DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #963411  autor: nikitka8
 28 lis 2017, 23:21
jestem posiadaczką od ponad roku Samsunga galaxy j5 2016. szukalam wowczas czegos tanszego wiec wybrałam ten model. sugerujac sie spoko oponiamo jesli chodzino ten dzial cenowy. no i tak sie przyzwyczailam i rok zabawiłam z tym modelem.
Potrzebuje czegos lepszego. szybszy, więcej pamieci wewnętrznej i aparat dobry, na pewno nie gorszy niz w starym. juz nawet moze byc na rowni. wszystkiego miec nie mozna, a dysponuje obecnie kwota okolo 1 tysiąca.
oczywiscie duzy i ladny (jakosc obrazu) wyświetlacz.
tyle.. dzięki z góry za propozycje ;)

Myslalam nad huawei p9 lub moze nawet ktoryms xiaomi, ale w tym drugim obawiam sie ze są zbyt "straganowe" i przygoda z nim skonczylaby sie przy pierwszej najmniejszej usterce.
 #963420  autor: harys
 29 lis 2017, 07:13
Jakość wykonania już serii redmi jest gdzieś pomiędzy J a A Samsunga.
Do tysiaka kupisz już Mi A1.
Ten Twój j5 2016 jakos mega wysoko półki nie zawiesił ;)
P9 jest świetnym telefonem ale za tysiaka nowego nie kupisz

Wysłane z Le Pro 3
 #963528  autor: nikitka8
 29 lis 2017, 19:31
hahaha to prawda zgadza sie.
nie bralam pod uwage zadnych konkretnych tel poza tym Huawei i redmi

no wiec jestes w stanie zaproponowac cos fajnego w granicach 800-1100 zl ? :)
 #963530  autor: nikitka8
 29 lis 2017, 19:36
kurde. stać mnie i na cos droższego, ale nie zadowalaja mnie jakies a la dodatki, wymyślne opcje, ktorych i tak nie uzywalabym w tel. nie musze placic telefonen ani stosowac blokade typu czytnik linii papilarnych.
 #963533  autor: nikitka8
 29 lis 2017, 19:39
chciałabym, aby byl szybszy od j5, mial wiecej pamieci wewnętrznej no i ciut lepsze te zdjecia ;-)
wielkosc ekranu oczywiscie taka sama lub większa
 #963535  autor: nikitka8
 29 lis 2017, 19:45
moj znajomy ostatnio kupil najnowsza wersje samsunga j5 i jest zadowolony. ale ja nie chce jux samsunga. znudził mi sie ten model. jest taki powszechnie nudny. wizualnie i pod każdym innym wzgledem. telefon na poltorej roku jest dla mnie ok pozniej chce zmienic bo mi nudzi....
 #963538  autor: nikitka8
 29 lis 2017, 19:58
harys pisze: Do tysiaka kupisz już Mi A1.

Wysłane z Le Pro 3
chodzi o XIAOMI MI A1 prawda? ale czy warto?
nie wiem, z jednej strony ciagnie mnie do tych japanese "wynalazkow", ale z drugiej strony to nie mam zaufania. nie lepiej np. dolozyc te 200zl i kupic np wlasnie huaweia p9 ?
albo jakis inny dobry za podobna cene a nie lapac sie za xaomi?
ja nie jestem znawca dlatgeo po prostu pytam, chce sie poradzic ;)))
 #963540  autor: harys
 29 lis 2017, 20:04
W tej cenie ciężko o jakąs alternatywe sensowną, tym bardziej że mi a1 to przede wszystkim android one, za pasem 8.0, a i pewnie 9.0 dostanie. Ostatnie info nt p9 mówiło że zostanie na 7.0,ale jak dla mnie nie dyskwalifikuje to tego telefonu, pytanie gdzie go kupisz 200zl drożej?

