Telekomunikacja jak na dłoni

Red Bull Mobile Energy na kartę

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Red Bull Mobile Energy na kartę

Postprzez piokuk » 13 paź 2017, o 19:03

masseter napisał(a):Czy dzisiaj jest jakaś awaria Play24? Próbowałem włączyć pakiet 100 minut w aplikacji Play24 i 2x wyskoczył błąd, potem próbowałem kodem USSD i było w trakcie włączania. Od godz. 7 do teraz pakiet jest w trakcie zmian.

Mam analogiczny problem. Na Play 24 przy próbie włączenia pakietu 100 minut pojawia się komunikat: "Ten rodzaj pakietu jest już aktywny na Twoim koncie. Możesz włączyć inny pakiet lub poczekać aż wygaśnie ważność obecnego. Sprawdź w Play24." Analogiczną informację o niemożliwości uruchomienia pakietu za 10 zł przy aktywnym pakiecie za 20 zł otrzymałem od 2 konsultantów RMB. Czyżby koniec eldorado?
piokuk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 20
Model telefonu: Nokia 6630 i inne Note`y
Sieć: Orange (chwilowo)

Postprzez 24bis24 » 13 paź 2017, o 19:38

wczoraj było wielkie sprzątanie wiele operacji co technicy mogli ręcznie wklepać zostało definitywnie usuniętych ze starego systemu.
24bis24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez surface123 » 13 paź 2017, o 20:21

Czyli ??
surface123
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez masseter » 13 paź 2017, o 22:10

masseter napisał(a):Od godz. 7 do teraz pakiet jest w trakcie zmian.

Włączył się po ok. 12 godzinach, minuty się przedłużyły.
masseter
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez piokuk » 14 paź 2017, o 08:20

A u mnie się nie udało - minuty przepadły.
piokuk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 20
Model telefonu: Nokia 6630 i inne Note`y
Sieć: Orange (chwilowo)

Postprzez bobiwr » 14 paź 2017, o 12:30

Dzisiaj doładowywałem jedną kartę przez FB i praktycznie sekundę po kliknięciu zapłaty telefon odebrał wiadomość o wpływie kasy na konto główne i na promocyjne. Na play24 tez od razu wszystko widoczne... Nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak szybko system przyznawał środki promocyjne.
Aktywowanie pakietów 100' za 10zł mam dopiero 24 wtedy będę mógł sprawdzić czy coś się zmieniło w tym zakresie.
bobiwr
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

RBM pakiet za 20 zł bez mozliwości przedłużenia tym za 10 zł

Postprzez BobbyPeru » 19 paź 2017, o 14:44

Jak w temacie.
Wczoraj próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy (te 44k+ minut pakietem 100 minut za 10 zł) i nie bangladesz.

Obrazek

Natomiast 100 minut pakietem kolejnych 100 minut można.

Ponieważ to numer starszej osoby, proszę o informację, czy jest jakaś sensowna alternatywa?
Najlepiej tak, żeby zostać w play, bo w zasadzie tam całą grupa ma play i stan darmowy, a jedna osoba używa trochę więcej rozmów i to właśnie dla niej potrzebuję alternatywy.
200-600 minut w miesiącu, w pikach do 100 - 1000. Jest to niestety nieprzewidywalne, więc włączałem ten pakiet i był spokój.
15-25% to stacjonarne, 40-50% play lub ich wirtualni, reszta pozostali op.
Tylko rozmowy, zero netu, z jeden. dwa smsy w miesiącu, jeśli w ogóle.

W ostateczności jest a2 za 10 zł, ale wtedy reszta by miała po za sieć na ten numer...

Do nowego numeru raczej już nie przekonam, za dużo było stresu z wyłączeniem jej stacjonarnego, a teraz spodobało się, że jest taniej:)
BobbyPeru
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: RBM pakiet za 20 zł bez mozliwości przedłużenia tym za 1

Postprzez Remington » 19 paź 2017, o 15:00

U mnie jedna osoba starsza była, z podobnym profilem dzwonienia.

