Telekomunikacja jak na dłoni

Darmowy Internet LTE w Red Bull Mobile 5 (koniec w RBM7MNP)

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Darmowy Internet LTE w Red Bull Mobile 5 (koniec w RBM7M

Postprzez AdamPolska » 15 paź 2017, o 21:27

@pakierhakierxd2
Dobrze wiedzieć, ale mnie osobiście na razie nie stać na takie luksusy. :)

@Majek7
Na pytanie dot. doładowania i pakietów już masz odpowiedzi wyżej (co jakiś czas doładowanie 50zł + dowolny CYKLYCZNY pakiet, nawet najtańszy wystarczy). Na koncie musisz w momencie aktywacji DILa mieć minimum 30zł wolnych środków. Pakiet cykliczny gwarantuje, że nie "zje" pieniędzy z konta niezależnie od ilości zużytych danych.

Ciekawostka zaczyna się przy aktywacjach DILa. Trzeba to robić co około miesiąc samemu. Aktywować można dopiero wtedy, gdy DIL się wyłączy. Metoda 1 to https://24.play.pl/ . Metoda 2 to kod *111*480*1# . Inne tu: https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf

TL;DR: Rutery/modemy: Często jak nieświadomie zużyjemy cały net, to potrzebujemy innego połączenia do aktywacji DILa.
Jak to wygląda w praktyce? A to zależy w czym się używa karty. W telefonie przychodzi SMS i mamy powiadomienie na głównej, że DIL się skończył i wiemy, że wystukując kod mamy go od nowa.
Modemy/rutery często nie wyświetlają nowych okienek na głównej przy każdym nowym SMSie, więc nie wiesz kiedy się DIL skończy. Najczęściej to wygląda tak, że najpierw działa DIL, a gdy się kończy DIL, to "jedziemy" danymi z pakietu cyklicznego, a później już nie ma pakietów. I wtedy dostajemy "wolnego lejka" (liczony w kbit/s) i tak naprawdę najczęściej dopiero wtedy użytkownik się dowiaduje, że coś się skończyło. Cały problem polega na tym, że rutery mają często nie po drodze z kodami USSD, a na "wolnym lejku" otwarcie strony Play24 jest możliwe albo za którymś razem, albo wcale. Ja czasem do aktywacji DILa musiałem wykupić dodatkowo mały pakiet, bo mi się inaczej strona przy lejku nie otwierała, a przekładać karty mi się nie chciało. Inne metody, to użycie telefonu od konkurencji, na którym pakiet internetowy się marnował. Obecnie mam po prostu 2 karty RBM, przy czym ta druga w telefonie ma transfer miesięczny DIL na poziomie do 1GB. Jak mi "padnie" pierwsza, to kartą z telefonu (na niej zawsze są niewykorzystane megabajty) aktywuję DIL na obu przy pomocy Play24. Nie jest to tanie, ale jest w miarę wygodne. Internet "od koleżanki" też wystarczy.
Odnośnie "zgrywania" dni przy pomocy kalendarza, to w listopadzie będzie to jakiś dzień miesiąca, ale w maju będzie to już inny dzień miesiąca. :)
AdamPolska
Obserwator
Obserwator

Postprzez honorr » 16 paź 2017, o 13:08

Dzisiaj byłem złożyć dyspozycję o przeniesienie numeru do RBM. W pierwszym salonie były karty:
Obrazek
System nie pozwalał na użycie tej karty do przeniesienia. Sytuacja dziwna, bo dwa pierwsze numery miałem przeniesione za pomocą takich starterów, w śroku były karty z możliwością wyłamania do microSIM.

W drugim salonie były karty takie:
Obrazek
Tu już wszystko przebiegło bez problemów. W środku karta w rozmiarze standardowym, bez możliwości wyłamania do mniejszych, czyli jakiś bardzo stary wypust. Niezły bajzel mają z tymi starterami.
honorr
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez kamil7777 » 16 paź 2017, o 16:53

@honorr ja też q sierpniu walczyłem z konsultantami play by przenieść numer do RMB, na początku nie było kart, więc je musieli dla mnie zamówić, gdy dotarły dokładnie takie jak na twoim zdjęciu żyli z charakterystycznym oznaczeniem 7 zł nie do sprzedaży, to wtedy nie chciały wchodzić w system, okazjonalnie byłem w innym mieście i tam dokładnie takie same karty nie sprawiały problemu pracownikowi salonu, zapytałem dlaczego tak się dzieje z odpowiedzi wywnioskowalem że dużo konsultantów nie zna systemu RMB i że numer seryjny karty nie może być skanowany tylko wpisany ręcznie to ważne , przed wcześniejszą adnotacją w systemie którą musi dokonać konsultant że chodzi o numer RMB a nie play. Następnego dnia udałem się do salonu w którym wcześniej próbowałem wielokrotnie przenieść numer, dzieląc się wiedzą z pracownikiem play jaką nabyłem dzień wcześniej udało się przenieść kolejny numer
kamil7777
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez rudymax » 16 paź 2017, o 19:25

@kamil777 to cenna wiedza. O tym, że pomaga ręczne wpisanie numeru seryjnego karty, wiedziałem, ale o adnotacji i kolejności nie. Proszę jednak o sprecyzowanie, co ma być zrobione wcześniej, bo w tym co napisałeś jest sprzeczność.
kamil7777 napisał(a):numer seryjny karty nie może być skanowany tylko wpisany ręcznie to ważne , przed wcześniejszą adnotacją w systemie którą musi dokonać konsultant że chodzi o numer RMB a nie play

Jeżeli przed adnotacją, to nie wcześniejszą. Domyślam się, że jednak nie przed adnotacją, ale po wcześniejszej adnotacji. Sprecyzuj, bo warto to wiedzieć.
rudymax
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez kamil7777 » 16 paź 2017, o 20:33

