DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 213 z 374
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 374
 #957028  autor: umcusumc
 22 paź 2017, 10:29
Oj tam hejt ;) Ja na prędkości nie narzekam, na LTE1800 mam przyzwoite prędkości:

Obrazek

Obrazek

Agregacja 1800+800:

Obrazek

W godzinach szczytu nie spada poniżej 30 Mbit, przeciętnie jest 40-50, w nocy 80 mbit. Tak jest od 3,5 roku - więc stabilnie. W miastach jest gorzej. Rok temu, jak jeszcze miałem telefon w plusie, a reszta rodziny w play, to w Płocku porobiliśmy sobie testy: plus miał 5-20 mbit, play miał 30-50 mbit. Pamiętam, jak pytałem o swojego BTSa na forum plusa, to odpisali, że uruchomili agregację 1800+800 i nic więcej nie planują. Fakt, źle nie mam, ale takie jest ich podejście do wszystkich lokalizacji. Do tego dokładają się jeszcze te ich nieszczęsne radiolinie 176 Mbit i mamy zaklęty krąg.
 #957032  autor: harys
 22 paź 2017, 10:58
Można być zaślepionym obrońcą ale co to daje jak ktoś wrzuca speed test z 3Mb/s DL i 25mb/s UL.
To jest ewidentnny przykład zapchania sieci, twardy dowód.
Dla mnie to mniejszy grzech i tak niż brak zasiegu.
To jest właśnie ból mniejszych miejscowosci, nie ma tu dobrego kabla, więc ludzie idą w mobilny, do tego zestawy odu-idu które dają nadzieję na dobry sygnał i mamy komplet problemów.
 #957039  autor: Mixiorek
 22 paź 2017, 11:44
Takie testy gdzie DL jest 5x mniejszy niż UL wrzucałem tutaj. Wykonane w warszawskim Wilanowie i Natolinie. Także tak nie do końca to ból mniejszych miast. Operatorów kablowych jest tutaj mnóstwo. Niestety, stety jest duże przywiązanie do mobilnego internetu. Co jest zrozumiałe na terenach gdzie nie ma wyboru ale nie Wilanów czy Natolin.

Przy okazji kamyczek do zasięgu - Ikea Janki, poziom 0, środek sklepu. Tylko słabe 3G 900. Orange - słabe L800.
Za to jest fajne WiFi Ikeai z pingiem 4ms. Także można wykorzystać WiFi Calling. Jednak w takim miejscu powinien być dobry zasięg opów. Rozmowa w Orange - HO do 2G...

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #957046  autor: Cobretti
 22 paź 2017, 11:57
"Koncepcje sieci 5G zakładają znaczne zagęszczenie sieci mobilnej, a to może się okazać w ogóle nie możliwe przy dzisiaj obowiązujących normach PEM." - ciekawe co teraz wymyślą z takimi normami, będą montować stację na latarniach ulicznych?
Dokładnie tak, koncepcja sieci pracujących w tak wysokich pasmach musi się opierać na dużej liczbie piko i femto komórek które będą gęsto rozmieszczone i pracujące z małą mocą.
Ale zmasowany hejt na Plusa . Czemu jeszcze nie odezwali się etatowi obrońcy tak aktywni na forum
Etatowi obrońcy nie mają czego bronić po prostu. Oni głównie są tam miłośnikami plusa i się samozachwycają nad każdym kosmetycznym ruchem plusa, takie hobby, każdemu wolno:-)

