DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #956749  autor: m.sta
 20 paź 2017, 10:23
Witam,
Szukam odpowiedniej oferty do systemu alarmowego,

Potrzepuje karty SIM tylko do SMS, ważne żeby karta była długo ważna , a pakiet sam się odnawiał,
Potrzebuje tych smsów maks 500 miesięcznie. CO polecacie w ofercie najlepiej na kartę?
 #956757  autor: kamil7777
 20 paź 2017, 10:37
Po co ci tyle sms (średnio 17 sms dziennie wysyła ci alarm można zwariować) ja w swojej centrali alarmowej używam vergin mobile, taryfa freemium 30sms, 30min miesięcznie za darmo (moja centrala wysyła sms tylko w momencie wtargniecia, i puszcza dłuższy sygnał codziennie że wszystko działa ok)
 #956775  autor: kamil7777
 20 paź 2017, 12:30
Zależy jaka centrala i co potrzebujesz jeśli satel to sms gdy włamanie lub pomyłka pin oraz kontrolne o ustalonej godzinie dłuższy sygnał że wszystko działa poprawnie, w przypadku braku sygnału w ciągu danego dnia oznacza awarię, zależy też ile numerów wybierzesz do informowania ja mam na 2 więc przy alarmie wysyła za każdym razem 2 sms czyli wystarczy na 15 razy w miesiącu...
 #956842  autor: lordbyd
 20 paź 2017, 19:46
W swojej centrali mam simplusa z rokiem ważności konta.
Doładowanie za 50 PLN starcza prawie na trzy miesiące.
@m.sta - ustal jeszcze czy centrala nie dzwoni w momencie naruszenia linii (włamania) na dedykowany numer (lub dwa) telefonu. Taki sposób zwiększa pewność powiadomienia Ciebie o włamaniu.
SMS zwykle jest wysyłany podczas włamania oraz uzbrojenia/rozbrojenia, braku zasilania 230 V oraz awarii któreś z linii dozorowych. Przy zwykłym użytkowaniu dziennie więc możesz mieć około 4 SMSów (uzbrojenie/rozbrojenie tryb dzień lub noc).
Kiedyś była taka akcja w Play polegająca na blokowaniu po IMEI centralek alarmowych czy sterowników do bram. W ten sposób operator "zachęcał" do taryf telemetrycznych, które można mieć jedynie w taryfach biznesowych :)
 #956869  autor: kamil7777
 20 paź 2017, 22:27
Po co komu sms przy uzbrojeniu czy rozbrojeniu, jeśli wchodzisz czy wychodzisz z domu to musisz dostać sms, to sztuczy ruch i zasmiecanie telefonu oraz totalna bzdura jak dla mnie, np. cztero osobowa rodzina ile może być dziennie wejść i wyjść?
Przez tak częste otrzymywanie sms z centrali alarmu bardzo łatwo możemy zignorować, prawdziwe włamanie, alarm powinien reagować tylko przy wtargnieciu, oraz raz dziennie dawać znać że wszystko ok w systemie.
 #956872  autor: habish
 20 paź 2017, 22:35
lordbyd pisze:W swojej centrali mam simplusa z rokiem ważności konta.
Doładowanie za 50 PLN starcza prawie na trzy miesiące.
@m.sta - ustal jeszcze czy centrala nie dzwoni w momencie naruszenia linii (włamania) na dedykowany numer (lub dwa) telefonu. Taki sposób zwiększa pewność powiadomienia Ciebie o włamaniu.
SMS zwykle jest wysyłany podczas włamania oraz uzbrojenia/rozbrojenia, braku zasilania 230 V oraz awarii któreś z linii dozorowych. Przy zwykłym użytkowaniu dziennie więc możesz mieć około 4 SMSów (uzbrojenie/rozbrojenie tryb dzień lub noc).
Kiedyś była taka akcja w Play polegająca na blokowaniu po IMEI centralek alarmowych czy sterowników do bram. W ten sposób operator "zachęcał" do taryf telemetrycznych, które można mieć jedynie w taryfach biznesowych :)
Zmień taryfę na Nowy Plush.
RWK + SMS/MMS bez limitu za 10zł miesięcznie (w pakiecie jest jeszcze 1GB Internet oraz Facebook ale w twoim przypadku się nie przyda). Wówczas 50zł wystarczy na 5 miesięcy.
 #957551  autor: Waterlive
 25 paź 2017, 00:04
Patryk7588 pisze:
lordbyd pisze:W swojej centrali mam simplusa z rokiem ważności konta.
Doładowanie za 50 PLN starcza prawie na trzy miesiące.
@m.sta - ustal jeszcze czy centrala nie dzwoni w momencie naruszenia linii (włamania) na dedykowany numer (lub dwa) telefonu. Taki sposób zwiększa pewność powiadomienia Ciebie o włamaniu.
SMS zwykle jest wysyłany podczas włamania oraz uzbrojenia/rozbrojenia, braku zasilania 230 V oraz awarii któreś z linii dozorowych. Przy zwykłym użytkowaniu dziennie więc możesz mieć około 4 SMSów (uzbrojenie/rozbrojenie tryb dzień lub noc).
Kiedyś była taka akcja w Play polegająca na blokowaniu po IMEI centralek alarmowych czy sterowników do bram. W ten sposób operator "zachęcał" do taryf telemetrycznych, które można mieć jedynie w taryfach biznesowych :)
Zmień taryfę na Nowy Plush.
RWK + SMS/MMS bez limitu za 10zł miesięcznie (w pakiecie jest jeszcze 1GB Internet oraz Facebook ale w twoim przypadku się nie przyda). Wówczas 50zł wystarczy na 5 miesięcy.
Ja stosuje prepaid Play - RWK po każdym doładowaniu (za co najmniej 5 zl) SMS 9gr. Czyli w zależności od ilości SMS to i za 30 zł da się rok przetrwać.