Wybrałem dla niej Fakt Mobile (przechodzisz w ramach Play kodem) z pakietem nielimitowanych rozmów do wszystkich za 19 zł. Bezobsługowo, bo wystarczy doładować i pakiet sam się odnawia co 30 dni.

Oczywiście to 2x drożej niż w a2m, ale wtedy ich jeszcze nie było.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez bobiwr » 19 paź 2017, o 16:02

BobbyPeru napisał(a):...próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy ... i nie bangladesz.

BobbyPeru napisał(a):Natomiast 100 minut pakietem kolejnych 100 minut można.
- Mówisz o innym numerze, czy o tym samym? Bo trochę zaczynam się gubić.
- Jaki pakiet miałeś aktywny w Play24? I o której podszedłeś do tematu przedłużania?
W ubiegłym miesiącu miałem podobne komunikaty do ok 10 rano. Potem pakiet stał się "wyłączony" i już można było aktywować go ponownie. Z tym że od dawna przedłużam więc mam pakiet 100/10 ale ze stanem minut obecnie po ok. 30000+.
W tzw. międzyczasie Play udoskonalał swoje systemy i mogli uszczelnić dziurkę...
Osobiście mogę to sprawdzić dopiero 24.10.
Jak sposób padł, to chyba zdecyduję się na przeniesienie kilkunastu moich seniorów do a2m. Poczuli już urok nielimitowanych rozmów i średnio wygadują ponad 500 min...
bobiwr
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez Gregrin » 19 paź 2017, o 17:51

Na play'u z nolimitem za 10zl na rozmowy jest netia ale tylko w wersji z umową http://mobile.netia.pl/
Gregrin
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez garfield- » 19 paź 2017, o 17:59

a2mobile i 9,90 ale bez lejka netowego
garfield-
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 2
Model telefonu: S, S Plus, S2, S4, MF821, G1, i5700, E3272, E5372, iPhone 4S
Sieć: VM, Fakt, RBM, Fiolet, Pomarancza, Aero, Plus h, nju, Fakt

Postprzez bobiwr » 19 paź 2017, o 18:47

Moi użytkownicy omawianego pakietu, "internety" omijają szeroooookim łukiem. Więc pozostaje tylko ból przenosin.
bobiwr
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez BobbyPeru » 20 paź 2017, o 01:21

bobiwr napisał(a):
BobbyPeru napisał(a):...próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy ... i nie bangladesz.

BobbyPeru napisał(a):Natomiast 100 minut pakietem kolejnych 100 minut można.

- Mówisz o innym numerze, czy o tym samym? Bo trochę zaczynam się gubić.

Dwa różne numery, W jednym potrzebny nolimit dla św. spokoju, w drugim w porywach schodzi 80 minut na miesiąc do innych sieci niż play, więc nie było sensu kupować tego pakietu za 20 zł, tylko od zawsze jest kupowany pakiet za 10 zł.

bobiwr napisał(a): - Jaki pakiet miałeś aktywny w Play24? I o której podszedłeś do tematu przedłużania?
W ubiegłym miesiącu miałem podobne komunikaty do ok 10 rano. Potem pakiet stał się "wyłączony" i już można było aktywować go ponownie. Z tym że od dawna przedłużam więc mam pakiet 100/10 ale ze stanem minut obecnie po ok. 30000+.
W tzw. międzyczasie Play udoskonalał swoje systemy i mogli uszczelnić dziurkę...
Osobiście mogę to sprawdzić dopiero 24.10.
Jak sposób padł, to chyba zdecyduję się na przeniesienie kilkunastu moich seniorów do a2m. Poczuli już urok nielimitowanych rozmów i średnio wygadują ponad 500 min...

Do południa nawet nieraz nie dało się przedłużyć, to wiadomo, dlatego zaczynałem po 15 i prób było kilkanaście, za każdym razem potwierdzałem kod sms, środki na koncie głównym były. Włączony był pakiet za 20 zł, który wyzerował się o północy, za każdym razem po próbie aktywacji pakietu za 10 zł efektem był zamieszczony obrazek. Pieniądze nie były pobierane, pakiet nie został aktywowany.