Osobiście uważam że plus oprócz rzadkiej siatki stacji, niespecjalnych inwestycji (trochę kosmetyki) jest poprostu zapchany, dziwię się ludziom którzy biorą ten ich internet LTE...
 #957050  autor: Ron
 22 paź 2017, 12:09
Bez porównania forum Plusa z forum Play jeśli chodzi o Obsługę Klienta jak już wspomniałem. Internet w Play oczywiście zapchany, a klientów coraz więcej i więcej.
Jak na niedziele to mam dziś ładnie :mrgreen:
Teraz mam na LTE
Download: 40.27 Mb/s | Upload: 12.19 Mb/s | Ping: 34 ms
 #957062  autor: matek451
 22 paź 2017, 13:01
@Patryk to nie jest temat Play tylko Plusa więc nie widzę potrzeby pisania w nim o Play. A forum Play i działalność tam oficjalnych P4Y to żenada. A ilość stacji LTE2600 Plusa proponuję porównywać do NetWorks a nie do Play. Wszak to Plus aspiruje do bycia numerem 1. Póki co są całe obszary i rejony gdzie Plus wypada tragicznie. Tempo modernizacji nie nadąża ze wzrostem ruchu sieciowego w Plusie/CP. Rzeczywistość pokazuje że uruchamianie LTE1800 na BTS-ach nie rozwiąże problemu ma dłuższy czas. Brak uruchomień w pasmach zasięgowych LTE900/LTE800. O LTE2600 szkoda nawet pisać bo trudno nazwać nieliczne, pojedyńcze ich uruchomienia siecią. Linki do forum Plusa i odpowiedzi konsultantów pokazują ze klienci tego operatora nie mają co liczyć na szybką poprawę. A czas płynie nieubłaganie, konkurencja robi to lepiej, szybciej i skuteczniej.
 #957071  autor: Remington
 22 paź 2017, 13:48
matek451 pisze:Ale zmasowany hejt na Plusa :D . Czemu jeszcze nie odezwali się etatowi obrońcy
Cobretti pisze:Etatowi obrońcy nie mają czego bronić po prostu. Oni głównie są tam miłośnikami plusa i się samozachwycają nad każdym kosmetycznym ruchem plusa, takie hobby, każdemu wolno:-)

Osobiście uważam że plus oprócz rzadkiej siatki stacji, niespecjalnych inwestycji (trochę kosmetyki) jest poprostu zapchany, dziwię się ludziom którzy biorą ten ich internet LTE...
Panowie, prośba o merytorykę, a nie krytykę innych userów.

Przesadzacie, by nie rzec: przeginacie. Zarzucając coś innym bez poparcia tego dowodami, po prostu ich hejtujecie i krytykujecie - proszę jako moderator: ograniczcie to, bo to niczym nie poparte zarzuty wobec innych.

A jako user opowiem jak to wygląda u mnie. Byłem w Plusie 1998-2000, potem ileś lat w Orange, 7 w Playu, potem znów kilka w Orange i teraz po 17-letniej przerwie powrót do Plusa. Dlaczego? Warszawa:
- w domu tylko Plus ma prędkości w granicach 20 Mbps, pozostali rzędu 3Mbps
- w pracy mam blisko nadajnik Plusa, prędkości ponad 120 Mbps, pozostali w okolicach 15-20 Mbps (co do użytkowania w telefonie też wystarczy)
- po drodze praca-dom tylko Plus trzyma cały czas LTE i działa, pozostali często 3G i zamrażanie sesji (szczególnie Orange i Play, bo w TM utraty netu nie stwierdziłem), szczególnie w okolicach Belwederu gdzie wszystkie sieci poza Plusem mają duży problem z działaniem
- na mieście i podczas podróży po Polsce nie zauważyłem różnic pomiędzy operatorami, zazwyczaj tam gdzie słabo jest z powodu ukształtowania terenu (np. góry) dotyczy to wszystkich sieci, choć na odwiedzanej przeze mnie czasem trasie Warszawa-Lublin bywają miejsca bez zasięgu Networks (miałem ze sobą jednocześnie aparaty z kartami TM i Orange).

Rzecz w tym, że to nie tylko moje obserwacje. Trzem osobom poleciłem nju i Orange i mieli do mnie pretensje, bo net im zrywał lub często się zamrażał. Jedna przeszła do Plusa, jedna do TM, jedna została w Orange. Co ciekawe wszyscy mieli iPhony i być może problem jest właśnie z otymalizacją działania sieci pod iOS. Mam jednego kolegę bardzo zadowolonego z Plusa i jedną koleżankę, która Orange nigdy by na nic innego nie zmieniła. O Playu nie opowiadam, bo to IMO półoperator, a z TM mam najmniej doświadczeń, więc trudno mi jeszcze mieć jednoznaczne zdanie.

