Telekomunikacja jak na dłoni

POTRZEBNA PORADA: Nowy Xiaomi czy Używany Samsung

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

POTRZEBNA PORADA: Nowy Xiaomi czy Używany Samsung

Postprzez wilcajs » 24 lis 2017, o 15:59

Cześć

Mój stary telefon odmówił posłuszeństwa i potrzebuje porady przy zakupie następcy:
używany Samsung Galaxy S6 Edge czy np. nowy Xiaomi Redmi Note 4 EU 3/32 lub 4/64 ? Ilu ludzi tyle opinii i potrzebuje porady specjalistów :D
wilcajs
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: POTRZEBNA PORADA: Nowy Xiaomi czy Używany Samsung

Postprzez Xy » 24 lis 2017, o 20:19

Nowa Dacia czy używany Mercedes?
Wybór jest oczywisty: Samsung.
Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ ???
Xy
Moderator
Moderator

Pochwały: 127
Model telefonu: Huawei P9, HTC Desire 820, HTC One M8
Sieć: T-Mobile, Play

Postprzez marcin19883 » 24 lis 2017, o 22:11

Niby tak, ale redmi note 4 bije na głowę Samsunga pojemną baterią
marcin19883
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Xy » 24 lis 2017, o 22:34

marcin19883 napisał(a):Niby tak, ale redmi note 4 bije na głowę Samsunga pojemną baterią

I czym jeszcze bije?
To tak jak z samochodem... Mercedes jest doskonale wykonany, ma wydajne silniki, jest komfortowy, wzbudzający pożądanie, gwarantujący bezawaryjną jazdę. Za to Dacia Logan ma duży bagażnik...
Mniej więcej tak to widzę ;-)
Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ ???
Xy
Moderator
Moderator

Postprzez Eragon » 24 lis 2017, o 22:56

Standard: Do czego autor i za ile potrzebuje sprzętu ?
A gdyby autor się obudził wcześniej, to dziś w Czajna wyrwałby jakiegoś extra chinola w dobrej cenie.

Tak czy siak, Szajsung wygra wyświetlaczem i aparatem. Tyle i aż tyle.
Reszta na podobnym poziomie lub z przewagą dla Xiaomi. Sam decyduj co wolisz. I za jaką kwotę to wolisz.

Każdy wybór ma swe wady i zalety. Przy obydwu przynajmniej, nie ponarzekasz na brak gwarancji...

Obrazek
Eragon
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Postprzez MPUltra » 24 lis 2017, o 23:14

A jakie S6 edge? 32gb? Jeśli tak to czy wystarczy Ci ~24-26gb bez możliwości rozszerzenia (chyba że korzystasz z chmury)? Jeśli wystarczy, to S6. Jeśli nie, to Xiaomi.
MPUltra
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez marcin19883 » 24 lis 2017, o 23:15

Xiaomi bije na głowę supportem. MIUI v9 jest naprawdę szybkie i dopracowane
marcin19883
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez wilcajs » 25 lis 2017, o 00:21

Dzięki za odzew ;)

Chciałbym się zamknąć w kwocie 1500 zł, zastanawiała mnie szczególnie kwestia używany vs nowy, ale byłbym wdzięczny za propozycje jakichś innych modeli do tej kwoty (nowych lub używanych, czego szukać) ;)

Zależy mi przedewszystkim na tym, żeby telefon działał płynnie, bez zacinek (przeglądarka, Facebook itp.) - mój obecny p9 lite to porażka. Poza tym dobry wyświetlacz (często korzystam z Netflixa), dobry aparat itp. Ogólnie rzecz biorąc telefon pełni rolę takiego centrum multimedialnego

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
wilcajs
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez ReVoLTEa » 25 lis 2017, o 00:43

Chciałbym się zamknąć w kwocie 1500 zł, zastanawiała mnie szczególnie kwestia używany vs nowy, ale byłbym wdzięczny za propozycje jakichś innych modeli do tej kwoty (nowych lub używanych, czego szukać)

Nie kupuj używek, nie warto. Do 1500 masz nowego Samsunga J7 2017, albo za ok. 1600 kupisz już nowego S7. Żadnej chińszczyzny z jej papierowymi specyfikacjami nie kupuj.
ReVoLTEa
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Samsung Galaxy S7
Sieć: Orange ; T-mobile - testowo

Postprzez Eragon » 25 lis 2017, o 01:26

Dokładnie. S7 za 1600, albo Mi6 za ok. 1300zł.

Obrazek
Eragon
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Postprzez Kryniczanin » 25 lis 2017, o 07:50

To tak jak z samochodem... Mercedes jest doskonale wykonany, ma wydajne silniki, jest komfortowy, wzbudzający pożądanie, gwarantujący bezawaryjną jazdę. Za to Dacia Logan ma duży bagażnik...

Do tego zaczyna gnić już po roku, pełno w nim usterek i niedociągnięć.