@ Remington
Remington napisał(a):U mnie jedna osoba starsza była, z podobnym profilem dzwonienia.

Wybrałem dla niej Fakt Mobile (przechodzisz w ramach Play kodem) z pakietem nielimitowanych rozmów do wszystkich za 19 zł. Bezobsługowo, bo wystarczy doładować i pakiet sam się odnawia co 30 dni.

Oczywiście to 2x drożej niż w a2m, ale wtedy ich jeszcze nie było.

Na korzyść faktu jest samoodnawialka, złotówka różnicy to w sumie detal, to nie są bogaci ludzie, ale też nie aż tak biedni;)

A jeszcze jedno pytanie: czy w odNovie jeśli nie będzie aktywności poza play i nie będzie środków na koncie, albo mniej niż 2 zł, to będę jakieś konsekwencje, np. zostanie pobrana ta opłata za brak aktywności z opóźnieniem - przy doładowaniu, albo nastąpi blokada numeru?
BobbyPeru
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez BobbyPeru » 20 paź 2017, o 01:31

Gregrin napisał(a):Na play'u z nolimitem za 10zl na rozmowy jest netia ale tylko w wersji z umową http://mobile.netia.pl/

I to jest jakaś nawet sensowna alternatywa. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym prepaid;)

Czy jest tam lejek? Nie chodzi o korzystanie, oni nie używają netu, ale jeśli telefon coś tam sam pobierze, to żeby potem nie przyszedł rachunek na zylion złotych.
BobbyPeru
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Gregrin » 20 paź 2017, o 02:29

BobbyPeru napisał(a):I to jest jakaś nawet sensowna alternatywa. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym prepaid;)

Zgadzam się w 100%.
BobbyPeru napisał(a):Czy jest tam lejek?

Chyba tak "Przesyłanie danych z przepustowością do 32kb/s Opłata w ramach abonamentu" z https://www.netia.pl/files/oferta/Zalac ... mi_bis.pdf
Z opłat jest jeszcze aktywacja za 30zl i +5zl do rachunku jeśli nie będzie się korzystać z eFaktury lub nieterminowo opłacać rachunki. Nie jest źle, przynajmniej zgód marketingowych nie wymagają ;)

BobbyPeru napisał(a):A jeszcze jedno pytanie: czy w odNovie jeśli nie będzie aktywności poza play i nie będzie środków na koncie, albo mniej niż 2 zł, to będę jakieś konsekwencje, np. zostanie pobrana ta opłata za brak aktywności z opóźnieniem - przy doładowaniu, albo nastąpi blokada numeru?

Jeśli nie będzie aktywności poza play przez cały okres (miesiąc) to wyłączają SD i trzeba samemu ponownie włączać. Jeśli będzie coś na koncie (poniżej 2zl) to zabiorą co się da ;) Mozna wyzerować sobie konto i wtedy nic nie zabiorą nawet z opóźnieniem. Po 12stu miesiącach braku aktywności (jakakolwiek aktywność jest zaliczana oprócz SD) podobno wyłączają numer. Jednak jeśli chcesz ten numer dla kogoś kto dzwoni ok 80min/mies poza play to powyższe nie będzie cie przecież dotyczyć. Co nie zmienia faktu ze ta taryfa będzie "średnia" bo będzie trzeba dbać żeby był pakiet 100min żeby te 80min wychodziło gdzieś za ~12zl.

Pamiętaj tylko ze odnowa nie ma lejka bo z jakiegoś powodu się o to martwisz (przecież dane komórkowe można wyłączyć na telefonie i problem znika a dodatkowo włącznik z belki można chyba w większości telefonów zastąpić czymś innym np latarka ;) i wtedy zwykły użytkownik nie włączy ich przez przypadek).
Gregrin
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta prepaid i mix