DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 8 z 28
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 28
 #958256  autor: w12
 28 paź 2017, 19:37
Będąc dzisiaj w Gdyni przeniosłem numer w jednym z tamtejszych salonów bo u mnie wciąż brak kart.
Obsługa nie słyszała nic o rzekomej karencji w powrocie do play.
Nawet tydzień nie minął bo zlecałem przeniesienie do plusa w poniedziałek.
Także nie mogę potwierdzić że nie da się szybko powrócić do play.

https://www.youtube.com/watch?v=y1xfTfy3gwQ
 #958353  autor: jarekt
 29 paź 2017, 12:25
Wszystkim chętnym PW wysłałem.
Od Waszych PW aż mi się skrzynka przepełniła :) - widać, że temat gorący.
Od jednej osoby mam już info zwrotne czy sposób działa (akurat tej osobie w jej lokalizacji) ale zanim coś o tym tutaj napiszę muszę mieć przynajmniej 3 zgodne informacje aby niepotrzebnie nie siać dezinformacji.

Dodam ogólnie, że ograniczenie prędkości (lejek) do 7Mbit/s w tym bonusie 50GB to nie jedyne ograniczenie prędkości związane z tymi GB.
Oprócz wspomnianego może być:
- globalne lub lokalne oraz stałe lub tymczasowe ograniczenie prędkości (np. do 7Mbit/s) dla danej taryfy (np. PnK i PnKStart);
- globalne lub lokalne oraz stałe lub tymczasowe ograniczenie prędkości (np. do 7Mbit/s) dla danego pakietu, pakietów czy bonusów (np. 600MB/2GB/6GB czy nakrętki) w danej taryfie lub we wszystkich taryfach.

Dlatego zdjęcie lejka z 50GB z BzP może być skuteczne (GB z BzP będą działać z pełną prędkością jaką daje taryfa i lokalizacja w danym momencie) ale prędkość nie wzrośnie ponad 7Mbit/s, bo jest np. tymczasowe globalne ograniczenie w tej taryfie do 7Mbit/s i żadne triki i sposoby nic nie pomogą.

Co ciekawe, kiedy takie ograniczenie np. do 7Mbit/s jest założone na danej taryfie, w której nie masz w danym momencie żadnego pakietu GB, a taryfa nie ma systemowego tzw. Lejka (np. 32kb/s jak w RBM czy PnKLT gdzie internet jest po prostu darmowy) czyli właśnie w taryfie PnK i PnKStart, to takie ograniczenie do 7Mbit/s często nie działa, abyś z pełną prędkością i mega ceną za 1MB (1,20zł w PnK/PnKStart) mógł szybciutko pozbyć się kasy z konta głównego :)

Gdybyś miał 1000zł (jeden tysiąc zł) na koncie w PnK/PnKStart i nie miał żadnego pakietu oraz prędkość nie byłaby zablokowana, to z prędkością np. 50Mbit/s (żadna rewelacja) ten jeden tysiąc złotych zniknąłby z konta już nawet po... 137 sekundach.
Tak, 137 sekund nieprzerwanego pobierania danych z pełną prędkością 50Mbit/s kosztuje w PnK i PnKStart 1000zł.


Gdyby prędkość była zablokowana na 7Mbit/s to i tak 1000zł w PnK/PnKStart wystarczyłby na obejrzenie pierwszych 16 minut nowego odcinka "Gry o Tron" :)
Na cały 60-minutowy odcinek potrzeba by było jakieś 4000zł ale trzeba pamiętać, że odcinki z nowego - finałowego - sezonu mają mieć grubo ponad 60 minut...

Dlatego nie radzę nikomu trzymać jakichkolwiek pieniędzy w tej taryfie i jednocześnie nie posiadać żadnego pakietu. Po wykorzystaniu tych 50GB od razu uciekamy do innej taryfy.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 13:03 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #958355  autor: w12
 29 paź 2017, 12:49
LaBt3c pisze:
w12 pisze:Już dzisiaj możesz. Ja jestem od dziś w plusie i po śniadaniu idę do play numer przenieść z powrotem do nich.
Daj znać czy plus nie robił żadnych problemów z przeniesieniem.
Wczoraj po południu wykonałem zlecenie przeniesienia a dzisiaj od rana numer już w play.
Bonus 500zł/50GB przyznany.

https://www.youtube.com/watch?v=y1xfTfy3gwQ
 #958369  autor: zoltan666
 29 paź 2017, 14:34
Ja numer przeniosłem miesiąc temu, a karta wciąż jeszcze nie wyłamana z ramki czeka na aktywację i odbiór bonusu. Jeszcze parę dni i się doczeka. ;)
 #958398  autor: tytan1
 29 paź 2017, 16:38
zoltan666 pisze:Ja numer przeniosłem miesiąc temu, a karta wciąż jeszcze nie wyłamana z ramki czeka na aktywację i odbiór bonusu. Jeszcze parę dni i się doczeka. ;)

No właśnie , jak długo można trzymać taki przeniesiony numer przed aktywają jego, w takim "stanie zawieszenia" ???? :roll: Ktoś wie , bo nie chciałbym stracić numeru no i tego bonusu play ??!! Z góry dzięki za odp :smt006
  • Strona 8 z 28
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 28
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 28