DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 124 z 139
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 139
 #955927  autor: bobiwr
 14 paź 2017, 12:30
Dzisiaj doładowywałem jedną kartę przez FB i praktycznie sekundę po kliknięciu zapłaty telefon odebrał wiadomość o wpływie kasy na konto główne i na promocyjne. Na play24 tez od razu wszystko widoczne... Nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak szybko system przyznawał środki promocyjne.
Aktywowanie pakietów 100' za 10zł mam dopiero 24 wtedy będę mógł sprawdzić czy coś się zmieniło w tym zakresie.
 #956641  autor: BobbyPeru
 19 paź 2017, 14:44
Jak w temacie.
Wczoraj próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy (te 44k+ minut pakietem 100 minut za 10 zł) i nie bangladesz.

Obrazek

Natomiast 100 minut pakietem kolejnych 100 minut można.

Ponieważ to numer starszej osoby, proszę o informację, czy jest jakaś sensowna alternatywa?
Najlepiej tak, żeby zostać w play, bo w zasadzie tam całą grupa ma play i stan darmowy, a jedna osoba używa trochę więcej rozmów i to właśnie dla niej potrzebuję alternatywy.
200-600 minut w miesiącu, w pikach do 100 - 1000. Jest to niestety nieprzewidywalne, więc włączałem ten pakiet i był spokój.
15-25% to stacjonarne, 40-50% play lub ich wirtualni, reszta pozostali op.
Tylko rozmowy, zero netu, z jeden. dwa smsy w miesiącu, jeśli w ogóle.

W ostateczności jest a2 za 10 zł, ale wtedy reszta by miała po za sieć na ten numer...

Do nowego numeru raczej już nie przekonam, za dużo było stresu z wyłączeniem jej stacjonarnego, a teraz spodobało się, że jest taniej:)
 #956645  autor: Remington
 19 paź 2017, 15:00
U mnie jedna osoba starsza była, z podobnym profilem dzwonienia.

Wybrałem dla niej Fakt Mobile (przechodzisz w ramach Play kodem) z pakietem nielimitowanych rozmów do wszystkich za 19 zł. Bezobsługowo, bo wystarczy doładować i pakiet sam się odnawia co 30 dni.

Oczywiście to 2x drożej niż w a2m, ale wtedy ich jeszcze nie było.
 #956651  autor: bobiwr
 19 paź 2017, 16:02
BobbyPeru pisze:...próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy ... i nie bangladesz.
BobbyPeru pisze:Natomiast 100 minut pakietem kolejnych 100 minut można.
- Mówisz o innym numerze, czy o tym samym? Bo trochę zaczynam się gubić.
- Jaki pakiet miałeś aktywny w Play24? I o której podszedłeś do tematu przedłużania?
W ubiegłym miesiącu miałem podobne komunikaty do ok 10 rano. Potem pakiet stał się "wyłączony" i już można było aktywować go ponownie. Z tym że od dawna przedłużam więc mam pakiet 100/10 ale ze stanem minut obecnie po ok. 30000+.
W tzw. międzyczasie Play udoskonalał swoje systemy i mogli uszczelnić dziurkę...
Osobiście mogę to sprawdzić dopiero 24.10.
Jak sposób padł, to chyba zdecyduję się na przeniesienie kilkunastu moich seniorów do a2m. Poczuli już urok nielimitowanych rozmów i średnio wygadują ponad 500 min...
 #956712  autor: BobbyPeru
 20 paź 2017, 01:21
bobiwr pisze:
BobbyPeru pisze:...próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy ... i nie bangladesz.
BobbyPeru pisze:Natomiast 100 minut pakietem kolejnych 100 minut można.
- Mówisz o innym numerze, czy o tym samym? Bo trochę zaczynam się gubić.
Dwa różne numery, W jednym potrzebny nolimit dla św. spokoju, w drugim w porywach schodzi 80 minut na miesiąc do innych sieci niż play, więc nie było sensu kupować tego pakietu za 20 zł, tylko od zawsze jest kupowany pakiet za 10 zł.
bobiwr pisze: - Jaki pakiet miałeś aktywny w Play24? I o której podszedłeś do tematu przedłużania?
W ubiegłym miesiącu miałem podobne komunikaty do ok 10 rano. Potem pakiet stał się "wyłączony" i już można było aktywować go ponownie. Z tym że od dawna przedłużam więc mam pakiet 100/10 ale ze stanem minut obecnie po ok. 30000+.
W tzw. międzyczasie Play udoskonalał swoje systemy i mogli uszczelnić dziurkę...
Osobiście mogę to sprawdzić dopiero 24.10.
Jak sposób padł, to chyba zdecyduję się na przeniesienie kilkunastu moich seniorów do a2m. Poczuli już urok nielimitowanych rozmów i średnio wygadują ponad 500 min...
Do południa nawet nieraz nie dało się przedłużyć, to wiadomo, dlatego zaczynałem po 15 i prób było kilkanaście, za każdym razem potwierdzałem kod sms, środki na koncie głównym były. Włączony był pakiet za 20 zł, który wyzerował się o północy, za każdym razem po próbie aktywacji pakietu za 10 zł efektem był zamieszczony obrazek. Pieniądze nie były pobierane, pakiet nie został aktywowany.


