DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #964399  autor: Wolfp
 05 gru 2017, 15:45
Witam,

Jestem zadowlony z mojej eS 6, ale bateria i ograniczona pamięć zaczynają mnie coraz bardziej irytować, dodatkowo chciałbym coś z większym ekranem.

Telefonu używam głównie do przeglądania internetu, mediów społecznościowych, robienia zdjęć i ostatnio trochę grania (raczej wymagające tytuły). Zależy mi na dobrej jakości wykonania, dobremu i dużemu (w granicach rozsadku) ekranowi - preferowane wąskie ramki, rozszerzalnej pamięci.Budżet do ok 1700zł, mojego S6 wystawię na sprzedaż, resztę dołożę. Zależy mi nowym sprzęcie, może być coś z przedłużenia abo.

Przyglądałem się głównie LG G6, nie chcę chińszczyzny pokroju Xiaomi, Meizu, czy OnePlus. Bardzo podoba mi się S8, ale cena już za wysoka, a nie chciałbym przekroczyć mocno zakladanej sumy. Jest możliwe wyrwanie S8 w podobnej cenie?
 #964407  autor: vonski
 05 gru 2017, 16:27
A czemu nie S7? Ja zmieniłem S6 właśnie na niego i był to bardzo dobry wybór.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #964414  autor: Wolfp
 05 gru 2017, 17:25
Nie lubię odgrzewanych kotletow i chcę już nowy design z cienkimi ramkami
 #964427  autor: vonski
 05 gru 2017, 18:43
S8 za te pieniądze nie kupisz. Chińczyków nie chcesz, więc zostaje G6, choć ja bym tego sprzętu nutę kupił.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #964459  autor: Wolfp
 05 gru 2017, 20:48
A co powiesz o S7 Edge? Bo widzę, że ma 5.5 cala, choć dalej ten G6 najbardziej mi się podoba..
 #964464  autor: Eragon
 05 gru 2017, 21:18
Okej. Ustalmy jedno. Podoba Ci się? To kup go dla podobania się. Ale jeśli coś innego niż "podobanie się" będzie z nim nie tak, to przypomnij sobie siebie sprzed momentu zakupu.

:smt006
 #964465  autor: vonski
 05 gru 2017, 21:19
Ja wygiętych ekranów nie lubię, ale to kwestia gustu. S7E to praktycznie to samo co zwykła siódemka, z większym ekranem i lepszą baterią. Jak komuś się podoba, to raczej nie będzie zawiedziony.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #964506  autor: Wolfp
 06 gru 2017, 06:57
S7 Edge to jedyna opcja abym zaakceptował Samsunga, bo tak jak pisałem, zależy mi na większym ekranie. Te 5.1/5.2 cala mnie absolutnie nie urządza.

Co do G6, wiem, że pod kątem hardware może raczej konkurować z zeszłorocznymi flagowcami niż S8, ale w kulturze prwcy nie powino być chyba zauważalnej różnicy, a czy oprócz aparatu jest jeszcze jakiś element skopany? Czytałem coś o czasie pracy na baterii, ale to raczej idzie w parze z wielkością ekranu..
 #964539  autor: 3G
 06 gru 2017, 10:19
S7 zwykły moim zdaniem ciut mały (dla Ciebie widzę też), więc jeśli już to s7 Edge - do tego lepsza bateria. Jego "zagiętość" nie jest taka tragiczna, menu krawędziowe można w ogóle wyłączyć. W sumie na to nie narzekam. To jest taki telefon w zasadzie bez jakichś słabszych stron.

Ale G6 też nie byłby takim złym wyborem. Bateria ponoć wyraźnie lepsza niż w poprzednich flagowcach LG, ale np. przy streamingu wyraźnie przegrywa z S7 Edge. A, nie wiem czy wiesz - nie ma diody powiadomień.

S8 OK, ale jakieś minimum 2-2,2k musisz dać jak dobrze poszukasz.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #964570  autor: Wolfp
 06 gru 2017, 12:27
Bawiłem się dzisiaj S8 i odpada, jest jak dla mnie zbyt wąski, więc zostaje mi S7 Edge vs LG G6. Wiem o braku diody powiadomień i nie robi mo to większej różnicy, ale już brak ładowania bezprzewodowego trochę przeszkadza. W pracy praktycznie codziennie korzystam z ładowarki indukcyjnej. Chyba zostane mi podróż do saturna i pomacanie obu urządzeń na żywo, żeby się przekonać, co będzie dla mnie lepsze.
 #964610  autor: 3G
 06 gru 2017, 15:04
Wolfp pisze:Chyba zostane mi podróż do saturna i pomacanie obu urządzeń na żywo, żeby się przekonać, co będzie dla mnie lepsze.
Tak naprawdę to podstawa :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #964890  autor: Wolfp
 07 gru 2017, 17:07
Zmieniły mi się delikatnie okoliczności - zapomniałem, że mam urodziny za parę dni, co lekko podniesie mój budżet maksymalny do kwoty ok 2300 :D Tym sposobem w zasięgu mej ręki pojawia się S8, ale pytanie czy warto dać za niego takie pieniądze? Fajnie wykonany, mocne podzespoły, ale ten ekran mnie nie przekonuje. Zakrzywione krawędzie strasznie mnie irytują i mam wrażenie, że z 5.8 cala do dyspozycji ma podłużnego wafla wielkości 5.5
 #964948  autor: 3G
 07 gru 2017, 20:27
Będzie pan zadowolony :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #965011  autor: vonski
 08 gru 2017, 08:55
Wolfp pisze:ale ten ekran mnie nie przekonuje. Zakrzywione krawędzie strasznie mnie irytują i mam wrażenie, że z 5.8 cala do dyspozycji ma podłużnego wafla wielkości 5.5
Mam dokładnie takie samo zdanie i dlatego ciągle tkwię z S7.
 #965022  autor: pakierhakierxd
 08 gru 2017, 09:32
Ja mam g6 dual i jestem zadowolony ogólnie ;) ale liczę na to że z oreo dodadzą wifi calling ;)
jak nie to bedzie trzeba za jakis czas zmienic na s8 lub s8 dual bo zasieg u mnie w domu to padaka i przydalby mi sie ten wifi callling juz bardziej nie dual sim :P
tak pozatem g6 telefon zajebisty
ale ze s8 mi sie zbytnio az tak nie podoba to poczekam chyba az wypuszcza cos ciekawego ,moze choc v30 potanieje.

Pozdrawiam :)
 #965161  autor: Wolfp
 08 gru 2017, 23:31
Podjąłem decyzję po dwóch podejściach do macania w sklepie - biorę S8, tylko jeszcze nie wiem czy wersję z "+" czy bez. Będę polował na okazję i co pierwsze wpadnie, to wezmę zwłaszcza, że różnica wynosi ok 200zł
 #965403  autor: Wolfp
 10 gru 2017, 16:05
Finalnie od wczoraj śmigam na S8. Wszyscy mowili, że S8+ za duży, ale... chyba będę jutro wystawiał ogłoszenie o zamianie lub sprzedam tego i dopłacę te 2 stówki do większej wersji. Mimo dużych wyświetlaczy bardzo dobrze leżą w dłoni i nie odczuwa się tak tego. Dałem się w sklepie namówić na mniejszy i teraz żałuję

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka