DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #955909  autor: jarekt
 14 paź 2017, 00:01
Jest sposób na przedłużanie zgromadzonych GB w Play (bez RBM, Fakt i taryf internetowych) za 2,50zł miesięcznie czyli 5zł co 2 miesiące, a precyzyjniej to 5zł co 60 dni.

Sposób działa na podobnej (czy nawet identycznej) zasadzie jak przedłużanie PromoZŁ za 2,50zł miesięcznie (5zł co 60dni): na zmianę co 30 dni raz ładujemy 5zł przez StrDoł, a raz kupujemy pakiet 10za5.

Aby przedłużyć GB za 2,50zł miesięcznie, na zmianę co 30 dni (a bezpieczniej co 29 dni) powtarzamy poniższe punkty 1 i 2:

1. Ładujemy (np. 15 października) 5zł płacąc kartą MasterCard na stronie http://www.doladowania.play.pl (zaloguj się w serwisie PayU, dodaj kartę Mastercard i ustaw doładowanie cykliczne swojego konta).
Otrzymasz Bonus 500MB ważny 30 dni, który połączy się z obecnymi GB i przedłuży je o 30 dni (nie o miesiąc!) do 14 listopada (bo październik ma 31 dni).
Po otrzymaniu Bonusu MB/GB, anulujemy cykliczne doładowanie (link otrzymujemy w mailu) i dodatkowo odpinamy kartę MasterCard od konta PayU.

2. Najpóźniej po 30 dniach czyli 14 listopada (ostatniego dnia ważności GB) kupujemy pakiet 600MB za 5zł - przedłużymy sobie tym samym GB o kolejne 30 dni - do 14 grudnia (listopad ma 30 dni).
Zalecam jednak to zrobić po 29 dniach od Punktu 1.

3. Powtarzamy ponownie Punkt 1. (i potem znowu 2. itd.) najpóźniej po kolejnych 30 dniach (zalecam 29 dni) czyli licząc od Punktu 1. w poprzednim cyklu najpóźniej po 60 dniach (lub po 58 dniach jeśli wybierzemy bezpieczniejszy wariant z 29 dniami).

Opisany wyżej sposób wykorzystuje nową promocję https://www.play.pl/uslugi/platnosci-z-mastercard/
Regulamin: http://www.play.pl/resources/pdf/2017/O ... 102017.pdf
(pomocja obowiązuje do odwołania ale jest szansa że będzie prawie na stałe jak DIL).

Aby opisany wyżej sposób działał przez kolejne miesiące (cykle 2-miesięczne/60-dniowe), kluczowe jest odpowiednie zaprogramowanie przez informatyków punktu II.1. Regulaminu (nie będę się rozpisywał jak to powinno być zaprogramowane - miejmy nadzieję, że jest zrobione "odpowiednio" :) ).

Do testów Panie i Panowie!

---edit---
Jak na razie wychodzi na to, że wszystko da się zrobić i działa tak jak opisałem.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2017, 01:04 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #955930  autor: Marek_G
 14 paź 2017, 13:37
Bardzo ciekawy pomysł. Mi do głowy przychodzą jeszcze dwa (w sumie trochę droższe niż 2,50):
- Dynamiczne zmienianie dnia doładowania. Przykładowo ustawiam doładowanie na 1 listopada, doładowuje mi się tego dnia konto, następnie zmieniam dzień doładowania na 29 listopada, potem po doładowaniu 29 listopada zmieniam na 28 grudnia itd.
- Ustawienie doładowania tego samego numeru na dwóch różnych kontach PayU. Na jednym powiedzmy numer będzie się doładowywał 1 listopada a na drugim 15. Ważność pakietu w ten sposób będzie zachowana i praktycznie bezobsługowa.

Oczywiście tak jak wspomniałeś żeby te sposoby zadziałały musiałby być źle zaimplementowany punkt II.1 regulaminu. Na razie jednak to tylko gdybanie i myślenie życzeniowe. Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. Nie jestem niestety w tej kwestii optymistą.
 #955933  autor: DaveX
 14 paź 2017, 14:19
Ad. 1 Po otrzymaniu Bonusu MB/GB odpinamy kartę MasterCard od konta PayU.