@ Remington
Remington pisze:U mnie jedna osoba starsza była, z podobnym profilem dzwonienia.

Wybrałem dla niej Fakt Mobile (przechodzisz w ramach Play kodem) z pakietem nielimitowanych rozmów do wszystkich za 19 zł. Bezobsługowo, bo wystarczy doładować i pakiet sam się odnawia co 30 dni.

Oczywiście to 2x drożej niż w a2m, ale wtedy ich jeszcze nie było.
Na korzyść faktu jest samoodnawialka, złotówka różnicy to w sumie detal, to nie są bogaci ludzie, ale też nie aż tak biedni;)

A jeszcze jedno pytanie: czy w odNovie jeśli nie będzie aktywności poza play i nie będzie środków na koncie, albo mniej niż 2 zł, to będę jakieś konsekwencje, np. zostanie pobrana ta opłata za brak aktywności z opóźnieniem - przy doładowaniu, albo nastąpi blokada numeru?
 #956713  autor: BobbyPeru
 20 paź 2017, 01:31
Gregrin pisze:Na play'u z nolimitem za 10zl na rozmowy jest netia ale tylko w wersji z umową http://mobile.netia.pl/

I to jest jakaś nawet sensowna alternatywa. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym prepaid;)

Czy jest tam lejek? Nie chodzi o korzystanie, oni nie używają netu, ale jeśli telefon coś tam sam pobierze, to żeby potem nie przyszedł rachunek na zylion złotych.
 #956714  autor: Gregrin
 20 paź 2017, 02:29
BobbyPeru pisze:I to jest jakaś nawet sensowna alternatywa. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym prepaid;)
Zgadzam się w 100%.
BobbyPeru pisze:Czy jest tam lejek?
Chyba tak "Przesyłanie danych z przepustowością do 32kb/s Opłata w ramach abonamentu" z https://www.netia.pl/files/oferta/Zalac ... mi_bis.pdf
Z opłat jest jeszcze aktywacja za 30zl i +5zl do rachunku jeśli nie będzie się korzystać z eFaktury lub nieterminowo opłacać rachunki. Nie jest źle, przynajmniej zgód marketingowych nie wymagają ;)
BobbyPeru pisze:A jeszcze jedno pytanie: czy w odNovie jeśli nie będzie aktywności poza play i nie będzie środków na koncie, albo mniej niż 2 zł, to będę jakieś konsekwencje, np. zostanie pobrana ta opłata za brak aktywności z opóźnieniem - przy doładowaniu, albo nastąpi blokada numeru?
Jeśli nie będzie aktywności poza play przez cały okres (miesiąc) to wyłączają SD i trzeba samemu ponownie włączać. Jeśli będzie coś na koncie (poniżej 2zl) to zabiorą co się da ;) Mozna wyzerować sobie konto i wtedy nic nie zabiorą nawet z opóźnieniem. Po 12stu miesiącach braku aktywności (jakakolwiek aktywność jest zaliczana oprócz SD) podobno wyłączają numer. Jednak jeśli chcesz ten numer dla kogoś kto dzwoni ok 80min/mies poza play to powyższe nie będzie cie przecież dotyczyć. Co nie zmienia faktu ze ta taryfa będzie "średnia" bo będzie trzeba dbać żeby był pakiet 100min żeby te 80min wychodziło gdzieś za ~12zl.

