DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #961790  autor: Saeviel
 19 lis 2017, 13:35
Cześć,

Od ponad 2 lat jestem użytkownikiem Huawei P8 Lite. W ciągu ostatnich kilku dni telefon zaczął nawalać (port ładowania, bateria), w związku z czym przygotowuję się do jego wymiany. Budżet wynosi ok. 1500-1700zł. Jestem w stanie dołożyć do 2300zł, ale nie sądzę że przy moim użytkowaniu smartfona ma to sens.

Użycie smartfona:

Obecnie spędzam na telefonie mniej niż godzinę dziennie. Głównie social media, smsy i zdjęcia. W P8 Lite najbardziej boli mnie bateria (ledwo wytrzymuje 1-1,5 dnia przy tym użyciu) oraz słaby aparat (nie jestem zadowolony ze zdjęć).

Wymagania dot. nowego telefonu:

1. Solidna bateria, nie chcę przechodzić jeszcze raz przez sytuację z P8 Lite

2. Bardzo dobry aparat, zarówno przedni jak i tylny. Jest to dla mnie główne źródło robienia zdjęć na wszelkich wyjazdach i wakacjach.

3. Sprzęt gotowy do uciągnięcia okularów VR, chciałbym spróbować tego rodzaju wrażeń

4. Tylko Android + nie biorę pod uwagę Xiaomi

5. Mile widziane szybkie ładowanie

Modele na które do tej pory zwróciłem uwagę:

1. Huawei P9
2. Huawei P10
3. LG G6
4. Samsung Galaxy S7

Podciągam te telefony pod podany budżet (bez jego rozbudowy), ponieważ zbliża się Black Friday i Cyber Monday. Ceny mogą mocno spaść na ten weekend.

Pomożecie?

Pozdrawiam,
Tomek
 #962019  autor: Xy
 20 lis 2017, 18:17
S8 bardzo różni się od S7? Moim zdaniem w codziennym użytkowaniu bez sensu szukać S8. Z podanych telefonów na Twojej liście jedyny sensowny wybór to Galaxy S7. Samsung to zawsze mnogość akcesoriów i innych. Do Huawei coś jest ale mało. O LG dalej nic nie wiem :-)
A może taki P10? Ale jak już wybierać to wolałbym sprzęt oparty na Snapdragonie niż na Kirinie mimo, że mam właśnie teraz Kirina ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #962049  autor: Saeviel
 20 lis 2017, 20:18
W S7 boli mnie to, że telefon będzie już niedługo miał 2 lata. Dokładając ~500zł miałbym półroczną S8kę. Tutaj z drugiej strony naczytałem się już mnóstwo o różowych ekranach :D
 #962053  autor: Xy
 20 lis 2017, 20:28
No i co, że dwa lata? To jakaś ujma? Dalej jest to najwyższa półka telefonów i mało który może mu zagrozić. Patrząc na Twoje używanie telefonu to kupno S8 i wywalanie dodatkowych 500 zł mija się lekko z celem.
BTW znałem gościa, który kupił Galaxy S8 jakoś świeżo po premierze i... schował telefon do szuflady. Wyjmował go tylko w domu, włączał, bawił się i chował ponownie w pudełko i do szuflady :-D

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #962057  autor: Kozik_7X
 20 lis 2017, 20:37
500 zł to dla jednych mało, dla innych sporo ;) Moim zdaniem nie warto dokładać do S8, różnice między tymi sprzętami nie są tyle warte. Ale kto bogatemu zabroni :P
Jak już chcesz dokładać do może S7 Edge? Wyświetlacz w edgu jest po prostu bajeczny, design samego telefonu wyjątkowy i piękny. Można powiedzieć że ceny teraz są bardzo niskie, zobaczymy jeszcze co się będzie działo w Black Friday
 #962058  autor: Xy
 20 lis 2017, 20:40
Napisałem, że wywalanie 5 stów mija się z celem. Dla mnie to jest dużo.
A wygląd S8 Edge... Skoro są ludzie, którym podoba się Multipla to i taki Edge znajduje nabywców ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71