Nie oszukujmy się obecne Mercedesy to nie W124.

Podobnie jest z komórkami. Najbardziej wypasiony model marki niebudżetowej często do pięt nie dorasta marce wschodzącej.
Obrazek
Kryniczanin
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 37
Model telefonu: HP9L
Sieć: W4 i dziewica

Postprzez Nikita_Bennet » 25 lis 2017, o 10:55

jeżdżę dacią pickup, silnik 1,5DCI 90KM, 6-7 rok, nic nie gnije, powierzchownie się trafia na owszem w tych autach ale tak jak w japończykach i kilku modelach mercedesa (mówimy o podobnych rocznikach). Te 90KM przegania większość golfów trójek z którymi mój zakup porównywano. No i ja użytkuję autko a nie jeżdżę przy minimalnych obrotach bo oszczędzam na paliwie żeby mieć za co serwisować auto.

Na serwis mercedesa/VAG mnie nie stać a robienie auta u pana Janka w garażu nie zawsze jest trafnym wyborem (nie serwisuję też w ASO).

Nowy telefon - jest jakaś gwarancja producenta. Używka - nawet jak jest producencka to albo dla pierwszego właściciela albo zaraz się kończy albo była już brana rękojmia i serwis będzie coś kręcił.
Nikita_Bennet
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez marcin19883 » 25 lis 2017, o 18:35

Jak już się ma do wydania ok 1500, to się bierze S7 używana z gwarancją. Tylko z Polski od prywatnej osoby
marcin19883
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Xy » 25 lis 2017, o 21:38

Kryniczanin napisał(a):Do tego zaczyna gnić już po roku, pełno w nim usterek i niedociągnięć.

I z tego powodu ciągle trzyma cenę, robi setki tysięcy kilometrów, jest pożądany przez głowy państw, prezesów wielkich firm, możnych tego świata... Czego nie można powiedzieć o Dacii.

Kryniczanin napisał(a):Nie oszukujmy się obecne Mercedesy to nie W124.

A co to za nadzwyczajne cudo ten W124? Ot, poprawny, w miarę niezawodny samochód. W każdej marce taki się trafiał.

Kryniczanin napisał(a):Podobnie jest z komórkami. Najbardziej wypasiony model marki niebudżetowej często do pięt nie dorasta marce wschodzącej.

Kurczę.. To w takim Samsungu czy Apple pracują jacyś niedorozwoje. Wypuszczają szajs i badziewie, gdzie taki Ksjaomi czy Dżionee robią o wiele lepsze sprzęty, wydajniejsze, z lepszym softem, z wysokiej jakości materiałów, doskonale spasowane... I za cztery razy niższą cenę.

Nikita_Bennet napisał(a):jeżdżę dacią pickup, silnik 1,5DCI 90KM, 6-7 rok, nic nie gnije, powierzchownie się trafia na owszem w tych autach ale tak jak w japończykach i kilku modelach mercedesa (mówimy o podobnych rocznikach). Te 90KM przegania większość golfów trójek z którymi mój zakup porównywano. No i ja użytkuję autko a nie jeżdżę przy minimalnych obrotach bo oszczędzam na paliwie żeby mieć za co serwisować auto.

90 KM przegania dwudziestopięcioletnie Golfy i inne supersportowe auta z tego samego okresu bo 1.5 dCi ma wysoki moment obrotowy przez co auto lepiej się zbiera. Moja poprzednia Xantia mająca 90 KM i 205 niutonków z dwóch litrów na ropę przy sprincie od 70 km/h do 120 km/h objeżdżała nawet sportowe benzynuffki. Tylko co z tego, skoro gniła, nie było do niej części, była droga w utrzymaniu i w ogóle auto specjalnej troski bo producent wypiął się na wszelkie swoje hydropneumatyki (i powoli zaczyna się wypinać na nowe C5)?
A Dacia była przenośnią. Równie dobrze mógłbym napisać nowy Fiat Panda vs. używana Mazda 3 czy inna nowa, goła Fabia vs. użyte Mini na wypasie. Wiadomo o co chodzi, także z telefonami...
Xy
Moderator
Moderator

Postprzez ReVoLTEa » 25 lis 2017, o 22:03

@Xy Nie warto schodzić z tematu i spierać się z tym kolesiem. Jest niepełnosprawny, wystarczy zagłębić się w jego bezsensowne posty.

Co do telefonu i tematu, jak z pewnego źródła uda się wziąć nowego S7 za 1500-1600zł to będzie to bardzo dobry zakup. Uważać na brandowane, z niepolskiej dystrybucji i powystawowe (czasem na portalu aukcyjnym w opisie na dole malutką czcionką dodają że nowy ale powystawowy).
ReVoLTEa
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Samsung Galaxy S7
Sieć: Orange ; T-mobile - testowo

Następna strona

Powrót do Jaki telefon wybrać?