Pamiętaj tylko ze odnowa nie ma lejka bo z jakiegoś powodu się o to martwisz (przecież dane komórkowe można wyłączyć na telefonie i problem znika a dodatkowo włącznik z belki można chyba w większości telefonów zastąpić czymś innym np latarka ;) i wtedy zwykły użytkownik nie włączy ich przez przypadek).
 #956719  autor: Traker
 20 paź 2017, 06:48
BobbyPeru pisze:Jak w temacie.
Wczoraj próbowałem przedłużyć nielimitowane rozmowy (te 44k+ minut pakietem 100 minut za 10 zł) i nie bangladesz.
Coś nie tak robiłeś zapewne. Wczoraj to samo wykonałem na jednym numerze i wszystko poszło tak jak zawsze.
 #956822  autor: BobbyPeru
 20 paź 2017, 17:19
Zapewne. Korzystam z tego triku ponad rok, próbowałem kilkanaście razy w godzinach 15-23:58 i za każdym razem było to samo.
Ale cieszę się, że sposób znowu działa, aczkolwiek poczekam na jeszcze czyjeś potwierdzenie.
Gregrin pisze: Chyba tak "Przesyłanie danych z przepustowością do 32kb/s Opłata w ramach abonamentu" z https://www.netia.pl/files/oferta/Zalac ... mi_bis.pdf
Z opłat jest jeszcze aktywacja za 30zl i +5zl do rachunku jeśli nie będzie się korzystać z eFaktury lub nieterminowo opłacać rachunki. Nie jest źle, przynajmniej zgód marketingowych nie wymagają ;)
BobbyPeru pisze:A jeszcze jedno pytanie: czy w odNovie jeśli nie będzie aktywności poza play i nie będzie środków na koncie, albo mniej niż 2 zł, to będę jakieś konsekwencje, np. zostanie pobrana ta opłata za brak aktywności z opóźnieniem - przy doładowaniu, albo nastąpi blokada numeru?
Jeśli nie będzie aktywności poza play przez cały okres (miesiąc) to wyłączają SD i trzeba samemu ponownie włączać. Jeśli będzie coś na koncie (poniżej 2zl) to zabiorą co się da ;) Mozna wyzerować sobie konto i wtedy nic nie zabiorą nawet z opóźnieniem. Po 12stu miesiącach braku aktywności (jakakolwiek aktywność jest zaliczana oprócz SD) podobno wyłączają numer. Jednak jeśli chcesz ten numer dla kogoś kto dzwoni ok 80min/mies poza play to powyższe nie będzie cie przecież dotyczyć. Co nie zmienia faktu ze ta taryfa będzie "średnia" bo będzie trzeba dbać żeby był pakiet 100min żeby te 80min wychodziło gdzieś za ~12zl.

Pamiętaj tylko ze odnowa nie ma lejka bo z jakiegoś powodu się o to martwisz (przecież dane komórkowe można wyłączyć na telefonie i problem znika a dodatkowo włącznik z belki można chyba w większości telefonów zastąpić czymś innym np latarka ;) i wtedy zwykły użytkownik nie włączy ich przez przypadek).

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia.
O opłatę za przypadkowo pobrane dane o tyle się obawiam, że kiedyś moja znajoma miała postpaid bez żadnego pakietu owych i mimo, że pilnowała tego, i nie jest wykluczona cyfrowo, to jakimś przypadkiem zapewne pobrało jest kilkaset MB, co wtedy (kilka lat temu) kosztowało ponad 700 zł. A o ile tymi numerami zarządzam przez play24, o tyle fizycznie w łapie mam je może z raz z ruski rok, więc wszelkie manewry są dość utrudnione.

