
 #965144  autor: motyl27
 08 gru 2017, 21:59
Dziś miałem dziwną sytuację.
Klasyczna Nokia od kilku dni z kartą "a2mobile" przez kilka minut byłem w miejscu, gdzie spodziewałem się braku zasięgu no i sprawdziło się. Tu jest dziura zasięgu 2G.
Do sedna:
W momencie utraty zasięgu zniknęła historia połączeń!!!
Wcześniej w telefonie były karty Orange, Play, T-M i nigdy nie miałem czegoś takiego w sytuacji gdy znalazłem się poza zasięgiem.
Jak to można wytłumaczyć, może ktoś wie ?
 #965747  autor: Dorotea
 11 gru 2017, 23:42
Przeniosłam z Play numer, który wiele lat był nigdzie niepodawany, nikt go nie znał, nikt na niego nie dzwonił. Oczywiście w a2mobile nie udzieliłam żadnych zgód marketingowych. Niestety widzę, że atakuje mnie spam z numeru 224626600 więc z czystego numeru zrobił sie niepewny. Czyżby a2mobile przehandlowało mój numer?
 #965766  autor: harys
 12 gru 2017, 07:44
Raczej przypadek
Niestety jakas część tych upierdliwych telefonów widać że tak jakby była losowo wybierana, widać że nie wiedzą do kogo dzwonią. A Ty odczułas że wiedzieli kim jesteś?

Wysłane z Le Pro 3
 #965821  autor: Dorotea
 12 gru 2017, 13:28
Nie wierzę w przypadki i "losowe wybieranie" numerów przez spamerów. Jakoś przez tyle lat nikt losowo go nie wybrał dopiero w a2mobile... Poczekam jeszcze, czy takie sytuacje będą się powtarzać, bo jeśli tak to sieć a2mobile jest dla mnie spalona.
 #965827  autor: jovi123
 12 gru 2017, 13:47
byłem w tej sieci dwa dni i również w tym czasie trzy telefony z reklamami , generalnie ta tania sieć okazuje się droga a w bajki o super internecie bez limitów i tanich połączeniach wierzą tylko dzieci i grupa naiwniaków. W fakt mobile dzwonią ale tam miesięcznie jest 40 min i 40 sms za te telefony reklamowe , a w A2 jeszcze płaci się 10gr za min sami oceńcie
 #965830  autor: Ramirez
 12 gru 2017, 13:54
Bez przesady. Jestem tam od 8 miesięcy i takich telefonów przez ten czas miałem ze 4. Z taką częstotliwością to trudno powiedzieć aby dane sprzedawali.
 #965850  autor: rudymax
 12 gru 2017, 17:02
Dorotea pisze:Przeniosłam z Play numer, który wiele lat był nigdzie niepodawany, nikt go nie znał, nikt na niego nie dzwonił. Oczywiście w a2mobile nie udzieliłam żadnych zgód marketingowych. Niestety widzę, że atakuje mnie spam z numeru 224626600 więc z czystego numeru zrobił sie niepewny. Czyżby a2mobile przehandlowało mój numer?
Nie chcę nic sugerować, ale spotkał mnie podobny przypadek przy przeniesieniu, ale do całkiem innej sieci. Numer był przenoszony przez kuriera. Inny numer który przeniosłem do a2mobile jest czysty.
 #965860  autor: marcin19883
 12 gru 2017, 17:31
Ja kiedyś przenosiłem kilka nr i na żadnym a2mobile nie było reklam. Czy numer do kuriera był podawany ten sam? bo jeśli tak, to może nr spisują w firmie kurierskiej do reklam czy coś. :-)
 #965892  autor: sa
 12 gru 2017, 19:24
Dorotea pisze:Nie wierzę w przypadki i "losowe wybieranie" numerów przez spamerów. Jakoś przez tyle lat nikt losowo go nie wybrał dopiero w a2mobile... Poczekam jeszcze, czy takie sytuacje będą się powtarzać, bo jeśli tak to sieć a2mobile jest dla mnie spalona.
Moim zdaniem to raczej wina procesu przeniesienia tj droga trwająca aż tydzień,bo kurierzy niby załatwiają sprawę w jeden góra dwa dni od zlecenia(wymieniałam kartę sim to wiem że zlecenie przez telefon jeden dzień a następnego dnia rano już nowa simka była u mnie,i to z tej samej firmy kurierskiej co papiery na przeniesienie załatwia więc jak trzeba to a2 nie oszczędza) ale papiery przez tydzień potrafią leżeć nie wiadomo gdzie ani w jakich warunkach co sprawia że tu moim zdaniem tkwi przeciek.Co do operatorów i "ochrony danych" w ich przypadku moim zdaniem to wręcz fikcja,bo dodam że są ludzie co mieli latami telefon w np. orange i zero dziwnych telefonów i smsów a po przymusowej rejestracji nagle okazuje się że na ich numery dzwonią obce firmy a niektórzy nawet znają dane osobowej takich osób skąd o to jest pytanie.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 19:27 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.
 #965893  autor: Dorotea
 12 gru 2017, 19:26
Nie wykluczam firmy kurierskiej, bo tacy oszczędni, że nie pakują w koperty ochronne dokumentów. Tak, czy siak za dobór kuriera odpowiada sieć i niesmak pozostaje.
 #965898  autor: sa
 12 gru 2017, 19:34
Dorotea pisze:Nie wykluczam firmy kurierskiej, bo tacy oszczędni, że nie pakują w koperty ochronne dokumentów. Tak, czy siak za dobór kuriera odpowiada sieć i niesmak pozostaje.
Akurat do kurierskiej firmy nic nie mam bo korzystałam z ich usług w innych sytuacjach tutaj moim zdaniem to a2 pod tym względem zwyczajnie "sępi" i idzie po kosztach jak najniższych a firma kurierska nie będzie się wysilać za małą kasę skoro za to samo od innej firmy(np. orange tez numery on line przenosi prze tą sama firmę) oferują znacznie lepszy poziom zabezpieczeń.
 #965904  autor: Rebeliant
 12 gru 2017, 19:56
Ja dziś przeniosłem i zauważyłem, że kurier na tym arkuszu gdzie wpisuje dwie ostanie cyfry PESEL-u ma jakieś kratki z wyborem tak/nie. Może tam coś jest, choć nie mają prawa na tej podstawie przetwarzać danych bo tego się nie podpisuje. Dlatego też nie robiłem afery.
Natomiast lipa, że przy kurierze nie można poczytać na spokojnie tych papierów. Powinni pomyśleć o jakichś stacjonarnych punktach, choćby sklepy z płazem w logo, z którym współpracują.
 #965972  autor: marcin19883
 13 gru 2017, 11:58
Kurier ma kartkę z pytaniami, czy dane poprawne. Żadnej zgody tam nie ma. Widziałem przecież tą kartkę, jak kurier podpisywał
  • Strona 105 z 173
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 173
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 173