DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #889196  autor: Leo
 28 wrz 2016, 21:30
W normalnym trybie składasz wypowiedzenia przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego czyli przed 25 każdego miesiąca. Biegnie jeden miesiąc wypowiedzenia i płacisz max 48 zł ostatni abonament z dołu i na tym koniec. W wypadku przeniesienia w trybie natychmiastowym operator zgadza się na przeniesienie numeru ale może pobrać zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym "odszkodowanie" za skrócenie okresu wypowiedzenia. To odszkodowanie nie może być wyższe niż jednomiesięczny abonament czyli w tym wypadku 2 x 9 zł = 18 zł (bez dociążenia będzie to tylko 9 zł za numer dodatkowy). Jeśli rozwiązujesz umowę w trybie natychmiastowym w trakcie okresu rozliczeniowego a nie na koniec to należy ci się zwrot części abonamentu za niewykorzystane dni i tak też rozliczono bieżący miesiąc. W tym wypadku jeśli nie było rozmów w ostatnim okresie rozliczeniowym to operator doliczył taką kwotę aby uzyskał co najmniej abonament stały 9 zł, który w wypadku niezłożenia wypowiedzenia spodziewał się uzyskać. Wygląda na to że mechanizm naliczania opłaty dodatkowej za rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia jest taki że operator pobiera pełny ostatni abonament. Z tego wynika że rozwiązanie umowy pod koniec okresu rozliczeniowego jest bardziej opłacalne bo dopłata będzie mniejsza. To się chyba potwierdza w praktyce. Chyba że się mylę. :lol:
 #962323  autor: Camis
 22 lis 2017, 21:19
Witam


Jak to teraz wygląda w NJU, mam numer dodatkowy za te 9zł. Okres rozliczeniowy ustawiłem sobie od 1 każdego miesiąca.

Chce zrezygnować z tego numeru dodatkowego. Jak to zrobić najszybciej ?, da radę przenieś ten numer bez okresu wypowiedzenia?. Najlepiej do Orange na kartę przy pomocy formularza online?.

Przykładowo wysyłając wypowiedzenie pocztą, to liczy się moment otrzymania przez NJU listu tak?.

Kombinuję bo listy polecone teraz potrafią iść ponad tydzień nawet. Wtedy nie zdarzę z wypowiedzeniem do końca tego miesiąca.
 #962329  autor: Remington
 22 lis 2017, 21:31
Camis,
listem wpadasz w okres wypowiedzenia, czyli poczekasz do końca kolejnego okresu rozliczeniowego. Najszybciej będzie przenieść numer do innego operatora wskazując jako datę przeniesienia najbliższy możliwy termin (jeśli osobiście w punkcie, to nawet 1 dzień). Koszt to maks. 9 zł kary za niedotrzymanie okresu wypowiedzenia.

Tu o tym pisałem:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... ju#p959769
 #962410  autor: zwariowany.kurczak
 23 lis 2017, 12:45
user_delete27 pisze:Witam, czy ktoś z was przerabiał takie wypowiedzenie?
z praktyki, miałem FV na e-mail, wyprowadzka w środku okresu, opłaty za natychmiastowe przeniesienie numeru:
a - nju buzz, na najbliższej FV opłata extra za 1mc
b - nju dodatkowy, MNP 0zł opłat (go i tak płaci się mc z góry)
c - nju internet dodatkowy, jak b, 0zł dopłat

drugi raz, wybrałem dla buz, MNP na ostatni dzień okresu, wtedy system nie policzył i extra za 1mc. najlepiej wybierz opcje MNP za 30 dniowym wypowiedzeniem....
 #975957  autor: Robin560
 04 lut 2018, 12:30
chcę przenieść numer z nju internetowy do play obecnie mam złożony wniosek w którym mam zaznaczone po upływie okresu promocji wniosek złożony w piątek okres rozliczeniowy 5 każdego miesiąca nju uwolni numer 05.03 a chciałbym mieć przeniesiony numer jeszcze w lutym.
więc muszę wycofać wniosek w play i złożyć go ponownie bez zachowania okresu wypowiedzenia 1 dzień roboczy czyli 2 dzień okresu rozliczeniowego. czy będzie doliczone 9zł jeśli mam włączone im dłużej tym lepiej a numer mam w nju rok jutro 13 miesiąc się zaczyna.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #975992  autor: Robin560
 04 lut 2018, 15:30
powiedziałem że umowa na czas nieokreślony ale pracownica zaznaczyła po upływie promocji.
to jutro złożę na nowo można wycofać i od razu złożyć nowy wniosek?
dzięki za odpowiedź :)

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: