DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #962289  autor: jedrek
 22 lis 2017, 16:42
W orange to ze wszystkim jest problem. Annex-B przesuwa tylko pasmo, od którego zaczyna "nadawać" ADSL w drucie, bo na twojej linii ISDN, jest więcej pasma zajęte przez te cyfrowe ISDN-owskie transmisje (niż ma to miejsce gdy na linii wisi analogowy telefon POTS) i nie można tam odpalić tradycyjnego Annex-A na jakim chodzą typowe ADSL-owskie neostrady, bo by ci podnośne uploadu modemu zakłóciły pasmo zajmowane przez ISDN i pewnie by telefon przestał gadać. Tak jak nigdy nie chcieli włączyć annex M (obsługiwany bez problemu przez większość dobrych domowych modemorouterów ADSL), żeby mieć pełne 1Mbit na uploadzie https://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5_Annex_M
Annex M "zabierał" sobie trochę pasma z downloadu i dzięki temu mieszkając gdzieś dalej od centrali, szafy ONU mogłeś mieć na ADSL-u pełne synchro 1312kbps - pojedyncze rodzynki takie synchro uzyskiwały w typowym annex-A przeznaczonych dla linii POTS (a nie jakieś 800kbps, bo część najniższych podnośnych została zaśmiecona np. zasilaczem impulsowym pobliskiego lipnego tv i była niemożliwa transmisja z ich wykorzystaniem przez co do razu niższe synchro), które zapewniało użyteczne 1Mbit w uploadzie (wyrabiało to jakość do 1,5MBit). Większość nowych szaf ONU po wsiach i kontenerów miało już uniwersalne karty gdzie można było te annex-y programowo zmieniać - jakby ktoś łaskawie w orange raczył ruszyć d... i pozwolić na zmianę zgodnie z życzeniem klienta - przerost dyrektorów odbija się czkawką. Ale w orange drutowym ze wszystkim wiecznie był jest i będzie problem, bo klient tam nie jest pan, klient zamawia coś = upierdliwy zawodnik, trzeba go spławić na drzewo, bo nam tylko roboty dodaje.
O tych annex-ach ich odmianach i która jest do czego stosowana możesz sobie poczytać w dobrej książce "SYSTEMY I SIECI DOSTĘPOWE XDSL, KULA SŁAWOMIR"