Trzeba zaznaczyć w systemie że numer ma być przeniesiony do RMB a ty przed podpisaniem dokumentów zwróć uwagę że jest logo RMB a nie play
kamil7777
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Majek7 » 16 paź 2017, o 22:57

Niezłe patenty tu sprzedajecie, ja też miałem atrakcje i zwiedzanie wszystkich salonów play w mieście u siebie, zanim po tygodniu dostałem smsa z salonu, że w końcu mają startery rbm do przenosin numerów... a też babeczki mi skanowały w 1 salonie numer seryjny karty i im niby 'nie działało' - teraz bym wiedział, że nr seryjny ma być wstukany ręcznie przed wskazaniem w systemie przeniesienia numeru do RB :), dobrze wiedzieć na przyszłość.

Druga sprawa, mała skarbonka, jaka zrobiła mi się na kończącej się simce, którą trzymam w modemie, ok 30pln kwota to chyba najlepiej spożytkować ją na jakieś smsy na siepomaga etc prawda? Bo innego pomysłu na wykorzystanie środków z konta głównego raczej nie mam tej kwoty.
Majek7
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez gtoni13 » 17 paź 2017, o 09:07

Ja przenioslem sim do odNowa wykorzystam na rozmowy. Z druga w marcu zrobie to samo. Jak wykorzystam srodki karta do kosza
gtoni13
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Antyfcb » 17 paź 2017, o 10:03

Coś dziś długo zajmuje aktywacja DILa.
Siempre en mi corazón
Antyfcb
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez pablo82 » 17 paź 2017, o 11:31

Dziś włączałem DILa przez Play24 o godz 6:15 rano i włączył mi się bez problemu w niecałe 10 minut z potwierdzeniem smsa aktywacji usługi. Zawsze włączam co 30 dni DILa w godzinach porannych i nigdy nie zdarzyło mi się czekać więcej niż 10 minut na jego uruchomienie przez Play24.
pablo82
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: LG X Power
Sieć: RBM 5, RBM Energy, Formula PnK, Fakt Mobile

Postprzez Antyfcb » 17 paź 2017, o 12:10

Ok faktycznie po ok 20 minutach był aktywny. Wydawało mi się, że wcześniej szybciej to działało ale nic. Ważne, że jest.
Siempre en mi corazón
Antyfcb
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez admundo » 22 paź 2017, o 11:44

U mnie RBM obcięło wczoraj transfer do 2Mbit/s. Dziwne to ponieważ 3 dni temu włączyłem ponownie usługę DIL więc to jest początek więc nie mogło naciągnąć ponad 100GB.
admundo
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez jarekt » 22 paź 2017, o 11:55

100GB jest zliczane od początku miesiąca kalendarzowego do jego końca i nie ma znaczenia ile razy w tym okresie aktywowałeś DILa.
Oznacza to, że mimo że DILa aktywowałeś 3 dni temu to lejek i tak możesz dostać jeśli od początku miesiąca przekroczyłeś 100GB i dodatkowo ściągałeś w godzinach szczytu.

Jeśli nie chcesz takich sytuacji w przyszłości, aktywuj DILa zawsze 1. dnia miesiąca - w listopadzie zrób sobie przerwę i nie aktywuj DILa ponownie 19 listopada tylko poczekaj do 1 grudnia z aktywacją. Wtedy w jednym okresie działania DILa tylko raz dostaniesz lejek.
W miesiącach 30-dniowych jest wszystko OK. W miesiącach 31 dniowych, 31. dnia masz przerwę od neta :) (ale nie zawsze 31. dnia masz przerwę, ze względu na 28/29 dniowy luty).
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez kamil7777 » 22 paź 2017, o 12:10

Kupiłem kiedyś na alledrogo kartę z RMB1 sprzedawca twierdzi że na karcie nie ma limitu prędkości czy limitu transferu, nigdy dotąd lejka nie miałem, ale też nie ściągam filmów czy gier więc może nie przekroczyłem limitu, sprawdzał może ktoś taką kartę?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
kamil7777
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez admundo » 22 paź 2017, o 12:22

Dzięki jarekt, teraz już rozumiem, bo w statystykach modemu rzeczywiście jest jak byk pobrane 120GB w ciągu miesiąca a że rozliczane kalendarzowo więc tak to się stało. No i dzięki za dodatkowe info.

Zauważyłem też, że DIL wyłącza się "godzinowo" - kiedyś chyba wyłączał się po północy, teraz się wyłącza później, może teraz odliczają te 30 dni również godzinowo.
Ostatnio edytowano 22 paź 2017, o 12:40 przez admundo, łącznie edytowano 2 razy
admundo
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez jarekt » 22 paź 2017, o 12:33

@kamil7777, brak limitu prędkości (lub inaczej brak lejka) na niektórych kartach RBM sprzedawanych na Allegro, to tzw. chłyt maketinkowy (albo inaczej kłamstwo). Lejek zawsze możesz dostać jeśli załapiesz się na jego warunki.

Nie ma jedynie limitu danych, choć faktycznie to możesz ściągnąć maksymalnie 600GB przez 30 dni z lejkiem 2MB (2000000bit*60sek*60min*24godz*30dni/8/1024/1024/1024 = 603,50GiB "binarnych/dwójkowych" albo 648GB "dziesiętnych") plus to co ściągniesz wcześniej bez lejka.
Osiągnięcie obecnie w DILu wyniku nawet 1000GB czy więcej w ciągu 30 dni, nie stanowi problemu jeśli ktoś wie co i jak robić.
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta prepaid i mix