OdNovę ewentualnie biorę pod uwagę jako zastępstwo za formułę i konieczność doładowania po 5 zł/50 dni. Pokończyły się właśnie RWK, a trik ze skakaniem po ofertach przestał działać, więc to może być alternatywa. Nawet nie chodzi o te 5 zł, ale trzeba pamiętać o terminie, a z tej grupy kliku starszych osób, których numerami zarządzam, tylko dwie są w RBM ze względu na potrzeby, reszta zadowala się stanem darmowym.
 #956986  autor: piokuk
 21 paź 2017, 22:12
W moim przypadku też nic z przedłużenia nie wyszło. Cały czas miałem taki sam komunikat jak autor wątku. RBME znam od podszewki - uruchomiłem ją w pierwszym dniu gdy tylko się pojawiła.
 #956990  autor: bobiwr
 21 paź 2017, 22:47
bazooka pisze:Myślę, że temat przedłużania 44k minut tym za 10zł maglowany był kilka razy w temacie o RBME...
W zasadzie masz słuszność... ale widać, że system ewoluuje i ostatnio zachowuje się "nieobliczalnie". Tak jakby ktoś eksperymentował na żywym organizmie. To co wychodzi jednego dnia, drugiego już niekoniecznie, a trzeciego jest OK.
Prawdą jest to, że admin powinien połączyć ten wątek ( i jeszcze jeden ) z głównym o RBME...
 #957015  autor: juhuhu
 22 paź 2017, 08:33
A mi się udało przedłużyć - tyle, że ostatni dzień usługi przypadał na jutro, a system przyjął przedłużenie dziś rano. A to jest dziwne , bo kiedyś jak próbowałem takiego manewru dzień wcześniej to mi się to nie udawało, a dzisiaj jak najbardziej.
 #957234  autor: darekka
 23 paź 2017, 10:53
Dziś tj. w ostatnim dniu działania poprzedniego pakietu 100min.(przedłużał miesiąc temu nolimit) bez problemu przedłużyłem pakiecikiem za 10zł. nolimit na następny miesiąc.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #957449  autor: bobiwr
 24 paź 2017, 15:34
Dzisiaj przedłużałem pakiety 44k prolongowane wielokrotnie pakietami 100za10.
Próba włączenia kolejnego pakietu 100za10 zakończyła się komunikatem systemowym:
"Pakiet nie został włączony...."
Ale na Play24 status pakietu zmienił się na "W trakcie zmian", kasy nie pobrało.
I tak to sobie wisiało ok 6h.
Teraz przyszły smsy: "Dziękujemy - zlecenie przyjęto...poczekaj na sms z potwierdzeniem aktywacji..."
Na Play24 widzę :" Minuty do wszystkich sieci 44640:00 min. (ważne do 23.11.2017) "
Czyli nie dodało 100 min i przestawiło daty, a odnowiło Pakiet "Nielimitowane minuty do wszystkich sieci na 30 dni za 20zł" tyle że za 10.
Zawsze to tak działało? Bo nie pamiętam. A zrobiłem wszystkie karty hurtem i nie mam z czym porównać.
 #957570  autor: darekka
 25 paź 2017, 07:42
Trafił się Tobie jakiś błąd-normalnie to powinno pobrać 10zł., zmienić ważność o miesiąc i dodać 100minut do resztki z nolimitu np. do 41200minut dodać 100minut i w sumie powinno być na następny miesiąc 41300minut.
W moim przypadku normalnie pobrało dyszkę , dodało 100minut i zmieniło ważność na miesiąc do przodu.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #957590  autor: bobiwr
 25 paź 2017, 11:11
Też mi się pamiętało/wydawało, że tak to działa. Ale z uwagi na ilość numerów do przedłużania przestałem się przyglądać szczegółom, tylko patrzyłem na stan konta, datę pakietu i "wio". Dopiero wczorajsza "zwiecha" systemu na ponad 6h i cudowne odblokowanie sprawiło, że dokładnie przeczytałem infa o stanie kont i zwątpiłem czy mogę ufać swojej pamięci. :shock:
Wczoraj "za dnia" system działał w tempie sennego ślimaka więc może coś znowu w nim grzebali.
 #958323  autor: lyncz8
 29 paź 2017, 09:31
Mam pytanie, a właściwie to proszę tylko o sprawdzenie czy dobrze myślę (mam zamiar zrobić):
Na jednym z numerów chcę przejść do RBME. Doładowanie za 50 zł powinno przedłużyć konto o 100 dni. Kodem *111*617*1# uruchamiam nielimitowane rozmowy (w rzeczywistości pakiet ponad 40 000 minut) za 20 zł, a 30-go dnia ważności tego pakietu mogę go przedłużyć pakietem 100 minut z kodu *111*616*1#.
  • Strona 124 z 139
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 139
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 139