Bynajmniej nie twierdzę, że Plus jest najlepszy. Wychodzi najlepiej tam gdzie potrzebuję korzystać z netu w telefonie i routerze - w moich lokalizacjach. Każdemu wedle jego potrzeb. Nie dziwcie się więc tym, którzy biorą Plusa i jego internet i nie krytykujcie ludzi z niego zadowolonych. Bo mimo moich doświadczeń z Orange i Playem wiem, że jest wiele osób z tych sieci zadowolonych. Dlaczego? Bo spełniają one ich potrzeby.
 #957072  autor: Ron
 22 paź 2017, 13:56
Bo mimo moich doświadczeń z Orange i Playem wiem, że jest wiele osób z tych sieci zadowolonych. Dlaczego? Bo spełniają one ich potrzeby.
Na LTE nie narzekam w Play. Voice słabizna w ich wykonaniu. Do Plusa bym chętnie wrócił, ale umowa z Play :(
O Playu nie opowiadam, bo to IMO półoperator
Może się to zmieni jak już postawią co mają do postawienia :mrgreen:
 #957074  autor: Remington
 22 paź 2017, 14:03
Widzisz, u Ciebie Play LTE jest ok. A u mnie gdy testowałem LTE w RBM, miałem prędkości rzędu 1,5-2 Mbps :(. Kwestia lokalizacji i tyle. Są zadowoleni i są niezadowoleni.

Tak samo z głosem, znam osobę super zadowoloną, a ja właśnie przez zapchane punkty styku w roamingu krajowym i ciągłe powiadomienia o nieudanych próbach połączeń, odszedłem z Playa.
 #957078  autor: Ron
 22 paź 2017, 14:16
Plus już któryś kwartał z rzędu jest na minusie w MNP, a to też pomoże w przepustowości... Wiadomo mniej klientów.
 #957081  autor: p2225
 22 paź 2017, 14:20
MNP to jedno, a drugie to klienci z nowymi numerami.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #957089  autor: Mixiorek
 22 paź 2017, 14:46
matek451 pisze:Nie brak jednak takich, którzy twierdzą że Plus na razie nie musi budować LTE2600.
Plus powinien zwiększyć pojemność sieci i jakość sygnału również poprzez budowę całkiem nowych stacji (równolegle do rozbudowy istniejących o L800 i L2600). A tego moim zdaniem nie robi (na obszarach, które znam) i to jest spory ból. Chcą wyciskać jak cytrynę to co już mają. Zresztą nie dziwię im się bo jest to jedna z metod biznesowych. Tyle, że taktyka sprawdzona w innych biznesach tutaj może się nie sprawdzić bo w biznes telco trzeba non stop wlewać mnóstwo kasy a to nie jest taktyka właściciela Polkomtela i CP. Jest wręcz odwrotnie. Niestety dla niego nadchodzące lata w telco to ogromny wzrost transmisji i trzeba inwestować, budować, ciągnąć światłowody, podpinać się do istniejących oraz kupować nowe pasma na potęgę. Reasumując - wydawać mnóstwo kasy.

Jak na złość dla Plusa mały gówniarz/ krzykacz jakim przez pierwsze lata był Play zdecydował się na bardzo duże inwestycje w sieć i jeżeli utrzymają tempo inwestycji to faktycznie za około 3 lata mogą mieć ogólnopolską sieć opartą na stacjach własnych. O dużych inwestycjach N! również wiemy. W obu przypadkach są to grube modernizacje obecnych stacji do 800 i 2600 oraz budowa całkiem nowych stacji.

