Telekomunikacja jak na dłoni

Red Bull Mobile Energy na kartę

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: RBM pakiet za 20 zł bez mozliwości przedłużenia tym za 1

Postprzez Traker » 20 paź 2017, o 06:48

BobbyPeru napisał(a):Jak w temacie.
Wczoraj próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy (te 44k+ minut pakietem 100 minut za 10 zł) i nie bangladesz.

Coś nie tak robiłeś zapewne. Wczoraj to samo wykonałem na jednym numerze i wszystko poszło tak jak zawsze.
Obrazek
Traker
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 4
Sieć: Orange, VM, RBM, A2mobile

Postprzez BobbyPeru » 20 paź 2017, o 17:19

Zapewne. Korzystam z tego triku ponad rok, próbowałem kilkanaście razy w godzinach 15-23:58 i za każdym razem było to samo.
Ale cieszę się, że sposób znowu działa, aczkolwiek poczekam na jeszcze czyjeś potwierdzenie.

Gregrin napisał(a):Chyba tak "Przesyłanie danych z przepustowością do 32kb/s Opłata w ramach abonamentu" z https://www.netia.pl/files/oferta/Zalac ... mi_bis.pdf
Z opłat jest jeszcze aktywacja za 30zl i +5zl do rachunku jeśli nie będzie się korzystać z eFaktury lub nieterminowo opłacać rachunki. Nie jest źle, przynajmniej zgód marketingowych nie wymagają ;)

BobbyPeru napisał(a):A jeszcze jedno pytanie: czy w odNovie jeśli nie będzie aktywności poza play i nie będzie środków na koncie, albo mniej niż 2 zł, to będę jakieś konsekwencje, np. zostanie pobrana ta opłata za brak aktywności z opóźnieniem - przy doładowaniu, albo nastąpi blokada numeru?

Jeśli nie będzie aktywności poza play przez cały okres (miesiąc) to wyłączają SD i trzeba samemu ponownie włączać. Jeśli będzie coś na koncie (poniżej 2zl) to zabiorą co się da ;) Mozna wyzerować sobie konto i wtedy nic nie zabiorą nawet z opóźnieniem. Po 12stu miesiącach braku aktywności (jakakolwiek aktywność jest zaliczana oprócz SD) podobno wyłączają numer. Jednak jeśli chcesz ten numer dla kogoś kto dzwoni ok 80min/mies poza play to powyższe nie będzie cie przecież dotyczyć. Co nie zmienia faktu ze ta taryfa będzie "średnia" bo będzie trzeba dbać żeby był pakiet 100min żeby te 80min wychodziło gdzieś za ~12zl.

Pamiętaj tylko ze odnowa nie ma lejka bo z jakiegoś powodu się o to martwisz (przecież dane komórkowe można wyłączyć na telefonie i problem znika a dodatkowo włącznik z belki można chyba w większości telefonów zastąpić czymś innym np latarka ;) i wtedy zwykły użytkownik nie włączy ich przez przypadek).

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia.
O opłatę za przypadkowo pobrane dane o tyle się obawiam, że kiedyś moja znajoma miała postpaid bez żadnego pakietu owych i mimo, że pilnowała tego, i nie jest wykluczona cyfrowo, to jakimś przypadkiem zapewne pobrało jest kilkaset MB, co wtedy (kilka lat temu) kosztowało ponad 700 zł. A o ile tymi numerami zarządzam przez play24, o tyle fizycznie w łapie mam je może z raz z ruski rok, więc wszelkie manewry są dość utrudnione.

OdNovę ewentualnie biorę pod uwagę jako zastępstwo za formułę i konieczność doładowania po 5 zł/50 dni. Pokończyły się właśnie RWK, a trik ze skakaniem po ofertach przestał działać, więc to może być alternatywa. Nawet nie chodzi o te 5 zł, ale trzeba pamiętać o terminie, a z tej grupy kliku starszych osób, których numerami zarządzam, tylko dwie są w RBM ze względu na potrzeby, reszta zadowala się stanem darmowym.
BobbyPeru
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez piokuk » 21 paź 2017, o 22:12

W moim przypadku też nic z przedłużenia nie wyszło. Cały czas miałem taki sam komunikat jak autor wątku. RBME znam od podszewki - uruchomiłem ją w pierwszym dniu gdy tylko się pojawiła.
piokuk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 20
Model telefonu: Nokia 6630 i inne Note`y
Sieć: Orange (chwilowo)

Postprzez bobiwr » 21 paź 2017, o 22:47

bazooka napisał(a):Myślę, że temat przedłużania 44k minut tym za 10zł maglowany był kilka razy w temacie o RBME...
W zasadzie masz słuszność... ale widać, że system ewoluuje i ostatnio zachowuje się "nieobliczalnie". Tak jakby ktoś eksperymentował na żywym organizmie. To co wychodzi jednego dnia, drugiego już niekoniecznie, a trzeciego jest OK.
Prawdą jest to, że admin powinien połączyć ten wątek ( i jeszcze jeden ) z głównym o RBME...
bobiwr
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez juhuhu » 22 paź 2017, o 08:33