Informacja ze strony PayU:
Czy można zrezygnować z opcji cyklicznego doładowania?
Z usługi można zrezygnować, kontaktując się ze swoim bankiem lub bezpośrednio z PayU. Aktualnie pracujemy nad udostępnieniem tej opcji z poziomu konta w serwisie doladowania.payu.pl.
 #955934  autor: jarekt
 14 paź 2017, 14:41
@DaveX, kartę podpiętą do PayU można zawsze odpiąć (usunąć) logując się do konta PayU i po prostu... usuwając zaznaczoną kartę w zakładce "Metody Płatności" i klikając po prostu "Usuń" - ta funkcjonalność działa od zawsze w PayU.

Natomiast oni chcą wprowadzić możliwość (bo teraz nie ma) usuwania karty bezpośrednio na stronie doladowania.payu.pl (lub doladowania.play.pl, bo na tej stronie dokonujemy przypięcia karty do konta PayU i na niej powinna być możliwość odpięcia karty od konta PayU bez potrzeby późniejszego osobnego logowania na swoje konto w PayU) - tak mi się obecnie wydaje.
 #955948  autor: jarekt
 14 paź 2017, 15:57
@Iphoneski, jak ktoś ma uzbierane np. 100GB (a mnóstwo tu takich) czy więcej (czy mniej) i chce je zachować na kolejne np. 30 dni to sobie kupuje pakiet (jednorazowy lub cykliczny aby zapomnieć o pamiętaniu :) ) za np. 5zł.

Teraz (być może) ma to za 2,50zł i swoje 100GB (czy 50GB czy 200GB) ma zachowane na kolejny miesiąc.

Oczywiście są taryfy w Play, że wszystkie GB przedłużysz od razu o 100 lub nawet o 150 dni doładowaniem za 50zł (wszystkie 4 RBMy, PnKLT i PnKSurf) ale skoro można przedłużyć wszystkie GB za 15zł na 90 dni (3x5zł), to ludzie z tego korzystają (chyba, że są nakrętki od maja do września, to wtedy ta metoda króluje).

A teraz być może będzie tylko 7,50zł na 90 dni za utrzymanie swoich 100GB.

Nie każdemu wystarcza 10GB na miesiąc (w dodatku przepadające jeśli się nie wykorzysta) i kosztujące 10, 20 czy 30 miesięcznie i to czasami ekstra oprócz jakiejś podstawy.

Ale każdy robi jak chce albo jak mu mamusia czy żona kazała (lub pozwoliła) hehe.
 #955958  autor: Karlos20
 14 paź 2017, 16:40
kamil7777 pisze:Link nie działa
Post poprawiony, powinien działać :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955960  autor: jarekt
 14 paź 2017, 16:56
@kamil7777, bez trików, w zeszłym roku (bodajże aż do 31 grudnia 2016) można było sobie nabić np. 100GB (lub 200zł PromoZŁ) za około 10zł nakrętkami (100szt. za 10zł czyli 0,10zł za nakrętkę), bo nie było od pewnego momentu limitów miesięcznych - mogłeś sobie wbić tyle GB ile chciałeś.
Oczywiście nakrętki mogłeś mieć za darmo, a nie z Allegro czy z innego płatnego źródła.
Znam takich co nabili ponad 500GB nakrętkami...

100GB za 10zł, które można w nieskończoność przedłużać, to dobra cena :) (tańsze było 100GB zupełnie za darmo, w dodatku na rok, w PInK ale to zupełnie inna historia, którą zresztą większość zna).

Z trikami, ale również w zeszłym roku, można było nabić za darmo wielokrotność 10GB dzięki pewnemu błędowi, który czasami nazywam "ZaSzyWbiKo!" (Za Szybko Wbijasz Kody!).

Opiszę ten błąd.
Przygotowujesz sobie (wtedy, w 2016 roku, od 6 czerwca wystartowała promocja) np. 10 numerów, które sobie zarejestrowałeś (albo ktoś zarejestrował) i którym należy się "Bonus za Rejestrację" (BzR) i ewentualnie "Bonus za Staż" (BzS) jeśli numer jest ponad rok w Play (ale to tylko PromoZŁ były w BzS).