Używam równolegle w podobnym zakresie Orange (służbowy) i Plusa (prywatny), na dwóch różnych terminalach. Nie widzę jakiś szczególnych powodów do lamentów na żadną z obu sieci. Różnice i braki są co skrzętnie opisuję na forum.
Z mojego punktu widzenia w Plusie na wczoraj do zrobienia, kolejność ma znaczenie:
- L800/900 na większości z tych 7,8k stacji. Mają chyba 3-3,5k? Powinni x2
- nowe lokalizacje
- L2600 tam gdzie mają największy ruch. Plus już to robi uruchamiając wyspowo to pasmo. N! działa inaczej bo robi raczej obszary a Plus konkretne stacje ale robi
- L2100 w całym kraju. To też robią i pewnie za jakiś czas się dokona. Zyskają na pojemności. Brawo Oni
Remington pisze: - w domu tylko Plus ma prędkości w granicach 20 Mbps, pozostali rzędu 3Mbps
- w pracy mam blisko nadajnik Plusa, prędkości ponad 120 Mbps, pozostali w okolicach 15-20 Mbps (co do użytkowania w telefonie też wystarczy)
Jakie to obszary bo domyślam się, że to Warszawa?
- po drodze praca-dom tylko Plus trzyma cały czas LTE i działa, pozostali często 3G i zamrażanie sesji (szczególnie Orange i Play, bo w TM utraty netu nie stwierdziłem), szczególnie w okolicach Belwederu gdzie wszystkie sieci poza Plusem mają duży problem z działaniem
No wiesz. Ambasada Rosji, na Klonowej MON, w Belwederze co jakiś czas spotykają się pewne ważne dla państwa osoby, dalej KPRM. Zagłuszarki aż furczą :lol:
choć na odwiedzanej przeze mnie czasem trasie Warszawa-Lublin bywają miejsca bez zasięgu Networks (miałem ze sobą jednocześnie aparaty z kartami TM i Orange).
Na tej trasie to się walczy o życie a nie na telefon patrzy.
Dlaczego? Bo spełniają one ich potrzeby.
Pamiętaj, że każdy ma inne potrzeby oraz inne oczekiwania na różnym poziomie. Dla jednego telefon dzwoni - jest ok. Dla drugiego - ważne jak działa.
To tak jak np: z HD w różnych TV. NC+ i grupa TVN mają HD, CP też. Tyle, że jakość obu HD z produkcji we własnym studiu (wiadomości itp.) jest inna z rożnych powodów ale głównie chodzi o kasę i sprzęt jaki mają nadawcy. Jedna osoba nie widzi różnicy a druga widzi.

Poranne testy w Konstancinie Jeziornie. Około 800m od stacji, L1800, wewnątrz budynku:

Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #957117  autor: Spacedust
 22 paź 2017, 16:53
Realista72 pisze:https://zapodaj.net/babf030153dd1.png.html
LTE2100 w Garwolinie w modemie huawei b618 z anteną około 20dbi oraz odlegloscia 5.5 km w lini prostej od bts-a prędkość to średnio 10Mb/s.
Dzięki! Czy możesz obadać kosztem jakiej nośnej UMTS2100 to się odbywa? Czy tylko 10713 czy może także 10737. Wygląda to raczej na wycięcie nośnej 10713, która i tak nie była używana.
 #957130  autor: Remington
 22 paź 2017, 17:23
Mixiorek pisze:
- po drodze praca-dom tylko Plus trzyma cały czas LTE i działa, pozostali często 3G i zamrażanie sesji (szczególnie Orange i Play, bo w TM utraty netu nie stwierdziłem), szczególnie w okolicach Belwederu gdzie wszystkie sieci poza Plusem mają duży problem z działaniem
No wiesz. Ambasada Rosji, na Klonowej MON, w Belwederze co jakiś czas spotykają się pewne ważne dla państwa osoby, dalej KPRM. Zagłuszarki aż furczą :lol:
He he a tylko Plusa nie zagłuszają ;) Fakt faktem, że w tych okolicach Orange spada do 3G i zamrażała mi się tam sesja netu, Play też tracił net, a Plus widzi LTE i nawet działa.
Mixiorek pisze:
choć na odwiedzanej przeze mnie czasem trasie Warszawa-Lublin bywają miejsca bez zasięgu Networks (miałem ze sobą jednocześnie aparaty z kartami TM i Orange).
Na tej trasie to się walczy o życie a nie na telefon patrzy.
Na stacji benzynowej jeszcze nie przyszło mi walczyć o życie. A próbować zadzwonić - tak. Z naciskiem na "próbować".
Mixiorek pisze:
Dlaczego? Bo spełniają one ich potrzeby.
Pamiętaj, że każdy ma inne potrzeby oraz inne oczekiwania na różnym poziomie
I dlatego nie można obrażać ani tych, którzy polecają, ani tych co krytykują. I takie wpisy będą usuwane bez dalszych ostrzeżeń.

To kończąc temat kilku zgłoszeń, które właśnie otrzymaliśmy.
  • Strona 213 z 374
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 374
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 374