A mi się udało przedłużyć - tyle, że ostatni dzień usługi przypadał na jutro, a system przyjął przedłużenie dziś rano. A to jest dziwne , bo kiedyś jak próbowałem takiego manewru dzień wcześniej to mi się to nie udawało, a dzisiaj jak najbardziej.
juhuhu
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Red Bull Mobile Energy na kartę

Postprzez darekka » 23 paź 2017, o 10:53

Dziś tj. w ostatnim dniu działania poprzedniego pakietu 100min.(przedłużał miesiąc temu nolimit) bez problemu przedłużyłem pakiecikiem za 10zł. nolimit na następny miesiąc.
Obrazek T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 7

Postprzez bobiwr » 24 paź 2017, o 15:34

Dzisiaj przedłużałem pakiety 44k prolongowane wielokrotnie pakietami 100za10.
Próba włączenia kolejnego pakietu 100za10 zakończyła się komunikatem systemowym:
"Pakiet nie został włączony...."
Ale na Play24 status pakietu zmienił się na "W trakcie zmian", kasy nie pobrało.
I tak to sobie wisiało ok 6h.
Teraz przyszły smsy: "Dziękujemy - zlecenie przyjęto...poczekaj na sms z potwierdzeniem aktywacji..."
Na Play24 widzę :" Minuty do wszystkich sieci 44640:00 min. (ważne do 23.11.2017) "
Czyli nie dodało 100 min i przestawiło daty, a odnowiło Pakiet "Nielimitowane minuty do wszystkich sieci na 30 dni za 20zł" tyle że za 10.
Zawsze to tak działało? Bo nie pamiętam. A zrobiłem wszystkie karty hurtem i nie mam z czym porównać.
bobiwr
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez darekka » 25 paź 2017, o 07:42

Trafił się Tobie jakiś błąd-normalnie to powinno pobrać 10zł., zmienić ważność o miesiąc i dodać 100minut do resztki z nolimitu np. do 41200minut dodać 100minut i w sumie powinno być na następny miesiąc 41300minut.
W moim przypadku normalnie pobrało dyszkę , dodało 100minut i zmieniło ważność na miesiąc do przodu.
Obrazek T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez bobiwr » 25 paź 2017, o 11:11

Też mi się pamiętało/wydawało, że tak to działa. Ale z uwagi na ilość numerów do przedłużania przestałem się przyglądać szczegółom, tylko patrzyłem na stan konta, datę pakietu i "wio". Dopiero wczorajsza "zwiecha" systemu na ponad 6h i cudowne odblokowanie sprawiło, że dokładnie przeczytałem infa o stanie kont i zwątpiłem czy mogę ufać swojej pamięci. :shock:
Wczoraj "za dnia" system działał w tempie sennego ślimaka więc może coś znowu w nim grzebali.
bobiwr
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez lyncz8 » 29 paź 2017, o 10:31

Mam pytanie, a właściwie to proszę tylko o sprawdzenie czy dobrze myślę (mam zamiar zrobić):
Na jednym z numerów chcę przejść do RBME. Doładowanie za 50 zł powinno przedłużyć konto o 100 dni. Kodem *111*617*1# uruchamiam nielimitowane rozmowy (w rzeczywistości pakiet ponad 40 000 minut) za 20 zł, a 30-go dnia ważności tego pakietu mogę go przedłużyć pakietem 100 minut z kodu *111*616*1#.
lyncz8
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez piokuk » 29 paź 2017, o 11:02

Dobrze myślisz. W ponad 90% podany przez Ciebie sposób zadziała. Ale czasem nie :)
piokuk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 20
Model telefonu: Nokia 6630 i inne Note`y
Sieć: Orange (chwilowo)

Postprzez 24bis24 » 29 paź 2017, o 11:02

lyncz8 napisał(a):Mam pytanie, a właściwie to proszę tylko o sprawdzenie czy dobrze myślę
tak też czyń :mrgreen:
24bis24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez botr123 » 29 paź 2017, o 14:26

Witam

Mam RBM Energy na kartę z RWK
żeby miec no limit mam klikać teraz w Nielimitowane minuty do wszystkich sieci na 30 dni za 20 zł
czyli 29.10 i i następnie 28.11 w 100 minut do wszystkich sieci na 30 dni za 10 zł
Tak ???
botr123
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darekka » 29 paź 2017, o 15:17

Dokładnie tak musisz zrobić. Później tj. po następnych 30dniach znowu dokupujesz 100minut za 10zł.
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez botr123 » 29 paź 2017, o 20:19

darekka napisał(a):Dokładnie tak musisz zrobić. Później tj. po następnych 30dniach znowu dokupujesz 100minut za 10zł.

OK .. poszło na jednej karcie .. ale mam z druga problem
Byłem w RBM Energy przeszłem na RWK wpisałem kod i miałem rok wazności , odczekałem 3 godziny wróciłem do Energy , ale znowu mam tylko miesiąc ważności ..
Co robię nie tak ?
Może jak jestem w RWK to muszę załadować za 5 zł ?
botr123
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta prepaid i mix