Najszybciej jak to tylko możliwe (trzeba sprawę odpowiednio wcześniej przemyśleć i się przygotować) aktywujesz BzR kodem lub poprzez Play24. Najlepiej jeśli pojawi się błąd typu "Przepraszamy. Zarzadzanie kontem jest chwilowo niemozliwe. Sprobuj pozniej" - ignorujesz komunikat i próbujesz najszybciej jak to możliwe aktywować BzR ponownie i tak z 5-10 razy. Potem najszybciej jak to możliwe robisz to samo z kolejnym numerem i tak dalej aż aktywujesz BzR na ostatnim 10. numerze.

Najlepiej byłoby to zrobić w kilka (kilkanaście, jeśli numerów jest więcej) osób i kilka kompów z sesjami Play24 lub modemami+TopNetInfo i odpowiednio zsynchronizować działania ale o taką pomoc zazwyczaj ciężko i inni mogą pomyśleć żeś wariat.

W efekcie, numery które miały dostać 100zł i 10GB (staż w sieci poniżej 1 roku) mogły dostać (powiedzmy 20-30% numerów się załapywało) 200zł i 20GB, 300zł i 30GB albo 400zł i 40GB itd. (zwielokrotnienie kwot 100zł i 10GB).

Oczywiście aby te GB (i PromoZŁ) skutecznie przedłużać (do dzisiaj i dalej to robić), to należało BzR odebrać do 19 października, bo od 20 października Play zmodyfikował systemy i nawet przedłużone GB czy PromoZŁ z BzR, BzS czy BzP (Bonus za Przeniesienie), przepadały po 30 dniach.
 #955961  autor: kamil7777
 14 paź 2017, 17:23
Dziękuję, bardzo za wyczerpującą odpowiedź, szkoda że tak późno zacząłem się ineteresowac tematem, tym bardziej że nie mieszkam w Polsce i ze swojego doświadczenia wiem że niektóre pakiety które miały działać tylko w Polsce, również działają w roamingu UE
 #956767  autor: 24bis24
 20 paź 2017, 11:48
jarekt pisze:Jest (być może, bo jeszcze go nie przetestowałem w praktyce) sposób na przedłużanie zgromadzonych GB w Play (bez RBM, Fakt i taryf internetowych) za 2,50zł miesięcznie czyli 5zł co 2 miesiące, a precyzyjniej to 5zł co 60 dni.
czy ktoś już to sprawdził na które z trzech kont ląduje 500MB po doładowaniu za 5zł?

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956770  autor: jarekt
 20 paź 2017, 12:01
@24bis24, ja osobiście różne testy związane z promocją MasteCard zaczynam jutro ale siłą rzeczy najwięcej ważnych i ciekawych informacji (np. o której godzinie jest obciążana karta, o której następnie jest faktyczne doładowanie KG i o której następnie przychodzi bonus GB, i wiele innych) będzie można zebrać dopiero w kolejnym cyklu czyli gdzieś w moim przypadku koło 20-24 listopada.

Oczywiście, czy ten bonus wpada na zwykłe konto GB (*107#/*108#) to jest najważniejsza informacja ale to jest raczej z góry przesądzone, że tak właśnie jest.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to osoby przedłużające zarówno PromoZŁ i GB:
- zamiast 0,75złPromoZŁ/700MB za 5zł przez StrDoł co 30 dni
- otrzymają 10złPromoZŁ/500MB za 5zł MasterCard co 30 dni (10za5 + 500MB bonus),

a osoby przedłużające tylko GB otrzymają:
- zamiast 0,75złPromoZŁ/700MB za 5zł przez StrDoł co 30 dni
- otrzymają 1200MB za 5zł MasterCard co 30 dni (cykl700MBza5 + 500MB bonus).

