DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #961660  autor: lord_kr
 18 lis 2017, 02:25
Chcialbym poruszyc temat dostepu do uslug i/lub pasm dla danej technologii.

O co chodzi? Mianowicie wiem ze operator moze nie wpuszczac danej karty SIM np do 3g lub 4g z jakiegos powodu (stara karta, stary abonament, brak wlaczonej uslugi). Jako przyklad mozna podac np niemiecka czy angielska Lebare ktora dziala w sieci Vodagone - ale bez 4g. Jest tez mozliwosc ograniczenia dzialania danej karty do konkretnych stacji bazowych - podobno niektore prepaidy w USA maja zasieg mniejszy niz anonamenty

Czy istnieje jednak mozliwosc ograniczenia dzialania danej karty (zapewne na podstawie danych z HLR) w ramach konkretnej technologii? Np zeby dany abonent mogl uzywac 3G 900 ale 2100 juz nie. Lub GSM900 lecz bez 1800. Albo HSPA tak lecz HSPA-DC nie. Jak to wyglada w 4G ? Czy np mozliwe jest by prepaid mial odciety dostep do konkretnego pasmaLTE lub agregacji ? Pytam gdyz mysle nad zmiana operatora a kraza pogloski ze upatrzone przezemnie EE nie wpuszcza prepaidow do 4G 800 na ktorym mi zalezy.

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #961746  autor: mkkot
 19 lis 2017, 00:07
W Play masz HSDPA w roamingu, a operator dawca oferuje HSDPA+. Także można.
 #961751  autor: marcinek243
 19 lis 2017, 00:52
mkkot pisze:W Play masz HSDPA w roamingu, a operator dawca oferuje HSDPA+. Także można.
Od kiedy? Odkąd pamiętam zawsze miałem H+DC. To że od jakiegoś czasu jest ograniczone do 3mbit to już inna sprawa
 #961754  autor: lord_kr
 19 lis 2017, 02:35
zwariowany.kurczak pisze:karty techniczne operatorów czy nawet w menu danego telefonu da radę "wyłączyć" co się chce... pytanie po co/
No wlasnie. Juz potwierdzilem ze EE faktycznie blokuje LTE 800 dla prepaidow. Tylko po co....

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #961756  autor: dagonPL
 19 lis 2017, 06:48
No żeby " zachęcić " do przechodzenia na abonament i wiązać klienta na rok lub dwa.
U nas co prawda, nie ograniczają dostępu do pasm, ale do usług już tak.

Twitter @FonRuchalFest
 #961910  autor: lord_kr
 20 lis 2017, 01:51
dagonPL pisze:No żeby " zachęcić " do przechodzenia na abonament i wiązać klienta na rok lub dwa.
U nas co prawda, nie ograniczają dostępu do pasm, ale do usług już tak.
Nie sadze. Moze chodzi o priorytety w sieci a moze o to ze w EE LTE800 uzywane jest do VoLTE



Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #961919  autor: dagonPL
 20 lis 2017, 08:42
To VoLTE w prepaidzie też tam mieć nie można?

Twitter @FonRuchalFest
 #961953  autor: lord_kr
 20 lis 2017, 13:14
dagonPL pisze:To VoLTE w prepaidzie też tam mieć nie można?
Tylko trojka oferuje VoLTE w Prepaid.

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka