DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #956905  autor: krzychuna
 21 paź 2017, 10:29
Witam wszystkich, jestem nowy i od razu proszę o pomoc.

Potrzebuję dobrać telefon do mojego miejsca pracy. Pracuję w małym biurze turystycznym, telefon ma służyć głównie do odbierania połączeń i dzwonienia. Będzie z niego korzystać około 5 osób na zmianę. Do tej pory była to nokia e52 ale ostatnio niedomaga, wygląda na to że się już kończy i trzeba ją wymienić.

Wymagania co do telefonu:
- długo trzymająca bateria;
- telefon z dobrą anteną (zasięgiem);
- w miarę wytrzymały (jestem przekonany że niejednokrotnie będzie lądował na podłodze);
- spora pamięć na kontakty (około 1000 numerów);
- możliwość zarządzania, wysyłania sms z komputera (niżej napisałem dokładnie co mam na myśli);
- zastanawiam się nad telefonem z klaw. qwerty, ale nie jest to wymóg.

Z smsami chodzi o to że jako pracownicy biura turystycznego w sezonie turystycznym organizujemy sporo wycieczek. Czasami zachodzi potrzeba zmiany godziny odjazdu z danego miejsca, wtedy mamy obowiązek poinformować o tym wszystkich uczestników danej wycieczki. Do tej pory wyglądało to tak że dzwoniliśmy do każdego z osobna, lub jeśli dana osoba nie odbierała pisaliśmy sms (zazwyczaj do poinformowania jest od 10 do 40 osób). Zajmowało to dużo czasu, dlatego że z listy uczestników z excela przepisywaliśmy w nokię numery telefonów klientów i wysyłaliśmy sms. Chciałbym to jakoś usprawnić i szukam sprzętu, sposobu na to aby np na komputerze z excela skopiować hurtowo ok 30 numerów telefonów, napisać treść sms i hurtowo wysłać. Ważne aby odbiorcy wyświetlał się jako nadawca nasz nr firmowy, tak aby mogli odpisać lub oddzwonić.

Czy możecie coś podpowiedzieć ? słyszałem że BlackBerry jest marką z wieloma zastosowaniami biznesowymi, ale nigdy nie posiadałem więc nie wiem ile w tym prawdy.

PS: sorry że aż tak się rozpisałem :D
 #956911  autor: marcinb
 21 paź 2017, 11:18
Do wysylania smsow z komputera uzywam smartfona z androidem i Mighty Text. Swietnie sie sprawdza. Ale czy cos dziala podobnego na zwyklych telefonach? Nie pamietam czy ktores modele po podlaczeniu kablem nie mialy jakis aplikacji do korzystania z telefonu, ale to bylo dawno temu i nie moge sobie przypomniec :-)
edycja:
A moze po prostu dostep do numeru poprzez profil na stronie operatora? W jakiej sieci jest Wasz numer?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #957190  autor: krzychuna
 22 paź 2017, 23:45
marcinb dzięki za odpowiedź. Mighty Text - znam sprawę, testowałem przez jakiś czas, nie sprawdził się, smsy raz dochodziły raz nie. Nigdy nie było pewności, czasami w dziwny sposób zawieszał się i nie wysyłał wiadomości - szczególnie wtedy gdy odbiorców było ponad 10.

Strona operatora, muszę to sprawdzić, telefon jest w sieci Play. Sprawdzę i dam znać.

Sprawdziłem, i faktycznie kiedyś coś takiego było ale:
Dnia 20.11.2015 r. PLAY zaprzestaje świadczenia usługi Bramka SMS dla Firm oraz Bramka SMS Pro.
Chyba nie znajdzie się takie rozwiązanie aby robić to bezpośrednio z telefonu, ale w międzyczasie znalazłem coś takiego jak "smsapi", myślę że skończy się na tym że zaczniemy z tego korzystać.

A więc jaki telefon wybrać, oczywiście pomijając to co o smsach pisałem ? Zastanawiałem się nad nową nokią 3310 3g. Ktoś to testował ? Jakie są wrażenia ?