Osoby przedłużające tylko PromoZŁ dalej najlepiej skorzystają ładując minimum 5zł przez StrDoł co 60 dni (hardkor wyciągnie 5zł co 62 dni :) ).
 #956791  autor: 24bis24
 20 paź 2017, 14:31
jarekt pisze:Oczywiście, czy ten bonus wpada na zwykłe konto GB (*107#/*108#) to jest najważniejsza informacja ale to jest raczej z góry przesądzone, że tak właśnie jest.
nie mam karty aby osobiście sprawdzić dlatego ponawiam pytanie do tych co już tego dokononali :mrgreen: .
Z racji, że w ostatnim czasie 600MB za 5zł działa do 23.59.59. dnia ważności może okazać się najtańszym ratunkiem.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956827  autor: garfield-
 20 paź 2017, 17:44
Warto tu wziąć pod uwagę, że dla Freszowców promocja 500MB za doładowania 5 zeta jest też bardzo atrakcyjna, patrząc na koszty pakietów internetu, które są droższe niż roaming ;)
a spieniężać na pakiet 25MB za 3 zeta :)
 #957193  autor: jarekt
 23 paź 2017, 00:31
Jestem już po pierwszych testach i wyniki są pozytywne i zachęcające (jeśli chodzi o wykorzystanie do "innych" potrzeb):
- Bonus GB trafia oczywiście na standardowe konto z GB i je przedłuża (choć jeszcze nie ma 100% gwarancji, że "skutecznie");
- ważność wynikowa to +30 dni od dnia zlecenia/doładowania czyli jeśli zlecenie/doładowanie wykonujemy 22 października to ważność konta GB będzie do 21 listopada, bo październik ma 31 dni (z kolei doładowanie wykonane np. 22 listopada, wydłuży GB do 22 grudnia, bo listopad ma 30 dni);
- Bonus GB trafia po kilku sekundach od zlecenia doładowania;
- niestety nie przychodzi żaden SMS, że otrzymałeś Bonus GB (może jeszcze rano przyjdzie);
- cykliczne doładowanie można odwołać klikając na link przesłany na maila powiązanego z kontem PayU.

Istotna kwestia: jeśli doładowanie wykonamy np. 22 października i jednocześnie aktywujemy cykliczne doładowania (logowanie PayU i dodanie karty MasterCard) i ustalimy datę na 23. dzień miesiąca, to:
- 22 października (tuż po kliknięciu "Doładuj") zostanie wykonane doładowanie podana kwotą (karta zostanie obciążona) i zostanie od razu dodany odpowiedni Bonus GB;
- kolejne doładowanie zostanie ustawione na 23 listopada, a nie na 23 października, mimo że 23 października, to pierwszy 23. dzień miesiąca jaki wypada w przyszłości licząc od 22 października.

Trudno powiedzieć czy to błąd, jakieś przeoczenie czy celowo tak to zaprogramowano.

Szczerze mówiąc, to brałem pod uwagę 4 warianty zlecając 22 października doładowanie:
a) numer zostanie doładowany wybranego dnia czyli 23 października i 23. w kolejnych miesiącach, a nie zostanie doładowany dodatkowo w dniu zlecenia czyli 22 października - na takim działaniu mi najbardziej zależało;
b) numer zostanie doładowany od razu 22 października (dzień zlecenia), 23 października (dzień wybrany) i 23. w kolejnych miesiącach - tego najbardziej nie chciałem;
c) numer zostanie doładowany od razu 22 października (dzień zlecenia), a potem dopiero w listopadzie 23. (czyli tak jak się faktycznie stało/stanie) - wariant, o którym pomyślałem tylko przez ułamek sekundy, bo nie wierzyłem, że taki może być możliwy;
d) numer zostanie doładowany dopiero 23 listopada (a nie zostanie doładowany 22 października); doładowanie 23 października też się nie odbędzie ze względu na zbyt krótki odstęp od północy (zlecałem o 23:40), bo system nie wyrobi się z przetworzeniem cyklicznego zlecenia na 0:30 rano 23 października.

Nie wiem czy gdyby zlecenie było przeprowadzone 21 października (lub wcześniej) to 23 października również zostałby ominięty - podejrzewam, że może być ustalona jakaś maksymalna ilość dni (może 14?) przed pierwszym terminem, przy nieprzekroczeniu której najbliższy termin jest omijany.

Z kolei zlecenie 23 października (przed chwilą) pobrało opłatę za doładowanie i ustaliło kolejny termin na 23 listopada - czyli w tym przypadku normalnie wyszło.

---edit---
Dzisiaj również nie przyszło żadne info SMSem o przyznanym Bonusie GB.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 11:14 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.