Telekomunikacja jak na dłoni

VoLTE i VoWiFi w polskich sieciach

Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: VoLTE i VoWiFi w polskich sieciach

Postprzez bed » 19 lis 2017, o 21:47

Takie sytuacje są nie tylko w Samsungu. Jak miałem Sony i obserwowałem ich sprzęt ze dwa lata temu to nie zawsze wersja "ze sklepu" dostawała jako pierwsza nową wersję softu. Często to właśnie jakiś operator wypuścił wcześniej update.

Teraz najważniejsze, żeby info się potwierdziło i wdrożyli te usługi na pozostałe brandy (z odpowiednimi ustawieniami dla każdego operatora) oraz dla wersji generycznej. To dałoby szansę przy okazji na aktualizację wdrażającą nowe rozwiązania dla modeli z poziomu J5 2016, który to dostał niedawno 7.1.1, a jest jednym z najpopularniejszych słuchawek z tej półki. Oczywiście o ile procek na to pozwala.
Obrazek
bed
Spamer ;)
Spamer ;)

Sieć: LTE+WCDMA

Postprzez Wosiu96 » 19 lis 2017, o 21:54

f0ku5isko napisał(a):
ReVoLTEa napisał(a):Dla polskiego T-mobila podają że 14 listopada była aktualizcja:

https://www.sammobile.com/firmwares/gal ... A510F/TPL/
Mały offtop - naprawdę nie ogarniam aktualizacji Androida w przypadku Samsunga :D
Ta najnowsza wersja brandowana T-Mobile ma poprawki zabezpieczeń z października, a mój kumpel który siedzi na XEO nadal ma z 1 sierpnia... :smt005

Ja mam s8 xeo i dostałem w piątek aktualizację w której mam poprawki październikowe.
Wosiu96
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: iPhone 7
Sieć: Orange

Postprzez f0ku5isko » 19 lis 2017, o 22:21

Wosiu96 napisał(a):
f0ku5isko napisał(a):
ReVoLTEa napisał(a):Dla polskiego T-mobila podają że 14 listopada była aktualizcja:

Mały offtop - naprawdę nie ogarniam aktualizacji Androida w przypadku Samsunga :D
Ta najnowsza wersja brandowana T-Mobile ma poprawki zabezpieczeń z października, a mój kumpel który siedzi na XEO nadal ma z 1 sierpnia... :smt005

Ja mam s8 xeo i dostałem w piątek aktualizację w której mam poprawki październikowe.

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło...
f0ku5isko
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S8
Sieć: T-Mobile

Postprzez VIP-Card » 19 lis 2017, o 22:40

Mam iPhona 6s w Orange Yes, numer przeniesiony z VM gdzie był miesiąc, wcześniej 2 lata w abo Orange gdzie Wifi Calling chodziło bezproblemowo, teraz nie można włączyć i proszą o kontakt z Orange. Chłopak w galerii handlowej próbował mnie zbyć, powiedział, że powinno chodzić a jak nie to ew. infolinia a od siebie dodał, ze to nawet lepiej bo nie mogą "namierzyć danych o lokalizacji przez WiFi".

Szczerze nie chce mi się dzwonić na infolinie, spędzić tam pół godziny i po 6 przełaczeniach między konsultantami z różnych działów usłyszeć, ze "po ich stronie jest wszystko ok" i powinienem udać się do Salonu/obiec Stary Rynek dookoła/wykonać 256 przysiadów (niepotrzebne skreślić)
3 miesiące darmowej subskrypcji w Folx.com: 49049956
VIP-Card
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez kozien70 » 19 lis 2017, o 22:56

@VIP-card - dobrze telefon Ci podpowiada. Musisz skontaktować się z Orange albo poprzez infolinię albo poprzez zgłoszenie przez Mój Orange i poprosić o "aktywację lub restart usługi VoWIFI oraz VoLTE ponieważ mimo kompatybilnego telefonu usługi nie działają".
Tak się na niektórych numerach w Orange dzieje.

To może być wyjaśnienie tej sytuacji: w aktualizacji kilka dni temu pewnie dodali VoLTE i VoWIFi dla T-mobile. Świetna informacja :-)
Obrazek
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S7 Edge Duos, Lumia 950
Sieć: W4

Postprzez ReVoLTEa » 19 lis 2017, o 23:03

@kozien70

Teraz tylko czekać na aktualizację XEO z VoLTE dla A5'16 :-) Miło by było jakby taka A3'16 też dostała... ale chyba marne szanse. Jak to jest, telefon wspiera sprzętowo VoLTE a uwalają to softwarowo...
ReVoLTEa
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Samsung Galaxy S7
Sieć: Orange ; T-mobile - testowo

Postprzez kozien70 » 19 lis 2017, o 23:39

Potwierdzam - Galaxy A5 2016 z brandem T-mobile.pl w ostatniej aktualizacji sprzed paru dni (14 listopada) otrzymała ustawienia a więc i obsługę VoLTE i VoWiFi.

