DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #965407  autor: artuditu7
 10 gru 2017, 16:15
Mój S4 doprowadza mnie już do szewskiej pasji, więc pora poszukać czegoś nowego. W grę wchodzi jedynie zakup na raty (dlatego prawdopodobnie jakiś Media Markt, albo inne RTV, chyba że znacie inne sklepy z ratami 0%). Budżetu dokładnie jeszcze nie jestem pewien, zrobiłem sobie dwa progi, później zdecyduję, ile chcę wydać.
Moje wymagania:
1. Wydajność. Nie będę grał w gierki, ale otwieranie wielu aplikacji, stron w przeglądarce itd. nie może być dla telefonu problemem.
2. Aparat: S4 to dramat, chciałbym w końcu móc robić ładne zdjęcia telefonem, wiec dobrze, żeby był jak najlepszy.
3. Bateria: Po przygodach z S4 wystarczy, że wytrzyma mi cały dzień od rana do wieczora, więcej mi do szczęścia nie potrzeba.
4. Audio: Lubię czasem posłuchać muzyki ze słuchawek. Nie wiem, na ile ma na to wpływ telefon, ale jeśli spory, to dobrze, żeby fajnie grał. ;)
5. Wygląd: Zawsze myślałem, że dla mnie najważniejsza jest specyfikacja, ale ostatnio trochę zmieniam zdanie. Chciałbym, żeby smartfon wyglądał przynajmniej ładnie.
6. Rozmiar: Dość ważne - nie chciałbym się przesiadać na jakąś cegłę, w dodatku mam dość drobną dłoń, więc 5,2" to absolutny maks, im mniejszy telefon (nie wyświetlacz) tym lepiej.

I teraz tak: początkowy budżet, jaki sobie założyłem, to ~1000zł. Upatrzyłem sobie Motorolę G5s i Huawei P10 Lite. I teraz dwa pytania - czy według Was któryś wyraźnie lepiej sprawdzi się przy moich wymaganich i czy to jest ta najlepsza wersja tej Motoroli G5? :D

Czytając jednak tematy na forum widzę, że bardzo polecany jest Huawei P9, szczególnie za aparat, więc powoli oswajam się z myślą, żeby dołożyć i kupić coś w okolicach ~1500zł. Dlatego chciałbym zapytać co jeszcze polecilibyście w tym przedziale cenowym (jeśli mógłbym prosić to z krótkim uzasadnieniem).

Wiem, że proszę o dużo, ale mialbym jeszcze jedno pytanie - z Waszego doświadczenia, kupować telefon teraz czy lepiej poczekać na jakieś poświąteczne przeceny? Czy różnice nie powinny być znaczące? Już teraz pluję sobie w brodę, bo P9 był do wyciągnęcia za 1100 w RTV.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie porady.
 #965471  autor: Kozik_7X
 10 gru 2017, 22:14
Motorola G5S to nienajlepszy wybór, w G5S Plus jest już znacznie lepiej.
Szkoda że przegapiłeś Black Friday, było kilka fajnych ofert, np. Honor 8 był w sferis za 1299 zł z ratami 0%, no i ta P9 jak mówisz za 1100 zł w RTV... To mega cena, jeśli smartfon był nowy.
Jeśli bierzez pod uwagę możliwość dołożenia do budżetu to spokojnie weź P9, nie będziesz żałował. Na prawdę porządny Smartfon, aparat robi fotki na wysokim poziomie, sam design jest ładny, dobrze leży w łapce, ogólnie przyjemnie się z niego korzysta. No i to jednak flagowiec jest.
A za telefonami warto rozejrzeć się i kupić na allegro, trwa jeszcze promocja Raty 0%, gdzie RRSO to faktycznie 0%. Korzystałem w nich przy zakupie mojej P9.. Lite, zero problemów, a koszty prawie nieodczuwalne.

A ceny raczej na razie w dół nie pójdą, póki nie ma zaplanowanych większych premier nowych smartfonów.. Może jakieś pojedyńcze modele zostaną wycenione.
 #965483  autor: Wolfp
 10 gru 2017, 23:35
A skoro jesteś gotów dołożyć do tej kwoty i zwiększyć budżet, to czemu nie rozważysz jeszcze w tym gronie Samsunga S6? Porządny, szybki sprzęt, dobrze wykonany, aparat też super. Minusem największym brak slotu kart pamięci

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 #965634  autor: artuditu7
 11 gru 2017, 17:46
Kozik_7X pisze:Motorola G5S to nienajlepszy wybór, w G5S Plus jest już znacznie lepiej.
Szkoda że przegapiłeś Black Friday, było kilka fajnych ofert, np. Honor 8 był w sferis za 1299 zł z ratami 0%, no i ta P9 jak mówisz za 1100 zł w RTV... To mega cena, jeśli smartfon był nowy.
Jeśli bierzez pod uwagę możliwość dołożenia do budżetu to spokojnie weź P9, nie będziesz żałował. Na prawdę porządny Smartfon, aparat robi fotki na wysokim poziomie, sam design jest ładny, dobrze leży w łapce, ogólnie przyjemnie się z niego korzysta. No i to jednak flagowiec jest.
A za telefonami warto rozejrzeć się i kupić na allegro, trwa jeszcze promocja Raty 0%, gdzie RRSO to faktycznie 0%. Korzystałem w nich przy zakupie mojej P9.. Lite, zero problemów, a koszty prawie nieodczuwalne.