Wysłane z Le Pro 3
 #963565  autor: nikitka8
 30 lis 2017, 02:09
no dobra. sugerowałam sie cenami ktore sprawdzalam w black friday i bylo mozna dorwac za 1200 ;# no teraz na ceneo patrzyłam to za 1350zl spokojnie można kupic.

a jakby tak nie patrzec na androida, to ktory lepszy tel ? i dlaczego?

no nie musi byc koniecznie ten przedzial cenowy co podalam. jak znasz cos fajnego z nisza cena to tez spoko ;D pisalam ze chce cos lepszego od j5,a ze j5 to nie jest niewiadomo co, to mysle ze jest sporo ciekawych tel ;) i nie samsung...
a jakas starsza wersja huaweia niz to p9 ? i równocześnie cos godnego uwagi?
 #963567  autor: nikitka8
 30 lis 2017, 02:11
przegladalam kilka japonczykow i nawet niedrogie bo w okolicach 600zl. juz nie pamietan jakie to dokladnie modele, ale pamiętam ze duza wada byl ich slaby aparat..
 #963576  autor: harys
 30 lis 2017, 07:20
Aparat w redmi jest słaby w porównaniu do innych podzespołów które w nim są, ale jeśli chodzi o tą półkę cenową to jest poprostu normalny i lepszy niż w j5(2016)
Co do starszego Huawei niż p9 to on już sam jest stary, p10 ma już ponad pół roku.

Wysłane z Le Pro 3
 #964512  autor: monyka8
 06 gru 2017, 08:19
ojej...ponad (pewnie chodzi ze około) pol roku? no rzeczywiście staruszek ;D
ale mi to nie przeszakdza...
No żeż kurde, nie wierzę, ze nie ma jakiegos telefonu lepszego od j5 w polce cenowej do tysiąca złotych...... tak jak mowilam. chce aby byl po prostu szybszy, mial wiecej pamieci wew.oraz aparat nie gorszy niz w j5.. nie potrzebuje telefonu do szpanowania.
 #964534  autor: vonski
 06 gru 2017, 09:58
Oczywiście że jeż. Nawet tegoroczny J5 jest o klasę lepszy niż wersja 2016 (mam w domu obydwa).
P9 / Honor 8 to już w ogóle sprzęt z innej półki. Jak kupisz (do 1000 będzie ciężko), to na pewno poczujesz różnicę.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #964881  autor: monyka8
 07 gru 2017, 15:33
otoz to... lecz nie chcialabym sie przerzucac z samsunga j5 nawet na samsunga j7
chce przeskoczyc na jakis inny model .
prosze, zaproponujesz mi cos? myslalam o jakims huawei lub cos typu redmi.. tyle ze obawiam sie tych 'wynalazkow' bo niby ludzie chwala i sa zadowoleni, ale sama nie wiem.. a jestem nimi zainteresowana, bo to nie znany nam wszystkim nudny Samsung itp itd.. po prostu intryguje mnie nowy nieznany model jak xaomi i te inne.. slyszalam niestety ze aparaty maja slabe.. ale czy slabsze o j5 ? nie sadze..
 #964981  autor: Eragon
 07 gru 2017, 23:03
No cóż. Na Xiaomi to trzeba się zdecydować.
A potem dopiero wybierać model.
Jak wspomniano, łapiesz się na MiA1.

A dokładając 200zł, masz Mi6 z Czajna. I z tego tel możesz być mega zadowolona.
Ale bez ryzyka nie ma zabawy.
Jasne, P9 będzie również dobrym wyborem. Bo Polska, bo znana firma... itp. Wkrótce mogą zapomnieć o aktualizacjach dla niego, ale tak to - co było przy zakupie to pozostanie. I jest całkiem kobiecy.

:smt006
 #964983  autor: monyka8
 07 gru 2017, 23:32
jeszcze rozmyślalam na ktoryms HTC..... co myslisz? jakas propozycja? jak zaraz na jakis sie nie zdecyduje to zwariuje... ;-)
 #964988  autor: nikitka8
 08 gru 2017, 00:43
a co myslicie o WIKO WIM LITE ?
tylko cena podejrzanie niska...
specyfikacja nie głupia osiem rdzeni procesora 3gb ram i 32gb pamieci
 #965212  autor: arczi
 09 gru 2017, 12:47
Przesiadając się z J5 2016 nie kupisz do kwoty 1 tyś. telefonu z lepszym aparatem. Może Samsung żałuje na pamięci wewnętrznej w średniej półce ale za to aparaty ma najlepsze.
Za lekko ponad tyś można kupić A5 2017 3/32 GB.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka