DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #962600  autor: wilcajs
 24 lis 2017, 14:59
Cześć

Mój stary telefon odmówił posłuszeństwa i potrzebuje porady przy zakupie następcy:
używany Samsung Galaxy S6 Edge czy np. nowy Xiaomi Redmi Note 4 EU 3/32 lub 4/64 ? Ilu ludzi tyle opinii i potrzebuje porady specjalistów :D
 #962635  autor: Xy
 24 lis 2017, 19:19
Nowa Dacia czy używany Mercedes?
Wybór jest oczywisty: Samsung.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #962669  autor: Xy
 24 lis 2017, 21:34
marcin19883 pisze:Niby tak, ale redmi note 4 bije na głowę Samsunga pojemną baterią
I czym jeszcze bije?
To tak jak z samochodem... Mercedes jest doskonale wykonany, ma wydajne silniki, jest komfortowy, wzbudzający pożądanie, gwarantujący bezawaryjną jazdę. Za to Dacia Logan ma duży bagażnik...
Mniej więcej tak to widzę ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #962676  autor: Eragon
 24 lis 2017, 21:56
Standard: Do czego autor i za ile potrzebuje sprzętu ?
A gdyby autor się obudził wcześniej, to dziś w Czajna wyrwałby jakiegoś extra chinola w dobrej cenie.

Tak czy siak, Szajsung wygra wyświetlaczem i aparatem. Tyle i aż tyle.
Reszta na podobnym poziomie lub z przewagą dla Xiaomi. Sam decyduj co wolisz. I za jaką kwotę to wolisz.

Każdy wybór ma swe wady i zalety. Przy obydwu przynajmniej, nie ponarzekasz na brak gwarancji...

:smt006
 #962680  autor: MPUltra
 24 lis 2017, 22:14
A jakie S6 edge? 32gb? Jeśli tak to czy wystarczy Ci ~24-26gb bez możliwości rozszerzenia (chyba że korzystasz z chmury)? Jeśli wystarczy, to S6. Jeśli nie, to Xiaomi.
 #962695  autor: wilcajs
 24 lis 2017, 23:21
Dzięki za odzew ;)

Chciałbym się zamknąć w kwocie 1500 zł, zastanawiała mnie szczególnie kwestia używany vs nowy, ale byłbym wdzięczny za propozycje jakichś innych modeli do tej kwoty (nowych lub używanych, czego szukać) ;)

Zależy mi przedewszystkim na tym, żeby telefon działał płynnie, bez zacinek (przeglądarka, Facebook itp.) - mój obecny p9 lite to porażka. Poza tym dobry wyświetlacz (często korzystam z Netflixa), dobry aparat itp. Ogólnie rzecz biorąc telefon pełni rolę takiego centrum multimedialnego

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 #962697  autor: ReVoLTEa
 24 lis 2017, 23:43
Chciałbym się zamknąć w kwocie 1500 zł, zastanawiała mnie szczególnie kwestia używany vs nowy, ale byłbym wdzięczny za propozycje jakichś innych modeli do tej kwoty (nowych lub używanych, czego szukać)
Nie kupuj używek, nie warto. Do 1500 masz nowego Samsunga J7 2017, albo za ok. 1600 kupisz już nowego S7. Żadnej chińszczyzny z jej papierowymi specyfikacjami nie kupuj.
 #962705  autor: Kryniczanin
 25 lis 2017, 06:50
To tak jak z samochodem... Mercedes jest doskonale wykonany, ma wydajne silniki, jest komfortowy, wzbudzający pożądanie, gwarantujący bezawaryjną jazdę. Za to Dacia Logan ma duży bagażnik...
Do tego zaczyna gnić już po roku, pełno w nim usterek i niedociągnięć.

Nie oszukujmy się obecne Mercedesy to nie W124.

Podobnie jest z komórkami. Najbardziej wypasiony model marki niebudżetowej często do pięt nie dorasta marce wschodzącej.
 #962720  autor: Nikita_Bennet
 25 lis 2017, 09:55
jeżdżę dacią pickup, silnik 1,5DCI 90KM, 6-7 rok, nic nie gnije, powierzchownie się trafia na owszem w tych autach ale tak jak w japończykach i kilku modelach mercedesa (mówimy o podobnych rocznikach). Te 90KM przegania większość golfów trójek z którymi mój zakup porównywano. No i ja użytkuję autko a nie jeżdżę przy minimalnych obrotach bo oszczędzam na paliwie żeby mieć za co serwisować auto.

Na serwis mercedesa/VAG mnie nie stać a robienie auta u pana Janka w garażu nie zawsze jest trafnym wyborem (nie serwisuję też w ASO).

Nowy telefon - jest jakaś gwarancja producenta. Używka - nawet jak jest producencka to albo dla pierwszego właściciela albo zaraz się kończy albo była już brana rękojmia i serwis będzie coś kręcił.
 #962781  autor: Xy
 25 lis 2017, 20:38
Kryniczanin pisze:Do tego zaczyna gnić już po roku, pełno w nim usterek i niedociągnięć.
I z tego powodu ciągle trzyma cenę, robi setki tysięcy kilometrów, jest pożądany przez głowy państw, prezesów wielkich firm, możnych tego świata... Czego nie można powiedzieć o Dacii.
Kryniczanin pisze:Nie oszukujmy się obecne Mercedesy to nie W124.
A co to za nadzwyczajne cudo ten W124? Ot, poprawny, w miarę niezawodny samochód. W każdej marce taki się trafiał.
Kryniczanin pisze:Podobnie jest z komórkami. Najbardziej wypasiony model marki niebudżetowej często do pięt nie dorasta marce wschodzącej.
Kurczę.. To w takim Samsungu czy Apple pracują jacyś niedorozwoje. Wypuszczają szajs i badziewie, gdzie taki Ksjaomi czy Dżionee robią o wiele lepsze sprzęty, wydajniejsze, z lepszym softem, z wysokiej jakości materiałów, doskonale spasowane... I za cztery razy niższą cenę.
Nikita_Bennet pisze:jeżdżę dacią pickup, silnik 1,5DCI 90KM, 6-7 rok, nic nie gnije, powierzchownie się trafia na owszem w tych autach ale tak jak w japończykach i kilku modelach mercedesa (mówimy o podobnych rocznikach). Te 90KM przegania większość golfów trójek z którymi mój zakup porównywano. No i ja użytkuję autko a nie jeżdżę przy minimalnych obrotach bo oszczędzam na paliwie żeby mieć za co serwisować auto.
90 KM przegania dwudziestopięcioletnie Golfy i inne supersportowe auta z tego samego okresu bo 1.5 dCi ma wysoki moment obrotowy przez co auto lepiej się zbiera. Moja poprzednia Xantia mająca 90 KM i 205 niutonków z dwóch litrów na ropę przy sprincie od 70 km/h do 120 km/h objeżdżała nawet sportowe benzynuffki. Tylko co z tego, skoro gniła, nie było do niej części, była droga w utrzymaniu i w ogóle auto specjalnej troski bo producent wypiął się na wszelkie swoje hydropneumatyki (i powoli zaczyna się wypinać na nowe C5)?
A Dacia była przenośnią. Równie dobrze mógłbym napisać nowy Fiat Panda vs. używana Mazda 3 czy inna nowa, goła Fabia vs. użyte Mini na wypasie. Wiadomo o co chodzi, także z telefonami...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #962791  autor: ReVoLTEa
 25 lis 2017, 21:03
@Xy Nie warto schodzić z tematu i spierać się z tym kolesiem. Jest niepełnosprawny, wystarczy zagłębić się w jego bezsensowne posty.

Co do telefonu i tematu, jak z pewnego źródła uda się wziąć nowego S7 za 1500-1600zł to będzie to bardzo dobry zakup. Uważać na brandowane, z niepolskiej dystrybucji i powystawowe (czasem na portalu aukcyjnym w opisie na dole malutką czcionką dodają że nowy ale powystawowy).
 #962792  autor: wilcajs
 25 lis 2017, 21:06
ReVoLTEa pisze:@Xy Nie warto schodzić z tematu i spierać się z tym kolesiem. Jest niepełnosprawny, wystarczy zagłębić się w jego bezsensowne posty.

Co do telefonu i tematu, jak z pewnego źródła uda się wziąć nowego S7 za 1500-1600zł to będzie to bardzo dobry zakup. Uważać na brandowane, z niepolskiej dystrybucji i powystawowe (czasem na portalu aukcyjnym w opisie na dole malutką czcionką dodają że nowy ale powystawowy).
A np. półroczny używany ? Warto się pakować ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 #962806  autor: ReVoLTEa
 25 lis 2017, 21:47
Inaczej. Ja bym osobiście używanych telefonów nie kupował. Trudno powiedzieć, wszystko zależy od kogo i w jakim stanie, jak eksploatowana była bateria? Tego się nie dowiesz. Lepiej naprawdę dołożyć i kupić coś nowego z gwarancją.
 #962811  autor: cyanoone
 25 lis 2017, 22:25
wilcajs pisze:Dzięki wszystkim za porady, wybór padł na S7, wolę dołożyć, ale mieć 'pewniaka'. Jeszcze raz dzięki wielkie !
Tylko uwaga na używki z Plusa i T, mogą zostać zablokowane jeśli osoba, która wzięła je w abo nie spłaca zobowiązania.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #962891  autor: Nikita_Bennet
 26 lis 2017, 14:24
ReVoLTEa pisze:@Xy Nie warto schodzić z tematu i spierać się z tym kolesiem. Jest niepełnosprawny, wystarczy zagłębić się w jego bezsensowne posty.....
do mnie pijesz?

Przypomnę co napisałem odchodząc od aut.
Nowy telefon - jest jakaś gwarancja producenta. Używka - nawet jak jest producencka to albo dla pierwszego właściciela albo zaraz się kończy albo była już brana rękojmia a nie gwara i serwis będzie coś kręcił. Używka - jak z PL salonu i właściciel nie będzie płacił rat to zablokują telefon (tmobile i plus).

Co widzisz w tym bezsensownego?