A ceny raczej na razie w dół nie pójdą, póki nie ma zaplanowanych większych premier nowych smartfonów.. Może jakieś pojedyńcze modele zostaną wycenione.
Dzięki śliczne za odpowiedź. Właśnie mi P10 Lite niebieski mega się podoba i dlatego się zastanawiam, czy ta różnica jest na tyle duża, żeby warto było dopłacać. Czy coś jeszcze ewentualnie w cenie P9 byś polecał czy to jednak według Ciebie najlepszy wybór?
Wolfp pisze:A skoro jesteś gotów dołożyć do tej kwoty i zwiększyć budżet, to czemu nie rozważysz jeszcze w tym gronie Samsunga S6? Porządny, szybki sprzęt, dobrze wykonany, aparat też super. Minusem największym brak slotu kart pamięci

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Mój błąd - zapomniałem napisać o preferencjach odnośnie marki. Samsunga na 90% nie wezmę po tym co doświadczyłem z S4. Musiałby chyba mieć w funkcjach robienie kawy i wyprowadzanie psa na spacer. :mrgreen:
 #965936  autor: Kozik_7X
 12 gru 2017, 22:07
artuditu7 pisze: Dzięki śliczne za odpowiedź. Właśnie mi P10 Lite niebieski mega się podoba i dlatego się zastanawiam, czy ta różnica jest na tyle duża, żeby warto było dopłacać. Czy coś jeszcze ewentualnie w cenie P9 byś polecał czy to jednak według Ciebie najlepszy wybór?
W tym budżecie moje ulubione to właśnie Honor 8 i Huawei P9. Honor 8 też występuje w wersji blue, piękny jest :-)
P10 Lite zła nie jest, wydajnościowo niestety wypada gorzej od powyższych, aparat również jest nienajlepszy. To jednak budżetowy smartfon jest, trochę tańszy od P9, coś za coś :)
Do 1100 zł byłaby jeszcze wspomniana wcześniej Motorola Moto G5 Plus, również wydajny smartfon z dobrym aparatem.
Tak czy inaczej, co byś nie wybrał będziesz zadowolony, wszystkie podane urządzenia są wydajne i sprostają Twoim wymaganiom :)
 #965947  autor: artuditu7
 13 gru 2017, 01:52
Rzeczywiście, Honor 8 piękny, ale jak czytam o tym ślizganiu się, to trochę mnie przeraża. A jak nałożę jakieś etui (może naklejona osłona wystarczy?) to pewnie już nie będzie taki piękny.

Zapomniałem o jeszcze jednej rzeczy - lubię sobie pobiegać, więc dobrze by było, żeby GPS był sprawny. Honor niby nie ma z tym problemów, ale podobno ma problemy z Endomondo, oraz z powiadomieniami innych aplikacji. Ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć?
 #965955  autor: pakierhakierxd
 13 gru 2017, 08:21
Ja miałem w etui honor 8 ale takim słabym nie slizgał się ale wystarczyło raz przypadkiem przywalić w lodówkę i cały tył szklany poszedł i musiałem dać 200zł w huawei za naprawę ,po tym kupiłem solidniejsze etui nikklina i nakleiłem folię na tył.

Jak bedziesz miec problemy z endomondo to wystarczy wylaczyc oszczedzanie baterii dla aplikacji ;)
ja sobie bardzo chwaliłem ten tel ale zmieniłem bo jednak chciałem już 5.7 cala ;)

Pozdrawiam :)
 #965982  autor: artuditu7
 13 gru 2017, 12:56
pakierhakierxd pisze:Ja miałem w etui honor 8 ale takim słabym nie slizgał się ale wystarczyło raz przypadkiem przywalić w lodówkę i cały tył szklany poszedł i musiałem dać 200zł w huawei za naprawę ,po tym kupiłem solidniejsze etui nikklina i nakleiłem folię na tył.

Jak bedziesz miec problemy z endomondo to wystarczy wylaczyc oszczedzanie baterii dla aplikacji ;)
ja sobie bardzo chwaliłem ten tel ale zmieniłem bo jednak chciałem już 5.7 cala ;)
Nigdy bym siebie nie podejrzewał, że będę ta zabiegał o wygląd urządzenia, ale... w tym etui Honor wyglądał tak samo ładnie jak bez? Bo z tego co widzę, jest przezroczyste. Bez sensu kupować taki telefon i potem ładować go w jakieś zamknięte Etui. :D
I czy mocno etui pogrubia telefon? I tak dla mnie będzie cegłą, a mowa jeszcze o dodawaniu dodatkowych centymetrów.

Generalnie zdecydowałem się na 90% na tego Honora 8, na allegro idzie dostać za 1100-1200zł, więc dużo nie trzeba będzie dokładać. Tylko to ślizganie się i rysujące plecki martwią, ale jeśli etui załatwi sprawę to chyba nie będę już miał żadnych obaw. :)
 #966002  autor: vonski
 13 gru 2017, 14:43
Ja na swojego Honora nakleiłem folię z Xtremeskins, ale nie jestem do końca zadowolony. Przez minimalnie zaokrąglony tył folia ma ostre brzegi i łatwo się zahacza.