@ReVoLTEa - myślę, że w najbliższej aktualizacji brandowanej T-mobile A3 2016 te ustawienia również się pojawią. Dam znać.

A skoro T-mobile uruchomił VoLTE i VoWiFi dla serii A 2016, to miejmy nadzieję Orange również to zrobi. A jeśli Samsung będzie miał już ten komplet ustawień, to myślę, że doda to również do niebrandowanego XEO jak to do tej pory miał w zwyczaju robić z innymi modelami.
Obrazek
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Pabloz » 20 lis 2017, o 00:24

Na wificalling-volte.pl poprawiłem już informacje na które zwróciliście uwagę. Dziękuję i liczę na dalszą współpracę ;) W wolnej chwili poprawię tabelkę tak, żeby nagłówki były cały czas widoczne podczas skrolowania.
Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: http://wificalling-volte.pl/
Pabloz
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Sony Xperia XZ
Sieć: Play

Postprzez pkwawpl » 20 lis 2017, o 01:16

Kilka dni temu. Ale aktualizacja wprowadzająca obsługę VoLTE i VoWiFi była... kilka miesięcy temu.
pkwawpl
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez p2225 » 20 lis 2017, o 09:57

@Pabloz a może na końcu listy dodaj wiersz "suma" z ilością wspieranych modeli na danego operatora? Takie fajne porównanie by było :)
LTE2600+LTE1800:
Obrazek
p2225
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 1
Model telefonu: LG G6
Sieć: Orange, Nju

Postprzez kiltel » 20 lis 2017, o 11:09

Ciekawe czy Orange kiedys uruchomi volte na telefonach Xiaomi?
kiltel
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Sieć: Nju mobile

Postprzez Pabloz » 20 lis 2017, o 11:51

Na jednym chińczyku (Maze ALPHA 4G) już działa mimo że Orange o niczym nie informował więc kto wie, może niedługo.
Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: http://wificalling-volte.pl/
Pabloz
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Sony Xperia XZ
Sieć: Play

Postprzez myk6414 » 20 lis 2017, o 12:25

To nie orange odpala tylko google dodaje ustawienia.
myk6414
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: iPhone 5s i E5372
Sieć: T-Mobile i Plus PowerLTE

Postprzez kozien70 » 20 lis 2017, o 13:36

Zaintrygowany różnymi informacjami nt. VoLTE i VoWiFi w Galaxy A3 2016 sprawdziłem dziś pod tym kątem softy dla tego modelu: OPV Orange.pl, TPL T-mobile.pl, XEO niebrandowany Polska.

No i co się okazało:
Orange - brak HD Voice w 2G jak i obsługi VoLTE, VoViFi. Ten brand nadal nie otrzymał androida 7
T-mobile - jest HD Voice w 2G, jest obsługa różowego VoLTE i VoWiFi. Telefon otrzymał to wraz z androidem 7 w lipcu br.
XEO - jest HD Voice w 2G, brak obsługi VoLTE, VoWiFi. Android 7.

Nie mam pojęcia czemu A3 2016 z brandem T-mobile, który mam w pracy nie pokazuje obsługi VoLTE i VoWiFi :( To mnie zmyliło. Soft najnowszy, karta SIM T-mobile jest OK, po wsadzeniu jej do J5 2017 XEO obydwie usługi działają.

Teraz wezmę na warsztat A5 2016.
Obrazek
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez kozien70 » 20 lis 2017, o 14:30

Sprawdziłem pod kątem VoLTE, VoWiFi softy OPV Orange.pl, TPL T-mobile.pl, XEO niebrandowany Polska dla Galaxy A5 2016.

Wnioski podobne jak w przypadku A3 2016:
Orange - brak HD Voice w 2G jak i obsługi VoLTE, VoViFi. Ten brand nadal nie otrzymał androida 7
T-mobile - jest HD Voice w 2G, jest obsługa różowego VoLTE i VoWiFi. Telefon otrzymał to wraz z androidem 7 w lipcu br.
XEO - jest HD Voice w 2G, brak obsługi VoLTE, VoWiFi. Android 7.
Obrazek
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technikalia